Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - megane IV 1,2 130 km


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
Dnia 5.07.2017 o 15:34, ENDIPOK55 napisał:

Nie wiem w Hiszpani maja podobny problem i nie mogą go rozwiązać

 

Dodano: 04 lip 2017 - 15:46

Witajcie

Chcę złożyć oficjalna skargę więc jeśli ktoś ma podobny problem proszę o informację na forum.

 

Dodano: 05 lip 2017 - 15:34

Witajcie

Skontaktowałem się z Biurem ochrony konsumenta w Warszawie obiecali pomoc więc jeśli ktoś ma podobne przypadki z autem jak u mnie proszę o informację

Witam proszę posłuchać tego  

prowadzę wojnę z Renault już 2.5 miesiąca i nic sobie z tego nie robią, nie odpisuja nawet na oficjalną reklamację.

Prosze o kontakt przez FB lub [email protected]

Edytowane przez ReniSL120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać który serwis wymienił Ci skrzynię ? Chyba mam ten sam problem a serwis umywa ręce i mówi ,że nic nie może zrobić bo nie ma doświadczenia w diagnostyce skrzyni biegów i generalnie ten model tak ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z nie uznaniem reklamacji w przypadku kol. ReniSL120. Takie historie zniechęcają do zakupu MIV z tym silnikiem.

Z drugiej strony bardziej obrazowy byłby filmik nagrany podczas jazdy.

Edytowane przez marr29
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, przejrzałem kilka tematów na forum odnośnie dziwnych dźwięków w 1.2 TCe i wychodzi, że w MIV występują 2 przyczyny: (1) albo kwestia rozrządu i pompy oleju albo (2) skrzynia, wysprzęglik, sprzęgło itp.

Ja mam (1.2 TCe 100KM, 112 tys. km) u siebie chrobotanie metaliczne przy 1900 obr/min i poźniej pojawia się przy 2400-2500 obr/min (ale jeśli jadę ze stałą prędkością obrotowa silnika  2400 obr/min to chrobotanie ma charakter modulowany, zmienia natężenie dźwięku w górę i dół) .

Bez obciążenia, na postoju, na zjazdach, nic nie słychać, cisza. Auto jeździ  bez problemu, przyspiesza, nic nie faluje, odpala OK. 

Autem juz zrobiłem 7,5 tys km i poza dźwiękiem w niczym to nie przeszkadza.

Czy dobrze myślę, że gdyby to był rozrząd to hałasowałby na luzie na przegazówkach, i na zjazdach a jeśli dźwięk jest wtedy kiedy pracuje pod obciążeniem, to problem leży w przeniesieniu napędu.

Gdzieś na youtubach były filmiki, o standardowych problemach z przeniesieniem napędu w tym aucie, i z lektury forum wywnioskowałem że to powszechny problem.

Czy ktoś mógłby poradzić, czy moja teoria odnośnie skrzyni, sprzęgła ma sens, i jeśli się z tym spotkał co ewentualnie trzeba by wymienić i ewentualnie może ktoś się orientuje jaki to jest koszt (rząd wielkości, stówki czy tysiące?).

 

Z góry dzięki za info.

PS. wiem że z opisu nikt mi nie powie co jest nie tak, ale może ktoś miał zbliżone objawy i ma większe doświadczenie z tym problemem niż ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, M4c_1 napisał:

Witajcie, przejrzałem kilka tematów na forum odnośnie dziwnych dźwięków w 1.2 TCe i wychodzi, że w MIV występują 2 przyczyny: (1) albo kwestia rozrządu i pompy oleju albo (2) skrzynia, wysprzęglik, sprzęgło itp.

Poczytaj temat ; Dźwięk grzechotki silnika? Niepokojące odgłosy 1.2 TCe 130KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!