Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja w R-Link 2


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego mi z konta na www zniknął ten firmware? To ma coś wspólnego, że Rlink w samochodzie łączy się z jakimiś serwerami i przez to na moim koncie widzę, że jest jakiś update? I to ma jakiś timeout? Od wczoraj wieczorem do teraz Meganka stoi w garażu schowana. Wczoraj update się pokazał na www, dziś już go nie ma. Z tego co kojarzę R-Link w samochodzie ma jakąś kartę sim, która łączy się gdzieś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w aucie siedzi karta do transmisji danych. Ale dlaczego zniknął nie mam pojęcia, sprawdź za jakiś czas.

emigrant_ spróbuj włożyć pendriva do kompa, uruchom toolboxa, być może toolbox już zapamiętał że ma wgrać aktualizację, w razie czego spróbuj odświeżyć.

Edytowane przez adamsxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taki jest problem, że nie chce mi się iść do samochodu po pendrive :). Tu możesz mieć rację, że w toolboxie pokaże się update. Jutro to sprawdzę. 

 

Ciekawie czemu w ASO zajmuje to im 2 godziny. Czyżby wgrywali firmware RS'em? 

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim koncie w MY Renault przez chwilę pokazała się aktualizacja systemu do 2.2.19.200 (obecnie mam 2.2.18.590 - zaktualizowane w serwisie), ale również znikła. W toolboxie także nie ma tej aktualizacji. W obu miejscach wyświetla się tylko możliwość aktualizacji Mapy Europy V16.12, którą już zainstalowałem (nawet 2 razy dla pewności :-) ).

Korzystając z linku podanego na stronie https://www.gps-rlink.com/r-link-2/r-link-2-install-an-update-yourself/ udało mi się pobrać aktualizację, ale... nie odważyłem się zainstalować ją w samochodzie. Ponoć jeśli mamy wersję 2.2.18.590, to nie musimy spieszyć się z aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzie dlaczego jak mam wer. 2.2.18.590 - zaktualizowaną w serwisie to korzystając z linku podanego na stronie https://www.gps-rlink.com/r-link-2/r-link-2-install-an-update-yourself/ nie udało mi się pobrać aktualizacji i pojawia się: Sorry, this upgrade is not available for your Renault car. Please check the number.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie w ToolBoxie w weekend wskazywało na dostępność aktualizacji do . 2.2.19.200 (miałem instalowaną w ASO wersję . 2.2.18.590 ).  Dziś w drodze do pracy wrzuciłem .19 do R-Linka (ok 10minut). Większych zmian nie widzę - działa (póki co :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z aktualizacją do ver. 2.2.19.200 zgłosiłem do Renault Polska, a oto jaką odpowiedź otrzymałem:

Odnośnie pytania o oprogramowanie R-Link 2 w wersji 2.2.19.200, o
dostępności tej aktualizacji decyduje Producent, w zależności od wersji
hardware, modelu pojazdu, wersji językowej, itp. Uprawnienia udostępniane
przez Producenta, przydzielane są partiami dla określonych numerów VIN,
prosimy o cierpliwość w tej kwestii. O dostępności tej wersji
oprogramowania powinien Pan zostać poinformowany przez system R-Link 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w ASO zrobić upgrade rlinka. Zrobili do najnowszej dostępnej, czyli  2.2.18.590. Dzięki tej aktualizacji na moim koncie od razu pojawiła się aktualizacja map tomtoma. Więc fabryczny 2.2.17.803 ma buga odnośnie map. 

 5a831421657c8_ScreenShot2018-02-13at17_20_44.thumb.png.68c066a3c617b36abbb04d56b540c62e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja M4 została wyprodukowana wg. VIN w listopadzie 2016. Aktualizacje mam na 3 lata tomtom/mapy. Nie wiem z czego to wynika, że mam 3 lata. Może temu, że to jest Intens, czyli ta trochę bogatsza wersja. A, że nie ma nic z darmo to pewnie cena aktualizacji aż na 3 lata była ukryta w cenie samochodu. Więc pewnie za te 3 lata zapłaciłem z góry w cenie samochodu. Tak mi się wydaje. 

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam intensa data pierwszej rejestracji 30 wrzesień 2016 i aktualizacja na rok, :( co ciekawe byłem teraz na Słowacji i tam działał mi traffic (znaki i korki) po przejechaniu granicy z Polską z 5km od granicy zaraz się wyłączył, w serwisie pytałem to nie wiedzą.Pytanie do Was czy też tak macie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopad 2016 Intense..... Jak kupowałem to sprzedawca mówił o 3 miesiącach na darmowe aktualizacje......

Moje zdziwienie było przeogromne gdy okazało się że mam 3 lata.....

Widać że trudno jest nadążyć za polityka Renault w tej materii....

A co do funkcji traffic to działa w Polsce u mnie prawie cały czas chociaż można mieć zastrzeżenia do tego co pokazuje w kwestii korków i innych zdarzeń.

Zauważyłem natomiast że w kwestii wypadków drogowych to pokazuje tylko zza południowej granicy.... tak jakby u nas nie miały one miejsca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!