Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena Scenica II lift


1982robo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem takie ogłoszenie, ktoś zerknie i pomoże w ocenie? http://allegro.pl/2-0-136-km-lift-panorama-skory-navi-gwarancja-i6792048010.html#thumb/1 . To jest w końcu grand czy nie, bo nie widać na zdjęciach, w ogłoszeniu liczba miejsc: 5, wiec już jestem głupi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Grand Scenic. Radom czyli kolebka handlarzy, auto ewidentnie przygotowane na sprzedaż, świeci się jak nie powiem co, wnętrze wyplakowane. Fajna wersja wyposażenia, brak podanego przebiegu.

Info o tym że auto znajduje się na prywatnej posesji, a powyżej informacja o fakturze VAT, zaznaczone że auto zarejestrowane w Polsce co jest nie prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przebieg nie ma co wierzyć. Mnie się wydaje że jak ja używam auto do celów prywatnych i wożę ludzi których znam , to wiem co mogę po nich oczekiwać . A jak się jeżdzi - wozi ludzi obcych i do tego zarobkowo to właśnie za pomocą naklejki- piktogramu sugęruje się im niepalenie tytoniu w aucie.....jak w taksówce.... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą stanowczością stwierdzam, że gałka od zmiany biegów jest wymieniona (lub obszyta). Wymieniałem swoją na nową z ASO i teraz ma przebieg ok 50tys. km i szew u góry już puścił na kilku oczkach. A głównie jeżdżę poza miastem i mało "szarpie" biegi. Owszem na dekielku nie będzie widać przebiegu, ale na skórze 200tys było by widać, a szwu już by nie było na co najmniej 1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie zgodzę się. Mój poprzedni GSII sprzedany prawie rok temu z rzeczywistym przebiegiem 201500 km. miał gałkę bez porwanych szwów, skóra była wyświecona ale cała. Analogicznie kierownica bez przerwań, dopiero początki odbarwień. Dla jasności zdjęcie:

 

thumb_hosting_zdjec_1464297330__dsc_0089kierownica_male.jpg

 

Przebieg nie jest dramatyczny, jego podanie za to jest z kategorii skrajnego świństwa. Obejrzeć można ale z dużą dozą ostrożności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód został skrzętnie przygotowany do sprzedaży.

Fotel kierowcy nie ma pęknięcia skóry.

Fotel pasażera jest jeszcze chyba mokry albo to kwestia zdjęcia (Ja tam widzę plamę).

Fotel za kierowcą ma odciski na skórze od fotelika dziecięcego.

Mieszek był wymieniany, oryginalnie w tej wersji jest on jasno szary.

Ogólnie ogłoszenie mocno podejrzane, ktoś się natrudził wrzucił 5 zdjęć przedniego fotela, ale ani jednego z bagażnika?

Ponadto samochód w tej wersji wyposażenia w Holandii (taki jest podany kraj pochodzenia) kosztuje około 5,5 tyś euro LINK

Gdzieś jest haczyk, ale nie wiadomo gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie w tej wersji jest on jasno szary.

Nie, w tej wersji czarnej skóry foteli, mieszek też jest czarny.

Jaki haczyk, to się dowie jak pomierzy lakier. Jak lakier oryginał, to cofnięty pewnie z 200tys licznik. Niech poprosi VIN i dzwoni to renault, może jakiś ostatni przebieg mu podadzą jak był w serwisie (tylko nie z ostatnich miesięcy bo wtedy to pewnie specjalnie z cofniętym pojechali do serwisu, żeby ślad z nowym przebiegiem pozostał w bazie danych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tym mieszkiem to też kwestia oświetlenia a może wychodziło kilka kolorów.

U mnie na zdjęciu wygląda na ciemno szary ale w słońcu jest dużo jaśniejszy. W sumie to jest bardzo podobny do tego z ogłoszenia więc już nie jestem taki pewny czy był

wymieniany czy nie.

thumb_hosting_zdjec_1492969819__img_20170423_193926.jpg

Co do samego sprzedawcy to po zapytaniu wujka Google o numer telefonu z ogłoszenia pojawiają się nieciekawe tematy o cofaniu liczników.

Więc tym tropem należało by podążać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie, chyba jednak doinwestuję swojego "pierwszego" szczeniaczka i jeszcze trochę pojeżdżę. Myślałem, że łatwiej coś będzie znaleźć w mojej okolicy, ale jest ciężko bo fakt, 5 lat temu jak szukałem "jedynki" też trochę objeździłem, i nie było łatwo aż w końcu trafił się można powiedzieć pod samym domem od handlarza. Trochę się bałem, ale patrząc wstecz nie ma co narzekać, nigdy mnie nie zawiódł.

Jeszcze coś takiego mi wpadło w oko( http://allegro.pl/1-6i-112km-lpg-7-osob-gwarancja-oplacony-i6795806495.html ), ale to już z gazem(gdzie ponoć kosztowne są naprawy zagranicznych instalacji gazowych) no i motor 1.6, gdzie wydaje mi się, że na taki samochód to trochę za mało. Chyba, że ktoś ma inne opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni Cię rozumiem ja miałem ten dylemat dokładnie rok temu. Niestety u mnie już ruda zaczęła wchodzić więc po podliczeniu kosztów ostatecznie zdecydowałem się sprzedać.

Ten z ogłoszenia wygląda na mocno zmęczony egzemplarz. Co prawda z zewnątrz się postarali za to środek chyba sobie odpuścili.

Podpada mi pasowanie tylnych lewych drzwi, świeci się service na włączonym silniku, nie ma ruchomego podłokietnika.

Kierownica zwykła dość mocno wytarta jak na 170 tyś. km. Nie ma elektrycznego składania lusterek i nie widzę zestawu głośnomówiącego ani wyłącznika ESP.

Zmieniają tylko zdjęcia w ogłoszeniu a opis zostaje bez zmian dlatego tyle pomyłek.

Dodatkowo samochód jest prawdopodobnie z 2007 a pierwsza rejestracja to 2008.

Silnik 1,6 tyłka nie urywa, ale na pusto da się jechać. LPG jest z Niemiec więc nie jest źle, wszystko zależy kiedy było zakładane i jaki to typ instalacji.

Homologacja na butlę musi być zrobiona (podbita przed Polskie UDT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ruda akurat nie przeszkadza, tylko drzwi kierowcy delikatnie, ale mechanicznie trochę rzeczy do zrobienia i też się waham co robić bo wkładać do niego prawie połowę wartości auta lub może więcej to nie wiem czy jest sens, ale znaleźć coś do jazdy też ciężko ;) , muszę się jeszcze z tym przespać :). Dziękuję za pomoc.

 

Ooo, jeszcze znalazłem takie coś: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-2006r-2-0t-163ps-keyless-go-klimatronic-oryg-km-wzorowy-stan-szwajcarr-ID6yRNNB.html , jak w tym sprawuje się gaz?

Edytowane przez 1982robo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zbyt ciemne żeby się czegoś dopatrzyć. Jeżeli ten egzemplarz jest pedantycznie zadbany to chyba sprzedający nie widział nigdy zadbanego samochodu.

Coś pewnie było robione z tyłu bo na otwartym bagażniku brak kołków mocujących zderzak. Brak oryginalnych dywaników

2.0T dość dobrze znosi gaz ale trzeba przygotować do niego silnik i włożyć porządną instalację.

To jest krótka wersja i przed liftem więc dość szerokie kryteria wyboru ;)

Ktoś kiedyś napisał że jak kupować Scenica to tylko po liftingu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!