Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nierówna praca/szarpanie


malloc

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.12.2017 o 13:41, malloc napisał:

Wróciłem właśnie z innego aso, w największym skrócie "ten typ tak ma" - mała pojemność+turbo+zimny silnik+euro6 = szarpanie.

Szef tego aso stwierdził że jak skończy się gwarancja to dadzą namiary na magika co zlikwiduje szarpanie i w następstwie euro6.

Paranoja.

 

Cześć

 

mam podobny problem w Scenicu III PH2  1,2 130KM. Mam przejechane 60tyś już po gwarancji. masz może ten namiary na magika co usunie tą przypadłość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w tym samym zakresie obrotów. Samochód ma to zjawisko od odebrania z salonu. Przejechałem dopiero 800 kilometrów. Kazali mi jeździć aż do upływu 3 tyś km bo samochód się dopiero dociera i jeździ niby na innej mapie paliwowej zanim nie przejedzie tych 3 tyś km. Z tego co widzę to raczej bajka dla uspokojenia po powyższych postach :-) No nic póki co jeżdżę. Te szarpanie to oznaka na moje oko albo: zanikającego wtrysku/iskry na zimno albo sterowania turbosprężarką/wastegate. Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem moją Megane 5 miesięcy temu i też zauważyłem nerwowość poniżej 2000obrotów a czasem nawet szarpanie, nie miałem czasu zgłosić, poza tym objawy występowały raczej na zimnym więc auto musiałbym zostawić na noc a i tak pewnie nic by nie stwierdzili. Teraz mam 5000km i objawów szarpania brak lub są bardzo sporadyczne, dzisiaj specjalnie testowałem jadąc na 2 i 3 biegu ze stałymi obrotami 1800-1900 dłuższą chwilę, jest spokój. Ostatnio tankuję tylko na Orlenie 95, wcześniej bywało różnie, może jakość paliwa ma wpływ lub  po prostu się coś ułożyło, sądzę że z inna mapą do 3000 to ściema ale kto wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

libic - nie mam namiarów, do końca gwarancji tj 02.03.2019 nie interesuje mnie zmiana map w silniku. Swoją drogą 1,2 100 koni jest bardzo wykastrowany gdy max moment 175Nm trzyma od 1500rpm....

Na razie pogodziłem się z tą przypadłością, zacząłem jeździć inaczej - na zimnym trzymam silnik na trochę wyższych obrotach tak pow 2200rpm - jedyny plus to że się szybciej nagrzewa....

Dnia 23.02.2018 o 13:42, gesio napisał:

sądzę że z inna mapą do 3000 to ściema ale kto wie??

 

Ja mam 9kkm, trzeci program i to samo...

Dnia 20.12.2017 o 17:45, Cendra napisał:

Pojechałem drugi raz to poinformowali mnie, że wtedy załączają się zmienne fazy rozrządu i wraz zimnym olejem taki jest efekt. Nie wierzę im w te bajki :-)

 

zmienne fazy załączają się tuż przed 2,2krpm - efekt chwilowego dołka przy przyspieszaniu - i to jest akurat zjawisko "normalne" imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

tylko dziwne ,że w aucie testowym jak jeździłem to szarpania nie było . Ja mam przejechane 700km ,też już byłem raz w Aso i wgrali nowe oprogramowanie i wyczyścili błędy .Jak zabrałem auto to przez 40 km było dobrze i jak dojechałem do domu to znów zaczęło lettko szarpać na ciepłym silniku a rano to  samo .18 maja jestem umówiony W ASo.Ale mechanik znajomy powiedział ,że może być uszkodzony sterownik silnika którego nie zawsze komputer pokarze. .Polecam

Musimy wszyscy cisnąć Renault .Pisać trzeba do centrali 

Witam czy komuś naprawili te szarpanie?

Edytowane przez karle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam mam przejechane 800 km i juz zauważyłem delikatne szarpanie i falowanie obrotow. A do ASO mam zamiar jechać w przyszłym tygodniu.

A podczas jazdy slychac u was dziwne szumy od strony kierowcy bo od strony pasażera jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przebieg 5800km. Podczas jakby słychać delikatnie jak się wyłączy radio dziwny odgłos gdzieś za nawiewem od strony kierowcy, mam tak od nowości i się tym nie przejmuję. Co do szarpania. Zazwyczaj jeżdżę ze stałą prędkości na 4 biegu w przedziale obrotów 1700-1900 i  czasami się zdarzy mu lekko szarpnąć, ale jest to naprawdę lekkie i baaaaaardzo sporadycznie, bez względu czy ciepły czy zimny silnik (przypuszczam, że byłoby to ciężkie do wykrycia przez ASO). Bardziej mnie denerwuje to, że czasami mi trzeszczy gdzieś przy kole przy skręcie kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam 56 tyś km i szarpanie od ok.15-20 tyś. ASO nic nie znalazł. zostałem poinformowany, że nie jestem pierwszy z takim problemem, a nad rozwiązaniem pracuje producent i spodziewają się jakieś odpowiedzi na początku roku. Częstotliwość i siła szarpania stopniowo się powiększa. Przypuszczam że z tego powodu silnik 1,2 TCe 130KM został wycofany z oferty 2019. Jeśli szarpanie się jeszcze powiększy to zostawię go w ASO i zażądam zastępczego do czasu usunięcia usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

U mnie również pojawiło się poszarpywanie, tak mniej więcej od 28k km. Strasznie to denerwuje. Najbardziej odczuwalne na zimnym w zakresie 1700 - 1900 tuż przed zmianą biegu. Gdybym miał manuala to pewnie bym jakoś później zmieniał bieg, ale w automacie jak mi wrzuca kolejny bieg to zwykle właśnie w tym zakresie i wtedy czuć to najbardziej. Ciekawe, że niektórzy mają to od nowości, a u mnie wystawiło po prawie 2 latach.

 

Ktoś sobie z tym poradził, jakieś konkretne ASO i mógłby dla potomnych podzielić się tą tajemną wiedzą?

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma związku z tą turbiną i małym silnikiem, ja mam 1.6 SCE więc bez turbo,  silnik nie taki mały i też teraz gdy nadeszły mrozy zaczął szarpać.  Przy temperaturach plus 7-8 problem nie występuje. Jak przejadę ze 2-3 km, silnik się trochę rozgrzeje i przestaje szarpać. Bardziej bym obstawiał spełnianie tej normy Euro6. ASO nic nie wykryło, na razie nie chce mi się znowu go odstawiać, dodatkowo nie jest to aż tak denerwujące. Bardziej drażni fakt , że jak nowe to wszystko powinno działać cacy, a tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!