Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nierówna praca/szarpanie


malloc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję ze to oczywiste, ale gdyby któryś z ASO sobie z tym poradził dajcie Panowie/Panie znać, oszczędzimy czasu sobie i naszym ASO. Bo równie dobrze może chodzić o jakiś drobiazg, a czy próbowaliście tankować Pb98  ? Ja w sumie cały czas leje Pb95 , nie próbowałem jeszcze z większą liczbą oktanów sprawdzać tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję tylko na orlenie a dla sprawdzenia przejechałem 2 zbiorniki na Pb98 i bez zmian. Po ostatniej wizycie w ASO dowiedziałem się, że bezpośrednią przyczyna szarpania jest zapychający się gaźnik płynem chłodzącym lub olejem. W ASO wielokrotnie jednego dnia gaźnik wyczyścili ale po przejechaniu kilometra szarpanie powracało. Powodem prawdopodobnie jest jakaś nieszczelność ale ASO nie potrafi jej zlokalizować i usunąć. Mam jeszcze rok gwarancji, czego się mogę domagać?

Dodam, że od niemal nowości mam okopconą rurę wydechową jak w dieslu,  czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby chodziło o przepustnicę to byśmy czuli głównie szarpanie przy zmianie biegu, a nie przy jednolitych obrotach w zakresie ~1800 rpm. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Moja rura jest już w zasadzie cała czarna, ale to raczej nie świadczy o spalaniu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to u mnie też było szarpanie, zdarzyło się 3 razy? za każdym razem na tym samym rondzie (jestem tam raz w tygodniu) i poszarpywało mi na dwójce, 2-3 szarpnięcia, zjeżdżam z ronda i wciskam mocniej gaz i zero szarpnięć, coś jakby nie podawało paliwa.

 

:lapka:

Regulamin: pkt. 5.7 - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na przeglądzie po 1. roku stwierdzili u mnie, że jest falowanie w pracy silnika i zainstalowali nowe oprogramowanie do wtrysku. Dostałem zapis, że jest zgodne z ACTIS 42065. Czy ktoś wie, co to znaczy i czym się różni ta wersja od poprzedniej?

Edytowane przez ABCMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

u mnie problem zaczął się przy 73000 km przebiegu. Wyglądało to tak, że podczas jazdy na drugim, trzecim lub czwartym biegu ze stałą prędkością obrotową ok. 2000 obr/min samochód szarpał jak najęty. Zupełnie jakby nie dostawał paliwa albo brakowało mu iskry na świecach.

Problem ten zupełnie nie występował podczas przyspieszania ale podczas jazdy na tempomacie już tak, tylko słabiej.

 

Pojechałem do ASO i po kilku dniach do mnie oddzwonili, że nie wiedzą co jest, tego przyczyną bo komputer diagnostyczny wyświetla tzw. "wypadanie zapłonu", czyli iskra nie trafia w odpowiedni moment pracy tłoka. Wg nich wszystko jest ok z silnikiem i nie wiedzą dlaczego ten zapłon wypada.

 

Po kolejnych dwóch dnia telefon z ASO i miły głos pana z serwisu oświadcza, że znaleziono usterkę. Otóż! i Tu uwaga! Winne temu są świece zapłonowe i że auto jest gotowe do odbioru. Sprawne.

To super! myślę sobie... Jadąc do ASO po auto coś mi nie pasowało z tymi świecami, bo przecież auto na 60000 km miało duży serwis razem ze świecami. Padły by po 13 000 km? No cóż nic nie jest wieczne ale nie dawało mi to spokoju.

 

Odbierając auto otrzymałem fakturę na wymianę świec i za świece. Za diagnostykę nic nie zapłaciłem bo jak stwierdzono: "ta usługa była wykonana w ramach gwarancji".

Już miałem iść do kasy ale postanowiłem zapytać dlaczego świece padły po 13 tys. km?

Pan z ASO z rozbrajającą szczerością powiedział, że nie po 13 tys. a po 73 tys raczej... I tu przestało być miło.

Powiedziałem mu, że to przecież oni wykonali wszystkie serwisy w tym aucie od nowości i wg mojej wiedzy świece powinny być wymienione przy 60 tys przebiegu.

Pan lekko poczerwieniał, usiadł do komputera i sprawdził. Okazało się, że wg faktury za przegląd na 60 tys świece były wymieniane!

Koniec końców, fakturę anulowano za świece i zostałem przeproszony.

 

Po wyjeździe za ASO moja radość trwała jakieś 10 km bo auto po tym czasie znów zaczęło szarpać jak najęte.

 

Wróciłem do ASO.

Tym razem samochód utknął na ok 2 tygodnie. Przez cały ten czas jedyna odpowiedź w słuchawce telefonu to: "pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, jak będzie zrobione damy znać..."

 

Ostatecznie samochód odebrałem i pokazano mi przyczynę w postaci zdjęć.

Tak naprawdę to za cały ten problem odpowiedzialny był brudny kolektor dolotowy. W zasadzie, to słowo "brudny" jest tu semantycznym nadużyciem. On był wręcz zawalony jakimś takim czarnym gruzem, który skutecznie dławił przepływ paliwa i powietrza.

Diagnoza ASO? Wina użytkownika, bo jeździ na krótkich dystansach. Zapytałem, pana jak to możliwe, skoro auto odebrałem w grudniu 2016 i do grudnia 2018 przejechało 73 tys km? Odpowiedź: A rzeczywiście! To sporo.

Właśnie.

Kolejna diagnoza: złej jakości paliwo. Odkąd mam to auto, czyli od nowości, to każde jedno tankowanie robiłem i robię nadal na stacjach Circle K, BP i ARAL bo płacę Routexem, więc nie ma opcji na kiepskie paliwo. Chyba, że w całej Polsce i Niemczech jest kiepskie paliwo.

Odpowiedź: To już sam nie wiem.

 

Reasumując. Dowiedziałem się, że Renault przysłało jakąś specjalną procedurę poradzenia sobie z tym problemem, która obejmowała:

1) demontaż kolektora ssącego i jego umycie,

2) wykonano płukankę silnika,

3) wymyto wtryski oraz cały układ paliwowy

4) wgrano nowe oprogramowania sterownika silnika

 

Ciekawe jest to, że Renault przysłało procedurę. To oznacza, że problem jest im znany i występuje w większej ilości aut.

Podejrzewam, że te silniki mają wadę konstrukcyjną.

Można przypuszczać, że to między innymi jest powodem wycofania silnika 1,2 na rzecz 1,3.

 

Problem minął. Auto ma teraz prawie 83 tys km przebiegu i nic się nie dzieje. żadnego szarpania. Zobaczymy do kiedy...

 

PS.

po zmianie oprogramowania w sterowniku silnika i tych wszystkich zabiegach auto wyraźnie "ożyło". Zwłaszcza w trybie ECO, gdzie prawie nie reagował na gaz i ewidentnie brakowało mu mocy. Kolejna sprawa, to spadek spalania.

 

Mam jeszcze dwie Meganki. W jednej z nich występuje ten sam problem. Zaczął się przy 55 tys km. W przyszłym tygodniu mam przegląd na 60 tys. Teraz wiem co z tym zrobić.:-)

Ta najnowsza, którą mam ma już silnik 1,3 115KM i 3 tys km przebiegu, więc zobaczymy jak będzie się sprawowała.

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miszczprostej to typowy problem nowych benzyn z bezpośrednim wtryskiem, nie tylko Renault. Ostatnio znajomy 3 miesiące diagnozował 1.6 THP, dokładnie ten sam problem z nagarem. P.S. 1.3 to rozwinięcie 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Wszystkie bezpośrednie wtryski mają ten problem. Ekologia zabija takie silniki. Jedyna opcja to wyprowadzenie odmy na zewnątrz, do jakiegoś zbiorniczka albo na ziemię po prostu. 

Raz na jakiś czas trzeba czyścić układ dolotowy i paliwowy. Innej rady nie ma. To samo w audi BMW i innych markach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miszczprostej Problem z szarpaniem jest niezależny od przebiegu jeśli chodzi o szarpanie na zimnym silniku bo u mnie występował od nowości i we wtorek byłem na wymianie oleju i wgrano mi nowe oprogramowanie wtrysku paliwa i wszystko minęło a auto odrazu zaczęlo inaczej jeździc, łagodniej i bardziej miękko. A to wszystko przy przebiegu 7tys km. 

 

A problem z nagarem występuje w każdym silniku z wtryskiem bezpośrednim, problem znany już kilkanaście lat bo nawet stare konstrukcje typu GDI, JTS, FSI itp miały problem z nagarem. A chodzi o to że przy wtrysku pośrednim kiedy wtryski są umieszczone w kolektorze ssacym wtryskiwane paliwo obmywa kolektor ssący i zawory przez co nagar się na nich nie zbiera, przy wtrysku pośrednim paliwo masz podawane bezpośrednio do komory spalania przez co już nie obmywa kolektora, zaworów i zachodzą one nagarem

Edytowane przez marcin33892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!