Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Spoko - 15zł na 100 km różnicy - moim zdaniem warto.

15 zł oszczędności to jest wliczając w to ile zatankowałem benzyny, a sporo jeżdżę też po mieście więc zawsze coś tam spalę w szczególności zimą. W trasie 100 km robię za 16 zł więc już mamy 20 zł różnicy na 100 km :) Ja na początku jak kupiłem samochód to jeździłem na benzynie i byłem sceptyczny do gazu, ale jak sobie uświadomiłem, że w pierwszym roku użytkowania samochodu zrobiłem 24 tyś. km to szybko się przekonałem do LPG i teraz nie żałuję tej decyzji ;)

Napisano (edytowany)

LPG zawsze wychodzi najtaniej i jeżeli mamy tylko dobrą instalację to zawsze się opłaci i zwróci.Poprzednio miałem mocną benzynę w LPG i byłem naprawdę zadowolony.

Miałem podobny dylemat jak autor tematu i pół roku temu kupiłem 1.9dci i mimo że do pracy jeżdzę 7Km i to w dużych korkach to nie mam z autem żadnych problemów ( więć może diesel to nie zawsze taki zły pomysł do dużego miasta.

1.6 dla mnie był za słaby bardziej ze względu na moment obr. niż moc. 1.4TCE lub 2.0TCE byłoby lepsze ale mało ich jest i są drogie.

Spalanie mam średnie 7.0 l/100km (70% miasto), koszt przejechania 100km to w moim przypadku około 30zł jak ktoś wybierze 1.5 dci to będzie pewnie mniej.

Edytowano przez tomqu86

Napisano (edytowany)

Też polecam lpg, które mam już w drugim aucie. Rekompensuje wszystkie niedostatki silnika, hałas, mułowatość, po prostu jest tanio. Warunek - dobra, dobrze wystrojona instalacja.

Edytowano przez mich64