Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup urządzenia diagnostycznego renault


Rekomendowane odpowiedzi

Ja podłączam sondę najpierw do gniazda w samochodzie potem do laptopa, po odpaleniu clipa będzie to już działać ale nie wykryje wszystkich modułów. Niestety z tym zapłonem to właśnie kicha, staram się pamiętać żeby co 2-3 minuty kliknąć przycisk. To samo mamy w scenicu, jedynie w żony clio jest kluczyk i w tym wypadku jest to luksusowe rozwiązanie :D. Może ktoś z forumowiczów zna jakiś lepszy sposób na ten nieszczęsny zapłon o ile takowy w ogóle istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączasz bieg, wkładasz kartę do slotu, wciskasz i trzymasz przycisk start do momentu aż pojawi się napis wyjmij kartę. Teraz możecie diagnozować do woli. Jak chcecie diagnozować radio, to musi być włączone, żeby clip je wykrył podczas połączenia.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i clipa zamówiłem. Jakby komuś było żal wydać od razu 600 zł to są aktualnie raty 0% na Allegro. Mi nie było żal ale nie lubię płacić za coś od razu gotówką jeśli mogę odroczyć to w czasie bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a przy okazji budować historię "dobrego płatnika" :) Piniądz musi pracować :) 12 rat z przesyłką do paczkomatu i wychodzi 50,72 zł miesięcznie, a można na 20 z ratą lekko ponad 3 dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2018 o 00:33, TheOktik napisał:

 

Sam korzystam z Consulta od dawna. CLIP Aliance i Consult to w środku te same sondy. Urządzenie w obudowie clipa działa z consultem i clipem i odwrotnie consult działa z clipem i consultem :-) 

Nie zmienia to faktu, że poza urządzeniem to dwa rozdzielne softy obsługujące tylko wskazane marki.

 

Witam 

Czyli potwierdzasz ,że najzwyklejszym chińskim clipem odpalę program consulta  dla nissana  ? Nie muszę celować w te urządzenia 2w1 ?  Mam obie te marki w domu i zależy mi na uniwersalności. 
 

Którego clipa warto wybrać bo skośnoocy przyjaciele mają je w kilku wersjach PCB  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na przesyłkę znalazłem XP'ka i zainstalowałem na wszelki wypadek wirtualną maszynę. Clip dotarł ale bez oprogramowania. W ofercie nie było informacji, że nie ma go w zestawie (nie było też informacji że jest) zatem muszę je pobrać i zapoznać się z dołączonymi instrukcjami instalacji i użytkowania. Jak się uda to pierwsze podłączenie będzie do Clio II taty, które niebawem zastąpi inne auto więc ryzyko stosunkowo niewielkie :)

2018-07-11

Clip zainstalowany zgodnie z instrukcją i filmikiem instruktażowym. Pobrałem z tej strony (sprzedawca sugerował): https://360diag.wordpress.com/2017/06/26/diagnostyka/#more-160

Najnowsza wersja jaka tam jest to v160 i taką zainstalowałem. Niby dostałem v178 czyli rozumiem, że jak znajdę nowsze wersje to mogę sobie je instalować.

Informacyjnie - na Windows 10 64-bity aplikacja się nie uruchamia / na wirtualnej maszynie XP owszem.

Panowie @Laros, @meganecoupe02 pytanko. Aplikacja mi się zainstalowała ale nie zainstalowało mi się urządzenie. Nie mam czegoś takiego jak na filmiku (screeny):

image.thumb.png.659add0946588ed560493baccf804207.pngimage.thumb.png.63f020192ba3bbaaa84faa5a2f11cc30.png

Instalację robiłem na odłączonej karcie sieciowej w wirtualnej maszynie i bez podpiętego clipa. To chyba dobrze?

Mam na płycie sterowniki ale czy nie powinny zainstalować się same? A może teraz należy podłączyć do auta i sterowniki się zainstalują?

Czy mogę podłączyć teraz sondę do komputera przez USB bez podpięcia do auta? Czymś to grozi?

Czy komputer powinien być odłączony od internetu zarówno podczas diagnozy jak i uruchamiania programu bez podpięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli następny krok to podłączenie pod auto. Może uda się w najbliższy poniedziałek podpiąć na chwilę pod Clio. A jak z internetem? Ma być wyłączony?

Jeśli tak to czy wystarczy odcięcie karty w wirtualnej maszynie, czy lepiej rozłączyć też W10?

Czy podłączenie teraz sondy na sucho do komputera bez podpięcia do auta czymś grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z maszyną wirtualną. Ja wyłączam kartę sieciową. 

Jak podłączysz sondę do auta to włącz zapłon, później do komputera. Powinny się zainstalować 4 sterowniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wyłączałem internetu na komputerze z CLIPem przy żadnej wersji. Co więcej często zdalnie grzebię ludziom w konfiguracjach na ich clipie więc musza mieć internet włączony. Jedno co to wyłącz sobie w ustawieniach clipa automatyczną aktualizację przez internet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2018 o 21:25, TheOktik napisał:

Sonda musi być zasilona z portu OBD żeby komputer ją wykrył i zainstalowały się sterowniki

Panowie pytanko. Chciałem podłączyć sondę do Clio II. Podłączyłem kabel OBD do Clipa, USB do Clipa i OBD do auta po czym uruchomiłem zapłon. Nic się nie zadziało, żadna dioda na urządzeniu się nie zapaliła. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!