Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki wycierają suchą szybę zanim leje się płyn ze spryskiwaczy


Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc dzisiaj zauważyłem, ze wycieraczki w mojej Megane 3 działają w sposób arcyidiotyczny.

Zastanawiam się czy tak to popełnił producent czy coś jest nie tak.

Mianowicie daję pryskanie szyby i wycieraczki wycierają suchą szybę do 3/4 wysokości zanim zacznie lecieć płyn. Czy to jest normalne?

W mojej starej 307 lało dopóki trzymało się manetkę a wycieraczki ruszały dopiero po puszczeniu manetki.

Macie pomysł jak to poprawić? Na allegro są niby zaworki zwrotne zatrzymujące płyn w przewodach, że niby skracają czas potrzebny na zlanie szyby. Czy one mają sens?

Przednia szyba wygląda masakrycznie. Jadać pod słońce nic nie widać. Podejrzewam, że to jest właśnie od "czyszczenia" na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Przy używaniu spryskiwaczy najpierw reagują wycieraczki, potem dopiero płyn. W jednym z moich poprzednich aut wymiana zaworków pomogła. Mam nadzieje, że tu również uda się tanio rozwiązać ten problem, zwłaszcza że nowe wycieraczki czekają na montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek jadę zamontować zaworki zwrotne. Będą umieszczone zaraz za pompką. Powinni zrobić robotę.

Odgłos wycieraczki jadącej po suchej szybie boli mnie w korzeniach zębów. Muszę coś z tym zrobić :angry:

 

Czy ktoś ma schemat jak wygląda cała instalacja bo nie wiem jakie zaworki kupić. Jak idą przewody od pompki? dwa przewody jeden na przód i jeden na tył? czy jeden typu Y, który rozgałęzia się na przód i na tył?

 

Dodano: 21 cze 2017 - 12:53

Znów podzielę się fantastyczną wiedzą dla przyszłych pokoleń. Przewód do spryskiwaczy ma całkowitą średnice fi 5,5 mm. Średnica wewnętrzna wynosi 3 mm. Po naciągnięciu na zaworek wynosi 4 mm.

Edytowane przez Abraxus
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to cały sens zaworka polega na tym, żeby przewód był pełny dzięki czemu od razu leje na szybę?

W całej zabawie chodzi o to, że jak płyn się cofa (a tak jest), to trzeba zaworek założyć przy wycieraczce, by od razu płyn, który jest miedzy zaworkiem a dyszą sikał na szybę.

 

Dodano: 22 cze 2017 - 05:31

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

np. tu

http://allegro.pl/zawor-zaworek-zwrotny-ukladu-pompka-spryskiwacza-i4988698874.html

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13, oraz pkt. 6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Czyli jak założę zaworek zaraz za pompką to cały przewód będzie wypełniony płynem i dzięki temu brak płynu będzie tylko na odcinku pompka - zaworek. Od zaworku do samego spryskiwacza będzie. Zaworek nie pozwoli, żeby płyn schodził z powrotem do pompki.

Edytowane przez Abraxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, będzie płyn wtedy w wężyku. Jeśli włączysz wycieraczkę to płyn będzie wypychany przez kolejny płyn - w wężu będzie go więcej niż przed samym spryskiwaczem stąd wycieraczki o wiele krócej będą pracować na suchym (o ile będą). Wg mnie nie ma znaczenia gdzie zaworek się znajdzie - pod maską może łatwiej założyć - chyba też zastosuje ten patent. Ale tył to najbardziej bym chciał zrobić ale nie wiem gdzie jest ten wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem na alledrogo, pompka do Megan trzy ma dwa wyjścia. Czyli jeden zapewne na przód a jeden na tył. Myślę, że najprościej będzie Ci wejść po prostu pod błotnik koło pompki i tam się wpiąć z zaworkami. Ja tak będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!