Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

kamil007

Megane IV phI R Link 2 - ver. (3) lista zmian po 1 dniu użytkowania

Recommended Posts

Dziś w końcu znalazłem czas i udałem się do swojego ASO celem aktualizacji oprogramowania.

Czas aktualizacji: 2,5 H

Cena: Darmowe w ramach rozszerzonej gwarancji.

Wersja: 3.3.16.946

Wersja map: 2016/12

Zmiany

- Działa na całkowicie nowym androidzie

- System zdecydowanie szybciej działa

- Radio łapie więcej stacji oraz dźwięk jest wyraźnie lepszy wcześniej niskie tony w ogóle nie istniały ok teraz szału nie ma ale jest lepiej

- Dodatkowe ustawienia w radiu (rozkład mocy na głosiki) + pojawiła się dodatkowa opcja 3D Sound by Arkamys

- Obsługa 2 rdzeni (dotyczy aut obsługujących Android Auto, produkowanych od kwietnia 2017)

- Stabilność systemu (tego nie mogę sprawdzić gdyż system nigdy mi się nie zawiesił ale niby jest lepiej...)

- Pełna integracja z smartfonem (Android Auto oraz Car Play) sprawdziłem tylko to 1. Podłączenie tylko przez USB. Mapy Google działają perfekcyjnie, czytanie sms czy wykonywanie połączeń również innych aplikacji z google play jeszcze nie instalowałem. Internet bez zarzutu szybko łapie połączenie z telefonu

- Drobne poprawki w nawigacji

- Ikona smartfonu z szarej zmieniła się na podświetloną

- Spotify chodzi tak jak działać powinno

- WhatsApp - Działa

- Skype - nie używam więc nie odpalałem :)

Opcje nie działające jeszcze w Polsce (podobno maja działać w przeciągu 2-3 miesięcy) po aktualizacji aplikacji My Renault dla Polskiej wersji. Niemiecka aplikacja już to obsługuje.

- Odnajdywanie auta na parkingu

- Odczyt przebiegu, oraz dystansu do wymiany oleju oraz jego ewentualny niski poziom

- Zarządzanie klimatyzacją oraz światłami z poziomu smartfona

post-100208-0-16157700-1498239344_thumb.jpeg

Cześć,

Mam pytanie, czy tą aktualizację RLinka można zrobić samemu poprzez tą aplikację Toolbox czy ASO to jedyna opcja ?

U mnie póki co w Toolbox wciąż widzę info o braku aktualizacji.

Pozdrawiam

Piotr

Jedynie ASO.

Aktualizacji nie przeprowadzisz sam w domu jedynie mapy.

Aktualizacja dotyczy jedynie aut wyprodukowanych od 12 tygodnia 2017 roku - informacja z forum Renault France - dotyczy samochodów które posiadają oprogramowanie w wersji 3.3. Od tego tygodnia montowano rówież Elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne w standardzie w wersji Intens oraz fotel pasażera z regulacja wysokości.

Z tego co się orientuję - informacja od Renault France aktualizacja na starszych samochodach nie jest na chwilę obecną przewidziana oraz możliwa.

Dzięki za informacje.

Ja mam Intense z 10.2016 więc się nie łapię jak widzę.

Witam, mam pytanie dotyczące wsparcia Android Auto, a konkretnie funkcję Smartphone Mirroring. Posiadam Scenica 4 wyprodukowanego w maju 2017, r-link w wersji 3.3.16.946, niestety ta opcja jest u mnie nie dostępna.

Piszesz, że u Ciebie po aktualizacji (z jakiej wersji?) masz wsparcie dla Android Auto. W jakim ASO robiłeś aktualizację, bo u mnie mechanicy są średnio zorientowani w temacie... Czy masz pomysł gdzie mógłbym sprawdzić czy będzie możliwość uruchomienia tej opcji w moim aucie.

Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam, Paweł

Witaj,

-podłączyłeś telefon kablem USB 3.0?

-posiadasz najnowszą wersję Android Auto - sprawdź to dokładnie u nas w PL ta apka nie jest oficjalnie dostępna

-dałeś programowi "wszyskie uprawnienia"?

Jeżeli masz samochód z Maja 2017 i masz Rlink2 nie ma opcji zeby nie posiadał tej opcji.

Wszystkie samochody produkowane od któregoś tam tygodnia kwietnia były wyposażane w standardzie.

Samochody bez Android Auto odznaczają się wersjami softu 2.x.x.x

Edytowano przez kamil007

Witam  i dziękuję za odpowiedź.

Odpowiem szybko 3x tak :-) I tak jak pisałem nie posiadam opcji Funk. Smartphone Mirroring w zakładce System. Co ciekawe w Koleosie z Rlink 2 Wersja oprogramowania 3.3.16.946 ta opcja jest i działa super - testowałem z moim telefonem w salonie!

Ponawiam pytanie, w jakim salonie aktualizował Pan Rlink'a?

To jest jakaś kpina normalnie. Posiadam MIV w wersji GC z lutego tego roku z wersją 3.3.16.946 i nie mam w ogóle ikonki Smartphone Mirroring. 

Mam takie pytanie, posiadam Iphone 7, telefon jest sparowany z Rlink, natomiast można dzwonić, ale nie działa strumień muzyki przez BT.

Renault odpowiedziało mi że ten system nie obsługuje iphone i nie można słuchać muzyki?

To prawda?

Mi w M3 z Rlink , iphone7 śmiga aż miło. Więc w IV nie możliwe żeby nie obsługiwał. Całe Renault -.-

W czasie jazdy połączyliśmy iPhone 7 przez BT i z muzyką nie było problemu.

Dnia 26.08.2017 o 08:32, MariuszY napisał:

Mam takie pytanie, posiadam Iphone 7, telefon jest sparowany z Rlink, natomiast można dzwonić, ale nie działa strumień muzyki przez BT.

Renault odpowiedziało mi że ten system nie obsługuje iphone i nie można słuchać muzyki?

To prawda?

To nie jest prawda i chyba jest to oczywiste. Polecam zacząć od wykupienia jakiegokolwiek utworu w iTunes Store tak aby R-Link2 po połączenia się z iP7 rozpoznał go jako odtwarzacz muzyki. Fizycznie musisz posiadać w pamięci jakikolwiek utwór.

Po rozpoznaniu urządzenie jako multimedialne zacznie działać strumieniowanie przez BT każdej aplikacji.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się