Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Która opcja najlepsza?


KolaLBN

Rekomendowane odpowiedzi

W środku nocy na obwodnicy. Jeździłem wcześniej oszczędnym JTD. O ile przy spokokojnej jeździe po drogach krajowych można było zejść poniżej piątki, o tyle po godzinie stania w korku kończyła się skala. I nie wierzę, że tutaj magicznie jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie podczas gdy 4,5l w mieście jest raczej mało realne to juz 5,5l jak najbardziej.

DCI w porównaniu do przywoływanych wyżej JTD czy VCDI jest jednak mniej paliwożerne (VCDI to w ogóle smok).

Coby nie mówić to jednak DCI na tle konkurencji (innych diesli) jest oszczędniejsze, natomiast TCE w porównaniu do podobnych turbodoładowanych benzyn wręcz przeciwnie (tsi, puretech czy nawet ecoboost palą po prostu mniej). W TCE przy agresywnej jeździe wejście na poziom powyżej 10-11 litrów nie jest problemem, przy 1,5 dci przekroczenie 7,5l wydaje sie naprawde ciężkim zadaniem (u mnie przy 150km/h na autostradzie mam spalanie nieco ponad 6l)

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam ze sa miasta typu Pcim Dolny i typu Warszawa. Pytam o Warszawę w godzinach szczytu. Moje JTD było oszczędne. Tempem emeryta spalało na krajówkach niecałe 5l. Ale w korkach w Warszawie paliło 8,5-9,5l/100km (lato, zima, mniejsze i większe korki). Każdy silnik pali na jałowym i tyle. Reasumując, 5,5l pasuje bardziej ale do Pcimia. W warunkach dużego miasta, w godzinach szczytu - nie uwierzę.

Aha, w moim JTD skala spalania kończyła się na 19l/100km. Dowiedziałem się o tym pokonując odcinek 3km ul. Puławskiej w niecałe 2h, tuż przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia.

Edytowane przez chucky80
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik dci 1.5 spala na biegu jałowym około 0.35 litra ON/h , sprawdziłem to w trybie serwisowym.

Podobny silnik benzynowy pali na jałowo przynajmniej ze 2 litry benzyny/h

Testy można zrobić zarówno w Pcimiu jak i w Nowym Jorku ;)

Można oczywiście porównywać silnik JTD , co w emeryckim stylu pali w trasie 5 litrów, do DCI, co w stylu emeryckim ( nie przekraczając 100 km/h ) potrafi spalić poniżej 3,5 litra ON/100 km. I to nawet jak na pokładzie są 4 osoby.

A wiara jest sprawą indywidualną, jedni wierzą w głupoty, a inni podchodzą do tego pragmatycznie.

Każdy ma swoje prawo wyborcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, drobna uwaga - w Pcimiu są dwa skrzyżowania i brak korków. Auto rozpędza się raz i jedzie. A jak wiadomo wszem i wobec, silnik spala najwiecej podczas przyspieszania. No ale skoro uważasz ze nie ma różnicy w spalaniu między w Pcimiem i dużym miastem, to chyba nie ma tu już o czym dyskutować.

Zreszta, aż dziwne, ze skoro DCI spalające 5,5l/100km po centrum Warszawy nie stanowią większej części poruszających się tu samochodow. Czyżby wszyscy chcieli tak przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper a czy ty przypadkiem nie masz "różowych okularów" - w Radomiu to "magiczne" DCI w godzinach szczytów pali w mieście 8l/100 - i jakoś nie chce zejść poniżej.

Znajomy kupił MegIV i jakoś mu pali po mieście 8 - a nie można porównać Radomia do Warszawy (chociaż czasami mam wrażenie że jeździ się jak po Warszawie).

 

Teraz u mnie w 1,2TCE 130 pokazuje średnie 8,7/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!