Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabiutkie basy


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni ujeżdżam Megane III w wersji Limited. Na pokładzie jest standardowy odtwarzacz (nie widzę na nim żadnego logo producenta). Bardzo negatywnie zaskoczyła mnie skala dźwięku tego sprzętu. O ile do tonów wysokich nie mam wielkiego zastrzeżenia, o tyle bas praktycznie nie istnieje. Mimo ustawienia basów na max i włączenia opcji LOUD, jakieś niższe częstotliwości słychać dopiero po dość istotnym podgłośnieniu odbiornika. Czy to normalne? Bezpośrednio przed Meganką jeździłem niskobudżetową Daćką Logan i z fabrycznego sprzętu umiała wykrzesać zdecydowanie więcej tonów niskich... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem od deski do deski. Poza tym, że może pokuszę się o aktualizację softu ze względu na wznawianie odtwarzania mp3 od momentu, gdzie skończyłem (przydatne dla tych, którzy słuchają audiobooków w podróży), nie znalazłem nic na temat mojego problemu. Regulacja basów (z czym najwyraźniej mieli problemy koledzy) działa na całej skali, tyle że efektu nie słychać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ani górnego, ani dolnego zakresu częstotliwości ze sprzętu w Megane 3 nie uświadczysz.

Ot, taki niskobudżetowy sprzęt, płasko, brak dynamiki... do słuchania wiadomości podczas jazdy autem. W drzwiach są bardzo niskiej jakości głośniki szerokopasmowe a w desce nie ma głośników wysokotonowych.

Wymiana głośników, troszeczkę polepszy sytuację, ale tak szczerze, tym sprzętem nic dobrego nie zasilisz.

W drugim Megane mam sprzęt Bose. Bas jest, ale nie oszukujmy się, sztucznie i na siłę pędzony przez plastikowy sub, plastik-fantastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem przed chwilą soft na 3.0.0.28 i odblokowane są basy i soprany w końcu- jest delikatne polepszenie dźwięku ale chyba więcej z tych głośników się nie wyciśnie niestety. Jestem ciekawy jak będzie działało na 3.1.0.27-domyślam się, że tak samo pewnie

 

EDIT

http://megane.com.pl/topic/44469-regulacja-bassopran-w-fabrycznym-zestawie/page__st__75__gopid__498702#entry498702

Edytowane przez samuel_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma. Chcesz lepsze granie to zmień głośniki i dodaj wzmacniacz. Albo się przyzwyczaj. Osobiście zauważyłem, że lepiej gra bez włączonego "bass boostera" i przy głośniejszym odtwarzaniu dźwięków jakiś tam basik się pojawia ale d... nie urywa. W MII miałem dużo lepsze granie (chociaż fabryczne). Możesz też sprawdzić, czy masz wysokotonowe w podszybiu, pewnie nie masz jak 90% kolegów z forum. Wstawienie (ponoć) trochę poprawia jakość dźwięku ale nie wpływa na niskie tony. Nie wiem jak jest faktycznie gdyż ten zabieg dopiero przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pbet na pierwszy strzał idzie wygłuszenie auta (całego)- maty butylowe już czekają. Następnie pewnie nie będzie dużej poprawy w temacie audio ;) więc pójdą 2x Audio System MX165 + jakiś wzmacniacz (nie wiem jeszcze jaki+konwerter sygnału do wzmacniacza). Wysokotonowych nie miałem, więc dołożyłem- tak jak pisałem już w temacie głośników wysokotonowych jest znacząca poprawa dźwięku-ten zabieg polecam wszystkim- koszt znikomy a efekt umili ucho przy i tak bardzo kiepskim audio w Megane III

Edytowane przez samuel_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zastanawiam się nad zmianą głośników w opcji bez wzmacniacza. Koszt wyceniony przez serwis CA za 6 w miarę przyzwoitych głośników z robotą na jakieś 450 zł. Tylko nie wiem czy warto i czy efekt będzie wart wydania tej kwoty, czy może dorzucić więcej grosza i pójść w opcję ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toście mnie chłopaki pocieszyli...

To, że w swojej prywatnej, pełnoletniej Hondzie Accord miałem lepsze audio - może nie dziwić. Ale równoletnia do Meganki Dacia Logan też naprawdę grała o niebo lepiej... :(

 

--

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie,

 

 

Życie :) ja zaczynam przygodę od wygłuszenia-głośniki-wzmak

lapka2.gif

Regulamin 5.13 Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zastanawiam się nad zmianą głośników w opcji bez wzmacniacza. Koszt wyceniony przez serwis CA za 6 w miarę przyzwoitych głośników z robotą na jakieś 450 zł. Tylko nie wiem czy warto i czy efekt będzie wart wydania tej kwoty, czy może dorzucić więcej grosza i pójść w opcję ze wzmacniaczem.

Dla mnie bez sensu, za 450 zł z robocizną otrzymasz głośniki tak samo niskiej jakości jak masz w aucie, nic przyzwoitego nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, które są fabrycznie są ponoć papierowe i wszystko inne będzie grało lepiej. Z tego co pamiętam wycena orientacyjna na głośnikach marki Hertz. Ta firma CA najchętniej wsadziła by mi jeszcze wzmacniacz i tubę do bagażnika :) Temat polepszenia audio zostawiam sobie na bliżej nieokreślone później z uwagi na inne wydatki. Do tematu wrócę, no chyba, że się przyzwyczaję :)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrana celulozowa wcale nie świadczy o niskiej jakości głośnika! (te w Megane to szajs)

Membrany papierowe, mają najdłuższą historię, ale do dzisiaj się nie zestarzały, są ciągle modyfikowane, występują w wielu różnych wersjach, z rozmaitymi domieszkami; służą w głośnikach różnych wielkości, tanich i bardzo drogich, do przetwarzania prawie całego zakresu częstotliwości.

Ja temat też odpuściłem.

Edytowane przez Lelupi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!