Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Oczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie ale w cenie do 1000 poprawia granie o 10 klas. 

https://www.oleole.pl/glosniki-samochodowe/pioneer-ts-wx130ea.bhtml

Bose gra ok, mniej więcej jak canton w octavii 3, może ciut ciszej. Nie jest to oczywiście Burmistrz;) z Mercedesa ale ten kosztuje tyle co połowa megane.

ja lubię posłuchać muzyki w aucie i bose dla mnie jest ok. Problemem w samochodach są odbicia. Ciężko zrobić scenę. Potrzebne jest super dsp. Kiedyś bawiłem się w audio i dopiero wpakowanie 7 tysięcy w stare BMW powodowało uśmiech na twarzy. 

W samochodzie niech sobie gra co jest. W domu inna bajka ;) tylko potrzebna wyrozumiała żona i dużo prądu. Słychać każde kopnięcie w bęben.

Do renia, zanim napiszesz po co się zostawia sam przód to zapoznaj się z podstawami Car Audio a potem porozmawiamy o tym.

@Krzysiuu Daj mi człowieku spokój. Naczytaleś się paru artykułów z różnych forum i grasz Kozaka. Szkoda mi na to czasu. Byś posłuchał mojego standardowego zestawu audio w Mondeo, które mialo 4 głośniki to byś zamknął jadaczke, że głośniki na przód robią robotę. Przy 4 głośnikach czujesz dzwiek z przodu z tylu itd. Byłem w Lublinie w dwóch punktach z nagłośnieniem w samochodzie, każdy mi proponował zestaw 4 głośników albo 6 głośników. Trzeci zestaw składał się z 4 głośników i Suba na tyle. Słuchałem zestawy z głośnikami na przodzie i zestawy przód i na tyle. I nic mnie i wielu innych nie przekona do założenia zestawu odseparowanego na przód. Meganka jest zrobiona z andrutów i fakt, ze wygłuszenie dużo daje, ale do cholery jasnej, nawet w Volkswagenie Polk które jest mniejsze, głośniki na przód grają FATALNIE. Zrobił byś zestaw głośników:

Przód zestaw odseparowany

Tył zestaw odesparowany 

Radio klasy "średniej" 

Wygłuszenie drzwi 

I w tedy każdy przeciętny "kowalski" byłby w niebie. Jak ktoś jest audiofilem to nie ma prawa odzywać się w tym temacie. 

Oj dużo przeżyłem i wiem co piszę, ale skoro wiesz lepiej to niech tak zostanie, grunt, że jesteś zadowolony/a:) Pozdrawiam

• Zwycięzca 1

Dnia 14.03.2019 o 20:25, pbet napisał:

Nie ma nikogo na forum kto wymienił tylko standardowe głośniki na jakieś lepsze przy tych samych wymiarach żeby się podzielić doświadczeniami? 

ej, przecież cały dłuuuuuugi temat o tym napisałem. Mam streścić tutaj krótko?

To mam teraz pytanie do specjalistów. Jak ściągnę tylne boczki i podłącze się oryginalnymi tweeterami pod głośniki to bedzie śmigać? Bo mam plan wmontować je w boczki albo elegancko umieścić na słupkach B.

Zależy które oryginalne tweetery. Są różne wersje. Takie które chcesz równolegle podłączyć do głośników średnio-tonowych muszą mieć separację przynajmniej przez kondensator. Profesjonalnie by było puścić głośnik i tweeter przez prawdziwą zwrotnicę - ale dla tyłu raczej nie warto.

A nie da się dostać oryginalnego boczka z miejscem na tweeter?

tylne mają miejsce na tweeter a przód o ile pamiętam nie ma. Najlepiej przez zwrotnice. A jak masz standardowe głośniki to w sumie się nie opłaca - bo w miejscu na podszybiu masz wypuszczone kable bezpośrednio na tweetery - zawsze jakaś standardowa rozdziałka może jest

Fabryczne tweetery maja już w sobie to całe okablowanie. 

Na przód i tak podłączyłem z Laguny II tak jak radzili na forum dlatego, że są np: wieksze, cięższe i mocniejsze. I takie same chce podłączyć na tył. Osoby jadace z tyłu czasem mówią, że brakuje wysokich tonów a w tak marnym audio jak brak czegokolwiek przynajmniej dźwięk będzie wyraźniejszy :)

maxresdefault.jpg

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się