Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

No i trafilo sie również mi :) Jutro odstawiam meganke do Jaszpolu zobaczymy co Panowie powiedza - mam zamiar zaplacic za wymiane calego ustrojstwa razem z osprzetem maksymalnie 10% wartosci (zebym mogl reklamowac jakby co).

 

Uwazam ze rozwalenie sie KZFR przy przebiegu 25.000 to jest lekka przesada (gwarancje na samochod stracilem 8 miesiecy temu).

 

Jestem tak maksymalnie wkurzony ze szkoda słów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też miałem taki problem. Renault odmówiło współpracy, gdyż nie wykonałem u nich złodziejsko drogiego przeglądu przy 60 kkm;

Koło kupiłem i naprawiłem w podkrakowskich Niepołomicach w ubiegłym roku w firmie Autoreno za 1600 z kompletnym rozrządem przy okazji i jak dotąd hula;

 

Czasem też trzeba wymienić czujniki, to też mnie nie ominęło, tym razem w ASO tyle, że 6 miesięcy później.

 

Tak wogóle, to bardzo się cieszę, ze swojego autka, ale coraz bardziej wkurzają mnie różne dziwne przypadłości w tak młodym aucie.... :mrgreen:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak czytam i obawiam się że w mojej Megi też mogę mieć schrzanione KZFR.

Dzwnoiłem do serwisu i mówię jaki problem: przed odpaleniem słychać GRRR :mrgreen: potem silnik zaskakuje i jest OK. Gość mówi: na 90% KZFR :roll: ale trzeba by podjechać żeby zobaczyli. Koszt, wraz z wymianą paska rozrządu ok 2000zł.

Megane II, 1.6 16V 2003 r. 88000km.

Podpisuje się rękami i nogami pod Anonimem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Walka z RP wykroczyla poza granice Polski, czyli jest teraz w Renault France.

 

Wszystkich Was, ktorym wyslalem blank do podpisu poprosze o odeslanie do mnie poczta lub mailem zeskanowany dokument.

 

Tych, ktorzy sie przylaczaja (WIELKIE DZIEKI ZA POPARCIE) poprosze o przesylanie adresow e-mail na moja skrzynke. Bede wysylac stosowny dokument.

 

Pozdro

NRJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram akcje choć właśnie jestem po wymianie cały koszt 900 zł z paskiem rozrządu po przebiegu 46 tys. km. Ja równierz nie miałem przeglądu po przebiegu 60 tys. bo nie mam tyle przejechane, ale stwierdzili, że mineły 4 lata i przegląd powinien być przeprowadzony. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że autko śmiga super i nie rzęzi. Dokładnie dopiszcie jak dołączyć się do akcjigdzie wypełnić formularz.

Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich ,od jakiegoś czasu przy odpalaniu silnika (średnio raz na 2 tygodnie) podskakuje do 1500-2000 obrotów, 'zagrzechocze' i zaraz gaśnie,drugie naciśnięcie przycisku i wszystko ok,czyżbym zawitał do klubu posiadaczy nieszczęsnego KZFR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGANE 2004r. 1.6 16v-po półtora roku 35 000km wymiana ZKFR,powtórka 56 000km,teraz 87 000 km i znów pojawiaja sie te same objawy, terekotanie podczas odpalania kilka razy w miesiacu, klekotanie od strony rozrzadu.Byłem w serwisie aso w Pile,poradzili mi zadzwonic do centrali obs.klienta. moga pokryc połowe kosztów lub nawet do 80%.masakra, za co mam im płacić??? nie przyznaja sie do błedu ponieważ musieliby zorganizować akcje serwisowa!!!! chamstwo,chamstwo i jeszcze raz chamstwo. zrazili mnie tak do siebie, jako marka, ze coraz bardziej zastanawiam sie nad sprzedażą Meni. nie mam zamiaru co półtora roku się z tym pi....lić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie aso w Pile,poradzili mi zadzwonic do centrali obs.klienta. moga pokryc połowe kosztów lub nawet do 80%.masakra, za co mam im płacić???
Sugestia - jeśli masz to trzeci raz, to zakładając że dwa poprzednie były naprawiane w serwisie powinieneś wystąpić do RP o 100 % zwrot kosztów.

Kwestia jeszcze czy auto kupione i serwisowane w Polsce...

A nad sprzedażą nie myśl - to trochę ciężkie w obsłudze (i kosztowne) samochody, za to bardzo wdzięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie kupione w serwisie Piła i tam rowniez serwisowane. Jak załatwie sprawe to dam znac na forum, zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdro grooha

 

[ Dodano: 2008-08-25, 17:13 ]

dzien dobry, następna wizyta w serwisie. za tydzien jade na weryfikację usterki, koleś w serwisie powiedział ze to raczej na bank KZFR, zobaczymy. ale i tak nic mi nie zaproponowali. dzwoniłem do RP ale pani cos moze mi dopiero powiedzieć po weryfikacji, ponieważ sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. na odpowiedz maja 2 tygodnie od ustalenia usterki i zgłoszenia. zobaczymy. pozdrawiam zainteresowanych tematem, widze temat umiera. Czyżby nikt nie miał już z tym problemu???

 

[ Dodano: 2008-08-25, 17:14 ]

grooha,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem - przy odpalaniu slysze dziwne tarcie (przy wiekszosci odpalen). Domyslam sie, ze to problem z tematu:-( Niestety przytrafilo mi sie to na urlopie - jestem w Prowansji we Francji i mam sporo km do Polski - jezeli te dzwieki to Kzfr to czy pokonam taki dystans, nie bylem tu w zadnym serwisie bo oprocz odpalania wszystko jest ok. Czy pokonanie 2000 km naraza mnie na wieksza usterke? Bede wdzieczny za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!