Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Android Auto w nawigacji R-Link


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni Koledzy.

 Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie czy do nowego Captura po liftingu jest możliwa aktualizacja R linka aby można było korzystać z Android Auto lub Mirror Link? Czy można to wykonać w jakimś serwisie Renaulta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak sprzętowo się wykolei radio to serwis umyje od tego ręce. Ten model radia sprzętowo nie jest przystosowany do Android Auto. Jest zwyczajnie przysłabe mocą obliczeniową. 

Po uruchomieniu działa ale bywa, że się przytnie.

 

Na całe auto oczywiście, że gwarancji nie stracimy tylko na ten jeden element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowanie AA to nic innego jak zmiana konfiguracji (aktywowanie funkcji wbudowanej w nawigację przez producenta) nie modyfikujemy oprogramowania ani nie ingerujemy sprzętowo. Aktywowanie kamery cofania działa na tej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA daje duże obciążenie.

Jak zapniesz przyczepę od tira pod osobówkę z automatem to automat też zeświruje. Trudno lecieć wtedy z tym problemem do ASO bo się zepsuło. Tu może być podobnie. 

Ja oczywiście aktywuje to ludziom i działa. Gdybym miał auto na gwarancji, zaryzykował bym i bym sobie to włączył. Jednak jeżeli ktoś pyta czy może stracić gwarancję przez tę zmianę, odpowiadam, że tak. Urządzenia z R-Link (1) nie są przystosowane sprzętowo do obsłużenia AA. To, że to jakoś działa to przypadek. Na starym komputerze Windowsa 10 też zainstalujesz tylko działa tak se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie,

Mam problem z pobraniem aktualizacji mojego R-Link'a nie wiem czy jest to spowodowane wiekiem auta że minęła już 3 letnia darmowa subskrypcja, ale nie mogę pobrać aktualizacji mam obecnie 11.317. Loguje się do MY Renault wybiera moje auto klikam przejdź do R-Link Store i nic tam nie ma ciekawego do kliknięcia. W instrukcji na stronie Renault.pl jest napisane: 

  • Zaloguj się na swoje konto MY Renault i otwórz pole „Aktualizacja” z R-LINK Store, aby sprawdzić czy dostępne są aktualizacje systemu.  

Takiego pola jak aktualizacja też nie mam;/

Może tj spowodowane tym że nie mam wersji R-Linka z ECO nie wiem. Jeśli ktoś może to proszę o pomoc i wskazówki. Jak zaktualizować R-Linka?

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

To mój pierwszy post na forum dlatego najpierw witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Po ośmiu latach przerwy ponownie stałem się posiadaczem renówki (wcześniej clio I ph2 i clio II ph2) Megane IV Grandtour 1.6 SCe GT line, bez dodatków.

Teraz problem. AndroidAuto i nawigację Google uruchomiłem bez problemu i fajnie to działa.  Mam jednak jeden dość uciążliwy problem z głośnością komunikatów - są zdecydowanie za głośne. Przeszukałam to forum i inne ale nie udało mi się znaleźć informacji jak zmieniać ich głośność. Pomocy!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim!

 

Wczoraj spotkałem się z kolegą ebt25, który pomógł mi w aktywacji Android Auto w mojej M3. Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się nad sensem takiego zabiegu to... to niech przestanie :-D Nawigacja działa rewelacyjnie! Uważam, że nie ma lepszego rozwiązania, jeżeli ktoś chce mieć podgląd na natężenie ruchu, trasy alternatywne itd, niż mapy dziadka Googla. A jego obecność na ekranie naszego RLinka to wspaniała rzecz.

Polecam!

Jeszcze raz wielkie dzięki dla ebt25!

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!