Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Scenic II - czy warto podjechać


przemek_el

Rekomendowane odpowiedzi

Marka:Renault
VIN:VF1JM0J0H28964979
Model:Scenic II
Silnik1.6
Rocznik:2003
Państwo: Holandia
Nazwa komisu:MOTOFAN
Link do ogłoszenia

 

Sądzicie ze warto podjechać? może ktoś widział już to auto na żywo?

Pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nigdy nie kupił auta z komisu. Sprzedający nic nie wie o tym aucie, tylko zarabia na nim, przejedzie sie z 10 km może. Kupowanie w ciemno. Pozatym za te pieniądze można kupić nowsze roczniki. Jak już masz zamiar wydac tyle kasy, to rocznik minimum 2005, dochodzi wiele ciekawszych opcjii niz w roczniku 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się omijać handlarzy ale nie jest to takie proste. w okolicy do 100km od łodzi do 10tyś nie udało mi się znaleźć żadnego auta od prywatnego użytkownika auta >2005. 

Może ktoś z forumowiczów wie o jakimś scenicu do sprzedania z pewnego źródła?

 

a co sądzicie o https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-ii-1-6-luxe-dynamique-83-kw-od-1-wlasciciela-salon-pl-ID6z2lV5.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

a może ktoś widział to auto na żywo lub może spojrzeć bo jest w okolicy?

 

 

ogólnie nie zależy mi konkretnie na scenic, szukam megane II lub scenic II

Edytowane przez przemek_el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemek_el napisał:

w okolicy do 100km od łodzi do 10tyś nie udało mi się znaleźć żadnego auta od prywatnego użytkownika auta

Po MII jechałem 150 km, po MIII 300 km, teść po SII 500 km. Znaleźć dobry egzemplarz, z pewnego źródła i z jasną historią dodając do tego indywidualne wymagania kupującego nie jest łatwo więc kilometry powinny być jak najmniej istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a silniki 1.9dci? nie znacie kogoś kto chce sprzedać scenic II lub megane II w miarę pewną? na terenie polski oczywiście :-) nie jestem osobą która szuka igły używanej do kościoła przez dziadka :-) przebiegu tez nie oczekuje zaskakująco niskiego. Ważny jest dla mnie stan techniczny, mniej stan wizualny (mam świadomość ze auta w tym wieku mają jakieś przejścia - moje zresztą w wieku 20 lat też ma :))

 

albo może ktoś z was patrząc na auta widział coś godnego zainteresowania w swojej okolicy, na pewno potraficie bardziej poznać złom od czegoś godnego zainteresowania niż ja.

Edytowane przez przemek_el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął poszukiwania od przeglądnięcia oferty używanych aut u dilerów (nie tylko Renault) i telefonów do tych salonów, które w necie nie umieszczają oferty aut używanych. Jak masz Renault blisko to możesz im szepnąć słówko, że szukasz i zostawić kontakt. Jak im coś wpadnie w ręce to zadzwonią  (jeśli dobrze pogadasz :rolleyes:). Diesel do 10000 będzie miał jakieś 10-14 lat, minimum 200000 przebiegu i może być dużą niewiadomą oraz sporym ryzykiem (wystąpienia kosztownych awarii). W tych pieniądzach gdybym szukał to benzyna lub z podtlenkiem LPG.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pbet napisał:

Ja bym zaczął poszukiwania od przeglądnięcia oferty używanych aut u dilerów (nie tylko Renault) ...

Dokładnie tak jak napisałeś. Rozglądaliśmy się za Capturem, którego na żywo wybiłem żonie z głowy,  Na żywo również przymierzyliśmy się Duster. Miało być 4x4 i padło na Koleosa używanego do kwoty 40 tysięcy. Dzień później pan który nas obsługiwał na Jerozolimskich w stolicy, zadzwonił, że jest, że własnie przyjmują go od gościa na serwis, bo ten bierze nowego w rozliczeniu. Małe minusy znalazłem i zgłosiłem reklamację - ale nie o to chodzi.

Wracając do sedna sprawy, wiele samochodów nie trafia na portale ogłoszeń, bo np. jest już na nich zamówienie od klientów. Tak więc warto podjechać i rozejrzeć się osobiście, porozmawiać z obsługą. Nie ma co, miło było i tu nie mam żadnych ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Captur ładny ale ciasny. Clio w napompowanym opakowaniu. Ja przez chwilę też żonę namawiałem na nowego Dustera albo Tipo SW ale jednak padło na używaną Renatkę III ph III. Zaważyły względy szeroko mówiąc "estetyczne" i trochę przywiązanie do marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaję takiego scenica:

LINK

Auto bez wkładu finansowego, czyste, książki serwisowe, dwie karty, w czerwcu zrobiony został rozrząd, paski, rolki, olej, wszystkie filtry, sworzeń wahacza, nowe tarcze i klocki z przodu. Auto jest zadbane, do tego komplet kół zimowych. Opony w dobrym stanie.

Na wszystkie wymienione części mam faktury. Auto jest opłacone i gotowe do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał to na uwadze ale dzisiaj jadę na serwis sprawdzić megane II sedan 1.6 16V, po pierwszym oglądaniu wygląda na zadbane. Auto z polskiego salonu, od pierwszego właściciela i w mojej okolicy. Zobaczymy co z tego będzie.

 

Napiszę po sprawdzeniu jak poszło i czy wziąłem to auto.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!