Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup GT Grandtour 1.6 a moze Leon FR ST ?


trzepol

Rekomendowane odpowiedzi

OK - chwilowe spalanie na trasie w moim 1,2 jak lecę na 6 i mam 90 to też jest 5l/100 - tylko co z tego jeśli nigdzie takim stylem nie jeżdżę. Bo gdzie - jak u nas autostrady łączą duże miasta -  a ja poruszam się po Radomiu albo w promieniu kilkudziesięciu km od niego.

Oszem jak jechałem do Poznania i na autostradzie ustawiłem 110 - to pokazywało takie spalanie - tylko ile robicie km po autostradach/ekspresówkach rocznie - 10% przebiegu (i chodzi mi o jazdę min 200km, a nie że do roboty dolatuję po ekspresówce 20km)

A niestety na pozostałych trasach to jedzie się ciągle w zmiennych warunkach drogowych - i raz cisnę do 5tyś (co by tira wyprzedzić), innym razem 20km ze stałą 50km/h.

 

Takie testy to można sobie w buty włożyć.

Ja wiem jedno - u mnie przy moim stylu jazdy pokazuje średnie 9l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, trzepol napisał:

Panowie

Macie, wiecie jeździcie czymś takim ?

W takim razie skąd ten filmiki

Od jakiejś 28 minuty poniżej

 

 

Sam jednak wcześniej napisałeś:

 

Cytat

(...) Przejchalem sie pare dni temu Meganka hatchbackiem, traska z 10km i 100km/h na neutralu i wyszlo 6,7 l/100km dosc sporo przy takiej jezdzie. Pozniej z 15km w miare dynamicznie i srednio z 6,7 podskoczylo do 9,7 (...)

 

 

Więc chyba sam widzisz jak jest naprawdę... no ale jeżeli wolisz zaklinać rzeczywistość, Twoja sprawa :) 

Edytowane przez wad3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego czy się poważa diesle czy nie, to palą mniej :)

 

Jeździłem wieloma samochodami o zbliżonej masie i porównywalnych silnikach benzynowych (wolnossące i downsize)  i diesla (2.0 140KM Renault/Nissan, 1.4 i 1.8 TSi 160KM, diesle 2.0 VW, Forda i Renault 140-150KM).  Nie ma bata, przy podobnych trasach i stylu jazdy, benzyniak zawsze potrzebował więcej o ok 2,5-3l /100km.

Edytowane przez ari1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kaloteck, nie mnie pytaj. Nie mam źródła (źródeł, bo nie było jedno tylko) pod ręką, ale swego czasu czytałem (kiedy analizowałem różne opcje kupując samochód), że jest chętnie kradziona i w związku z tym koszty ubezpieczenia są wyższe niż przeciętnie. Z mojego punktu widzenia, oba powyższe skreślały samochód - lubię mieć święty spokój.

Dwa - to, że silnik jest większej pojemności i bez sprężarki, nie znaczy wcale, że jest mało zaawansowany i nie ma się co w nim psuć. Ryzyka dotyczące awaryjności jednostek typu 1.0, 1.2 z turbo czy tej wersji 2.0 z Mazdy są więc tak naprawdę podobne. To nie jest taki sam wolnossący silnik jak w Polonezie. Więc kupowanie Mazdy tylko dlatego, że nie ma sprężarki wydaje się słabym argumentem.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎28 o 14:36, chucky80 napisał:

 lubię mieć święty spokój

i myślisz ze jak kupisz Renault a nie Mazde to będzie ten spokoj :-)

wszystkie kradna i tyle... np. mnie kiedyś stare Clio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podłącze się pod już stary temat ale napiszę swoje zdanie. Jaki jest sens dopłacać 10 000 zł do diesla. Miałem diesla 4 lata, spalanie 6l mam benzyne i z przejechanych 66 000 km mam spalanie średnie 7,1. 

I teraz jeśli 1 l = 5 zł.

To ile km trzeba zrobić żeby zarobić 10 000 zł. 

Przy 100 000 km wychodzi więcej o 1 000l paliwa = 5 000 zł...

Czyli trzeba przjechać 200 000 km żeby zarobić na diesla. 

Do tego przeglądy droższe, ubezpieczenie droższe.

W wielu miastach zachodnich już zabraniają wjeżdzać dieslą. 

A kto robi samochodem 200 000 km przez średni okres użytkowania auta równy 5 latom. 

Ja robie w 5 lat 80 000 km. Nigdy mi się diesel nie opłaci. A do tego niska kultura pracy

 

P.S. Miałem grandoupe na weekend, zrobiłem nim 300 km (100 po miesiec, 200 w trasie) - automat i średnie z 300km wyszło 6,6l. Pewnie będzie palił 7,5 jak będę więcej jeżdził w mieście. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sadisticescape napisał:

Nie papuguj.

 

rozumiem ale to nie jest 70 zł tylko po 3 latach oszczędność wynosi około 5-7 000 zł

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się Kolego @LTar, ale Twój wpis tylko niepotrzebnie jątrzy. Masz rację w kwestiach matematycznych, biorąc pod uwagę Twoje założenia -  i faktycznie większość pojawiających się tutaj Meganek IV (na Forum) to benzyny. Niemniej, firmy pewnie kupują diesle, które później na rynku wtórym będą w tej samej cenie co benzyny (ja w taki sposób kupiłem roczną "trójkę"), a niejeden pewnie dałby się pokroić za dynamikę diesla. 

 

I jeszcze gwoli ścisłości - nie zauważyłem, żeby ubezpieczenie za diesla było droższe. No chyba, że od niedawna. Przeglądy też w tej samej cenie - skąd masz te informacje? I jeszcze jedno: 1.5 dCi pali mi po Krakowie 6-6,5 litra, z obserwacji użytkowników 1.2 TCe, to jednak benzynki spaliłbym więcej :-) Reasumując: niech każdy sobie robi co chce. I nie ma co wkładać kija między szprychy.

Edytowane przez konwil
Interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!