Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

trzepol

Megane IV phI Zakup GT Grandtour 1.6 a moze Leon FR ST ?

Recommended Posts

Wejdź na stronę Vw teraz gtd kombi w niższej cenie. 

Napisano (edytowany)

za 150 tys wyjmiesz Rke w kombi :-) i masz samolot.

Ale poszukaj i przejedz się tym GTD. Nie jest to rycząca benzyna ale ciąg tego wozu i klasa wnętrza zagłuszają klekot :-) No i to spalanie.....

Megany bym nie kupował, według świeżych danych spadek sprzedaży w Europie za I kwartał to 20% :(, widać że poszło w Świat że to niezbyt dopracowana konstrukcja jeszcze.

Edytowano przez Sarna1

Problem w VW że bierze oleju dużo, że trzeba mieć 5 litrowy baniak oleju w bagażniku na 10 tys. km. Za 150 tys. masz nowego Forda mustanga o mocy 400 KM.

Napisano (edytowany)

Bzdury.

Fakt że w Octavii mam słabszy motor bo 170KM ale dolewam maks 2 litry na 30 tys km. Jeżdzę w 90% ekspresówkami i autostradami bardzo dynamicznie :-) więc może sobie łyknąć(chociaż focus mk3 2.0 tdci którym zrobiłem 170 tyś nie brał nic - tak samo użytkowany)

Renault też mam, ale to delikatniejsze auto :-) ale oleju odpukać nie bierze :-) 

Nowy mustang z prawie 400km to już 200 tyś. No i nijak to kombi na wycieczki :-D także kulą w płot.

Edytowano przez Sarna1

Napisano (edytowany)

Tdi 2.0 150KM i 184, 190KM akurat nie pije tyle ile benzyna tsi. Ale meganki w gt bym nie kupował. Moja (jeździ głównie żona) meganka hb w podst. wersji do taczania się po mieście i trochę po za nim wystarczy. Droższej meganki bym chyba nie kupił. Konkurencja za 70 tys. i więcej oferuje lepsze furki. Teraz rozglądam się dla siebie za samochodem w kombi klasy C lub D w manualu najlepiej w klekocie ( robię ok. 30 tys. Rocznie) i myślałem o Talismanie. Ale to nieporozumienie, usterek cała masa-i nie są to dane z internetu. W głowie mam różne modele i niezły z tego powodu mętlik. Chodzi mi po głowie passat, golf, 508 w starej budzie, octavia rs, superb.

Edytowano przez Pablo7777

Napisano (edytowany)

tsi piły ale stare 1.8 i 2.0 z powodów pierścieni - tutaj wątek o nowym aucie a nie słyszałem żeby coś się działo z TSI w furach po 2015 rok al. kliku znajomych ma (Skoda, Audi VW)

ciężko teraz kupić furę, naprawdę z jednej strony mega wybór modeli, silników, wyposażenia itp., z drugiej zewsząd (no może poza premium markami) informacje o wtopach jakościowych :(

Jeżeli budżet może być w okolicach 150 tyś to kupuj Rkę Golfa w kombi albo Cupre. Masz osiągi samolociku, spalanie nie przerażające, otwartą drogę tuningu nawet na 450 koni :-) i super napęd na 4ry koła.

Edytowano przez Sarna1

Masz poniekąd racje. Ale nowe tsi też łykają nie tyle ile stare. Ten problem istnieje tylko w mniejszym stopniu.

Tak już jest i wcale mnie to nie dziwi. Aktualne auto przy tych co oglądam to jakiś dziwny twór. Nic nie trzeba robić, nic dolewać, tylko wymiana co rok. 150 tyś to za dużo na samochód, bliżej 100k, a tutaj wybór taki se. Niepotrzebne mi wielkie auto, a tym bardziej klekot jak robie 10k rocznie. Jeździłem Golfem w klekocie 150 DSG i to jest nieporozumienie jak to się wlecze, ale to niestety charakter klekota, poźniej wsiadłem do Leona 1.4 TSI 150 KM manualna i dwa różne światy, od razu uśmiech na ustach jak to miło jeździ. 

Cupra to już inny pułap, w swoim budżecie to może jakimś cudem kombi w manualu na przednią oś po demo rocznika 2018 kupiona grudzeń/styczeń 2019 - i to na prawdę ledwo możliwe, gdyż demo jest dobrze doposażone zazwyczaj, więc cena spora. Prędzej RS245 sedan, też kupa miejsca i spoko autko, urok Megane czy Leona to nie jest, ale praktyczne. 

no w okolicach 100tyś faktycznie ciężko się poruszać. Ja też chciałem zmienić na coś szybkiego ale potrzebuję jednak vana. Szkoda że Opel nie robi Zafiry OPC :-) to był fajny wóz i miło go wspominam.

Napisano (edytowany)

Ciekawe co piszecie, bo sam zastanawiam się czy następnym moim autkiem nie powinno być Megi GT w kombi :-) Stwierdzam, że segm D jest dla mnie nadmiarowy i wolę fajne kompaktowe kombi z mocnym benzynowym silnikiem i jak najlepszym wyposażeniem.

I szczerze mówiąc do tej pory byłem zdania, że Megi GT to fajna oferta. Przynajmniej jako porównywałem cenowo z Leonem czy Octawią RS, Megane wydawało mi się bardzo sensowne cenowo. Może nieco tańsza - ale i gorzej wyposażona - jest Astra ST 1.6 200KM. Tyle że kozacki wygląd Megane demoluje (w sumie niebrzydkiego) Opla, nie wspominając o VAG-ach.

W budżecie jak najmniej wykraczającym poza 100k widzicie ciekawsze opcje niż Megi GT? 

Edytowano przez ari1979

Szczerze mówiąc to nie widzę. Obecnie wszystkie auta są dość awaryjne. Na szczęście są to drobne awarie i każdy trochę kręci nosem. Miałem opla i bywałem w serwisie równie często. 

Niedługo wyjdzie nowa toyota auris, później może Hyundai zrobi I30 Sportback n-ke kto wie ;) ja sie wstrzymuje i oglądam konkurencję bo nie wiem czy po raz 3ci wchodzić w Renault szczególnie ze mocne silniki robia z automatem.

Ciekawa dyskusja się wywiązała.

Nawet padło hasło Toyota, tu akurat jest pewne, że to będzie klasyczny "dupowóz". Bez polotu, średnio ładnie wykończony i tak se wygląd. Silnik słabe, bo raczej klient tej marki stawia na coś innego niż frajda z jazdy i dynamika. To są fajne autka, ale nie dla mnie. Zobaczymy co się pojawi, generalnie jestem zdania, żę będę rozglądał się powoli i szukał czegoś okazyjnego, w fajnej cenie itp.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się