Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Ja miałem podobny problem, samochód przestały grac na tylne głośniki a później od strony pasażera zacinał, pojechałem do aso wymienili na gwarancji, mówili ze popalone, nie grałem jakoś głośno bo w tych Megankach nie jest to zbytnio dobra jakość na ucho. Samochód od nowości głośniki padły po około 8 miesiącach, wymienili i  graja dalej to tej pory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa załatwiona. Obydwa głośniki były uszkodzone i zostały wymienione na gwarancji.

Co ciekawe, znam przyczynę uszkodzenia. Megane 3 Ph3 były produkowane w 2 seriach. Ta wcześniejsza nie posiada gumowej uszczelki w tylnych drzwiach (przy wejściu zawiasu). I właśnie w tej wersji awarie głośników z tyłu zdarzają się nagminnie. Po prostu dostaje się tam woda. Z tego właśnie powodu późniejsza seria miała już fabrycznie zamontowane uszczelki.

Co do wyłączania całego tyłu w przypadku uszkodzenia jednego z głośników - serwis tego nie potwierdził (co nie oznacza, że tak nie jest).

 

Czy ktoś z forumowiczów zna numer tych uszczelek i gdzie je można kupić (jakiś namiar)? Gwarancyjnie ich nie montują, gdyż ich brak jest zgodny ze specyfikacją producenta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mogę tylko potwierdzić że faktycznie jak jest jeden uszkodzony np. z tyłu (jak u mnie) to przy włączonym zapłonie nie gra cały tył. Bez zapłonu gra i przód i tył ale ten sprawny. W serwisie powiedzieli że jeśli jeden jest uszkodzony to komputer odcina całą sekcję. I tak jest u mnie właśnie. Dziś wymiana niesprawnego i okazuje się że faktycznie był uszkodzony. Co do uszczelek to też jestem ciekaw gdzie to można nabyć bo ja nie mam. Megi jest z końca 2014 roku.

Edytowane przez rafalekb19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ padł mi jakiś czas temu głośnik w tylnych drzwiach i nie chcę powtórki, przyjrzałem się tematowi i faktycznie w Phase III z 2013 r. nie ma gumowych uszczelek przy ograniczniku drzwi.

 

Wg ASO jej numer to 964480004R i koszt 44,66 zł.

Natomiast bez problemu pasuje uszczelka z przednich drzwi 808940001R która jest identyczna (tutaj koszt w ASO 25,37 zł). Ja kupiłem 2 używane na allegro i dostałem również taką o numerze 808943012R (oryginalnie jest do Scenica III) - też pasuje bez problemu.

Do wymiany trzeba odkręcić 1 śrubę torx 40 w słupku bocznym, odchylić ogranicznik i nałożyć uszczelkę na dziurę w drzwiach. Łatwa robota.

 

Przed 20180421_132626.thumb.jpg.49cce4d4c9dc164898cba1b4a7a9dfd8.jpg

 

 

i po 20180421_133927.thumb.jpg.ccd80a3c67845926c03672cf5cba20b8.jpg

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja sprawdzę, niemniej w tym momencie nie widzę na Allegro. W przednich drzwiach miałeś te uszczelki? Jeśli nie, co pewnie powtórzy się w każdej fazie III, to trzeba kupić 4 szt., co po cenach nawet tych tańszych (25 zł) wyjdzie ok. 100 zł. Bezsensowne francuskie oszczędności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie sprawdziłem - z przodu mam, z tyłu nie. Dwie szt. z aukcji powyżej kupione. Dzięki za cynk Panowie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam, że piszę tutaj ale niechce tworzyć nie potrzebnie wątku. W mojej Megane 3 ph1 trzeszczy prawy głośnik z tyłu, dzisiaj udało mi się zdjąć tapicerkę i odłączyć kostkę. Chciałbym kupić na tył głośniki Hertz lub coś innego 130mm, w związku czym mam kilka pytań bo nigdy tego nie robiłem.

1. Stare głośniki rozwiercam z nitów, a nowe montuje na nity, czy jakieś sruby? Jakiś dystans albo coś takiego jest potrzebny czy demontuje oryginał i poprostu wkładam nowy Hertz tak jak dostanę w pudełku ? Proszę tylko bez złośliwości, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!