Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe silniki w Renault 1.3 TCe i 1.8 TCe


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Renault wraca do większych pojemności i wprowadza nowe silniki 1,3TCe (1330cm) o mocach 115, 140 i 160KM oraz 1.8TCe (1798cm) o mocach 225 i 252KM.

1.3TCe 4 cyl. 16V i bezpośredni wtrysk paliwa ma być dostępny w nowych Megankach i Scenikach w necie są wzmianki o wersji 170KM

1.8TCe225 jest już na stronie w Szwajcarskich konfiguratorach w w nowym Espace (www.renault.ch)

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 1.3 to kolejna ślepa uliczka jak z 1.4 TCe i 1.2 TCe. Główna konkurencja ma ofercie benzynowy 1.5 i taką pojemność powinni wprowadzić lub w podstawie dać obecny 1.6. Teraz wszędzie jest nagonka na "małe pojemności" więc co wybierze klient z ulicy widząc 1.3 trzycylindrowy v 1.5 czterocylindrowy u konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologia... W mojej ocenie idealna oferta zawierała by wolnossące 1.6, 2.0, 1.8 lub 2.0 z turbo dla szukających bardziej sportowych wrażeń + ewentualnie coś mniejszego do mniejszych modeli i (turbo)diesle. Wtedy oferta byłaby kompleksowa i praktycznie do każdego zastosowania.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już trudno byłoby się przesiąść do wolnossaka, parę dni temu testowałem MII z 2.0 16V po wymianie rozrządu i odczuwałem spory dyskomfort w czasie przyspieszania.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pchania się w silniki trzycylindrowe. Wibracje, konieczność pakowania wałków równoważących, a w efekcie i tak nieprzyjemny w użytkowaniu silnik, przynajmniej moim zdaniem. Pomyłką dla mnie jest pozbawianie klienta wyboru większej pojemności. Dodatkowo niewielkie silniki z turbo wymagają kręcenia na wysokich obrotach, jak to się ma do ekologii nie jestem w stanie zrozumieć. Dla mnie komfortu nie ma żadnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologia ma być widoczna na papierze, w wynikach badań i w katalogu. Nikogo nie obchodzi jak samochód będzie eksploatowany przez użytkowników. Byleby do końca gwarancji dotarł w miarę bezawaryjnie, a dalej? Hulaj dusza - piekła nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pbet napisał:

Ekologia ma być widoczna na papierze, w wynikach badań i w katalogu. Nikogo nie obchodzi jak samochód będzie eksploatowany przez użytkowników.

To raczej już nie aktualne. Właśnie weszło nowe prawo link , które powinno zablokować działania w stylu dieselgate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci jednak patrzą na niskie pojemności, zwłaszcza teraz przy obecnych stawkach ubezpieczeń, mała pojemność trzy cylindry i turbo to mały ciężar silnika przekładający się na niższe spalanie i emisję spalin. Nie przekonuje mnie trzy cylindrowa jednostka i jak słusznie zauważył kolega pizza kultura pracy będzie gorsza jak w czterocylindrowym silniku.

W małych autkach 1,3TCe możne się sprawdzić szczególnie w jeździe miejskiej, do większych aut jak Megane Kombi, Scenic czy Sc Grand zdecydowanie 1,6 i 1,8TCe.

Osobiście nie potrzebuje mocy do ścigania się, ale lubię mieć zapas mocy pod nogą, zwłaszcza podczas wyprzedzania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem jakiś czas Fordem 1.0 ecoboostem 125km i to naprawdę fajnie chodziło. Dźwięk ok. Nie upierdliwy jak w starych vw i skodach htp itp. Z tego co widzę we flocie auta mają już po 200 tys i żadnych kłopotów. 

Na autostradę wiadomo za słabe bo przy 160 puchnie ale do miasta. Mało pali i całkiem sprytne.  

W porównaniu do tce 130 km kultura troszkę gorsza ale dźwięk bardziej "rasowy" jednak przy wyzszych predkosciach wkurzajacy bo w nowych tce to w sumie dźwięku w ogóle nie ma za co lubię bardzo ten wóz bo przy 160 jest cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!