Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe silniki w Renault 1.3 TCe i 1.8 TCe


witman

Rekomendowane odpowiedzi

1,4 Tce było dobrą alternatywą ale wycofali, czytałem ile problemow jest z ta jednostka, pękające cylindry przy mrozach itp. ja mam 1,2 Tce 130KM i nie mogę narzekać ale czasem brak mocy przy wyprzedaniu, a przy prędkości 140km/h pali jak 2 litrowy silnik. Ale z pewnością 2 litrowy silnik nie będzie palił na mieście tyle co 1,2 ;)  Spala oleju nie za wiele od momentu zmiany oleju (a zmieniam co około 12tys/km) po przejechaniu 4 tyś/km zniknęły mi 2 "kropki", Jeżeli chodzi o jazdę to przemieszczam się trasa/miasto 60/40,  w testach nowej MIV zauważyłem że poprawiono te jednostki np. przy 1,2 Tce w MIII przy 130 km/h jest 3000 obr/min gdzie w Megane IV ta wartość jest mniejsza ( obr/min). Jeżeli chodzi o GT to spalanie nie jest o wiele gorsze niż w 1,2 Tce. Zobaczymy jaka będzie jednostka w Megane RS 280KM :-) ale chyba poszli po rozum do głowy i kierunki już są wszystkie lodowe hehe. Bo ilość miejsca z tyłu na pewno się nie zwiększyła heheh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.09.2017 o 14:46, darekgt napisał:

1,4 Tce było dobrą alternatywą ale wycofali, czytałem ile problemow jest z ta jednostka, pękające cylindry przy mrozach itp. ja mam 1,2 Tce 130KM i nie mogę narzekać ale czasem brak mocy przy wyprzedaniu, a przy prędkości 140km/h pali jak 2 litrowy silnik. Ale z pewnością 2 litrowy silnik nie będzie palił na mieście tyle co 1,2 ;)  Spala oleju nie za wiele od momentu zmiany oleju (a zmieniam co około 12tys/km) po przejechaniu 4 tyś/km zniknęły mi 2 "kropki", Jeżeli chodzi o jazdę to przemieszczam się trasa/miasto 60/40,  w testach nowej MIV zauważyłem że poprawiono te jednostki np. przy 1,2 Tce w MIII przy 130 km/h jest 3000 obr/min gdzie w Megane IV ta wartość jest mniejsza ( obr/min). Jeżeli chodzi o GT to spalanie nie jest o wiele gorsze niż w 1,2 Tce. Zobaczymy jaka będzie jednostka w Megane RS 280KM :-) ale chyba poszli po rozum do głowy i kierunki już są wszystkie lodowe hehe. Bo ilość miejsca z tyłu na pewno się nie zwiększyła heheh ;)

 

W 1.2TCe mieliśmy już niestety jeden przypadek pękniętego cylindra, auto przywiezione z Niemiec, zasada spokojnego rozgrzewania silników w czasie mrozów zalecana jest we wszystkich silnikach nie tylko grupy Renault, jeszcze gorzej jest w BMW, VW czy Mazda, cylindry pękają nawet w dużych silnikach jak V8 4.2 (Audi)

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w maluchu co 30-40kkm, trzeba było wymieniać pierścienie tłokowe, na szczęście wyciągniecie silnika trwało kilka chwil i można było je wymienić na balkonie ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

160KM/260Nm w Sceniku to już można komfortowo pomykać i bezpiecznie wyprzedzać :rolleyes:

Ciekawe co zapowiedziami Scenika Grand Sport 200KM

Niebawem Megane IV RS z 1.8TCe 279KM/390Nm -- link --

 

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by pozbawić samochody układu wydechowego - zero emisji, zero awaryjności, zero zużycia paliw kopalnych... Same plusy. Do miasta rower lub skuter elektryczny ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście okazało się że oficjalnie że 1.3 TCe jest konstrukcją 4 cylindrową, choć były wcześniej przecieki że marka spod znaku spłaszczonego rombu może pójść śladami PSA i zastosować 3 cylindry.  Najważniejsze że w końcu nowe silniki 1.3 TCe nie mają turbo dziury na papierze. Przykładowo TCe 140 ma moc 140 KM przy 5000 obr (nie wysoko jak na benzynę),  moment 240 Nm już przy 1600 obr, oraz spalanie spadło w stosunku do 1.2 TCe. Miejmy nadzieję że konstrukcja 1.3 TCe będzie dopracowana, konstruktorzy wyciągnęli wnioski z 1.2 TCe gdzie bolączkami było zużycie oleju w niektórych seriach, oraz problemy z łańcuchem rozrządu. Może 1.3 TCe ma teraz pasek rozrządu, tak jak poprawione silniki 1.4 TSI od 2012 r. ? GPF (filtr cząsteczek) w benzynie ? Mam wrażenie że nie powinno być z nim problemu jak w dieslach, gdyż benzyna nie wydala takiej ilości sadzy co diesel....

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oto informacja pojawiła się na portalu Renault Powertrain odnośnie nowo wprowadzanej jednostki, która jest efektem współpracy z Mercedesem.

https://media.group.renault.com/global/en-gb/groupe-renault/media/pressreleases/21201109/renault-lance-un-moteur-essence-de-nouvelle-generation-inaugure-sur-scenic-et-grand-scenic?utm_campaign=rss_press releases and press kits&utm_medium=rss&utm_source=media.renault.com

 

Nawiasem mówiąc PSA tez ma rodzinę silników, które tworzyli razem z BMW. Silniki 1.6VTI i 1.6THP (doładowany) o wyśmienitych parametrach, ale niekoniecznie bezawaryjne. 

Oby Renault lepiej wyszła współpraca.

image.thumb.png.84f44aad3d694524f9ad0d942f95f5a7.png

 

 

6.jpg

Edytowane przez Piotrl_lp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kiedy wprowadzą w PL do Megane IV i czy jego najsłabsza wersja zastąpi wolnossący 1.6. Ciekawi mnie także jak będzie wyglądało realne zużycie paliwa nowego silnika.  Użytkuję MIV z silnikiem 1.2 i muszę przyznać, ze oczekiwałem mniejszego zużycia. Szczerze mówiąc obecnie średnio spala mi auto tyle co wcześniej wolnossący 1.6 PSA.

Z moich doświadczeń wynika, że 1.2 Tce pali mało jedynie przy bardzo spokojnej i równomiernej jeździe np. autostrada 130 km/h.

Mam także do czynienia z Fordami Focus 1.0 i odnoszę wrażenie, że średnie spalanie w tych autach jest niższe choć moc i moment oraz masa zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!