Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno Megane 1.6 SCE Life


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się was poradzić w temacie kupna Megane HB 1.6 sce life.

A mianowicie chciałbym zamienić mój prawie nowy samochód na taki model renault. Stąd moje pytanie do użytkowników czy w ten konkretnie model warto się pchać.

Czytam trochę opinii na tym forum o waszych samochodach i widzę że trochę narzekacie - ale zapewne nie ma takiej marki i modelu na którą nie można ponarzekać.

Zapytacie dlaczego life i do tego silnik 1.6 sce.....bo na tyle pozwala budżet - niestety. Sprzedam swój i dołożę parę groszy i będe miał nowy megane. Myślałem aby kupić Fiata Tipo HB ale teraz jest promocja na life i dokładając pare tyś miałbym tak jak myśle lepsze auto od Tipo. Dlatego chciałbym usłyszeć od was opinie tj. że się nie myle i megane będzie lepszy niż Tipo.

kupno megane uzależnione jest od ceny.....rozmawiałem z dilerem renault i jest realna szansa na kupno takiego jak w poniższym linku za 50500zł.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-life-sce-115-oferta-dla-twojej-firmy-ac-oc-za-535-zl-ID6yVmpj.html#cc08fcf1f2 miał

 

Co wy na to?? jak ten silnik 1.6 sce sie sprawuje- jakieś wady?

 

dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj aut które mają zarejestrowane, czesto tak robią, na te auta są spore "rabaty" wyższe niż przy wyprzedaży rocznika.

Mnie dla wersji GC1.6Sce, Intense, przebieg fabryczny, zeszli ponad 10tys od ceny katalogowej.

Problem z tym ze gwarancja leci od daty rejestracji.

 

tu masz wersję zen

https://www.renaultwarszawa.pl/SzczegolyOferty.html?Action=GetDetails&CarId=8233

Edytowane przez m_dyszk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to przesiadka z 500L.

Bardziej chodzi mi jak wam służy się megane np z tym 1.6sce

A megane biorę pod uwagę  z racji tej ceny- oglądam oferty i za 50 tyś nic fajnego się nie kupi.....wiadomo jest to podstawa ale klima, szyby ele. swiatła Led są. Na droższą mnie nie stać i gdybym już miał i musiał wydać około 60 tys to bym tez zastanawiał nad innymi markami a tak za 50 tyś HB tej klasy nie osiągalny w  np. oplu, vw, peugeocie czy innym....jedynie moze z Tipo ceną konkurować- ale to inna klasa

Edytowane przez funyboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt , w tej cenie nie dostaniesz więcej u konkurencji, co do silnika to ja przesiadłem się z poprzedniego 1.6 i w/g mnie ten silnik nissana jest dużo lepszy, fakt podobno nie da sie tego zagazować ale nie jestem zwolennikiem ....

co do 1.2 to mam podobny silnik w fabi (1.2 tsi) i jest ok ale jakoś nie widzę tego motoru w wiekszym aucie, a tym bardziej w kadjar :-) - bo do tego też to pakują

poza tym jakoś nie wierze w trwałośc tych silników, jak dla mnie 1.6 sce to jedyna słuszna opcja, miasto ok.7.8 trasa przy spokojnej jeździe ok.6.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wnętrze jest dobrze wyciszone od otoczenia zewnętrznego, dużo lepiej niż np. w Clio IV którym miałem okazję jeździć. Jeżeli chodzi o silnik 1.6 to przy prędkości powyżej 120 jest już słyszalny (dla mnie do 140 jest ok, szybciej jeżdżę jedynie przy wyprzedzaniu na autostradzie).  Najlepiej zabrać auto na jazdę testową i będzie wszystko jasne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uczciwa cena za nowy, przyzwoicie wyposażony samochód kompaktowy, i do tego tak ładny jak Megane

 

Ja mam 1.6 SCe  114KM we Fluence i poza jedną kwestią silnik naprawdę niezły. Spalanie w normie. Dynamika jak w wolnossących - do 3 000 obrotów dzieje się niewiele, ale później coraz lepiej. W warunkach autostradowych jest wręcz nadspodziewanie dobrze. Nie wiem jak w MIV ale we Fluence wyciszenie jest w porządku.

Kłopot mam jeden - silnik wciąga nieco oleju. Nie jest to megaproblem wymagający wożenia bańki z olejem w bagażniku, ale jednak.

 

Pytanie jeszcze czy już przymierzałeś się do MIV w salonie? Pytam bo obok wszystkich zalet mnie zraziła mała ilość miejsca na tylnej kanapie hatchbacka (kombi ten problem nie dotyczy, ma większy rozstaw osi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to chyba już wszystkie silniki biorą olej :-)  Jaki masz przebieg i ile bierze oleju na 1000km? Temat brania oleju przez ten silnik pojawił się na forum Nissana w przypadku Juka, ale to są pojedyńcze przypadki (ze zużyciem około 100ml na 1000km). Więcej przypadków było w silnikach produkowanych w Rosji na ich rynek (i one też brały więcej). 

 

Ja narazie nie zauważyłem zużycia oleju, ale przebieg mam też niewielki (3500km), choć na dotarciu dopuszczalne jest zużycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie decyzji o kupnie nie podjąłem na razie to wstępne przymiarki. No fakt megane jest bardzo ładna i bardzo mi się podoba....w sumie nigdy nie miałem renault.

Pytam o wyciszenie gdyż cenie sobie ciszę....a w 80 % to jazd przepisowa do 100km/h czasami 120km/h na ekspresówce.

A ten silnik 1.6 sce to konstrukcja nissana?

Przyznam, że dużo zależy od dilera jak uda się za te 50 tyś wyrwać to może mnie to przekona zwłaszcza że life ma wszytko co min powinien mieć - gdyby się czepiać to jedynie brakuje skórzanej kierownicy.

Widziałem dzisiaj na żywo białą ale w bogatszej wersji....i powiem wam że biały bardzo pasuje do tego auta - pięknie ledy sie prezentują na białym.

 

Edytowane przez funyboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o wyciszenie.... to kwestia indywidualna, musisz się przejechać i sam ocenisz.

w/g mnie jest OK, na pewno ciszej niż w MIII

 

co do ceny to patrząc w kalendarz masz argumenty do zbijania ceny, i tak jak pisałem zapytaj czy nie mają jakiegoś auta zarejestrowanego na siebie, maja dla nich spore rabaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gwro napisał:

TJaki masz przebieg i ile bierze oleju na 1000km? Temat brania oleju przez ten silnik pojawił się na forum Nissana w przypadku Juka, ale to są pojedyńcze przypadki (ze zużyciem około 100ml na 1000km). 

Ja narazie nie zauważyłem zużycia oleju, ale przebieg mam też niewielki (3500km), choć na dotarciu dopuszczalne jest zużycie. 

 

Przebieg nieduży, niecałe 14 tys km. Dolewałem olej dwa razy - mniej więcej przy 5 i 10 tys km. Nie wiem ile to w ml, ale zauważyłem że po zalaniu w okolice max (sześć kropek na el. wyświetlaczu) po przejechaniu tych 5 tys km olej osiąga poziom minimum i woła o dolewkę. Teraz przy tych 14 tys km też z sześciu kropek zrobiły się dwie czy trzy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem sporo, pomiędzy min i max na bagnecie jest 1l, co daje 200ml na 1000km. Co prawda ASO i tak tego nie ruszy bo mają normę 0,5l na 1000km. Na pocieszenie mogę dodać, że było parę przypadków, że po wymianie oleju pobór oleju przez silnik się zmniejszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!