Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mrugające oświetlenie Ambiente


Darekk3212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Otóż napotkałem problem którego jeszcze nikt z was nie opisywał ... mianowicie podczas jazdy mruga mi oświetlenie "ambientowe "

Niestety , jest to na tyle denerwujące że podczas jazdy gdy jest totalnie ciemno odwraca to  dosyć mocno uwagę od bezpiecznego poruszania się po drogach .

Dzieje się tak  głownie przy hamowaniu silnikiem i przy redukcji biegów na niższy (automat) , jak by to miało coś wspólnego z spadkiem napięcia ?

Czy miał ktoś z was taki problem ? Co ewentualnie może być przyczyna takiego stanu rzeczy ?

Edytowane przez Darekk3212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jestem sam, przynajmniej takie marne pocieszenie. Mrugają Wam wszystkie? U mnie tylko to w drzwiach od strony pasażera.

Od razu kolejne pytanie. W opcjach oświetlenia wnętrza jest pozycja "oświetlenie deski rozdzielczej". Gdzie to świeci?:-D Nie ma znaczenia, czy to włączę, czy wyłączę i tak nic nie świeci, ani nic nie gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety mrugają wszystkie ledy .. Wczoraj nawet przyjrzałem sie wyświetlaczowi HUD i on tak samo mruga jak te "Światła" ... Podejrzewam ze mam jakiś problem z napięciem w samochodzie .. W czwartek 12.10 mam wizyte w ASO , zobaczymy co stwierdzą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju przy włączonym silniku też mrugają lub na postoju, ale bez włączonego zapłonu? Jeśli tak (czyli dzieje się to bez żadnego obciążenia) to podejrzewam, że nic nie stwierdzą (lub sławetne i jakże lubiane przez wszystkich "Ten typ tak ma"), bo najzwyczajniej LED-y się kończą (a dokładniej transformator). Mruganie to pierwszy objaw sugerujący, że są już na wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 4 tys km(miesiac). przebiegu wiec nie za bardzo ledy sie kończą . Mrugają tylko przy włączonym silniku .. Tak jak napisałem wyżej . Hamowanie , Redukcja biegów oraz podczas zapłonu i jak Start Stop wyłączy/wlączy silnik :-)

Edytowane przez Darekk3212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.10.2017 o 08:21, Geble napisał:

Czyli nie jestem sam, przynajmniej takie marne pocieszenie. Mrugają Wam wszystkie? U mnie tylko to w drzwiach od strony pasażera.

Od razu kolejne pytanie. W opcjach oświetlenia wnętrza jest pozycja "oświetlenie deski rozdzielczej". Gdzie to świeci?:-D Nie ma znaczenia, czy to włączę, czy wyłączę i tak nic nie świeci, ani nic nie gaśnie.

XXX

U mnie tylko od strony pasażera i to nie zawsze, z tyłu nie wiem bo nie jeżdzę. Chciałem to zgłosić w ASO ale nie zawsze to mruga i pewnie powiedzą, że nic nie widzą. 

Co do drugiego pytania sam się zastanawiałem na tym ale do dzisiaj nie wiem...

XXX

Szkoda, że gwarancja tylko 2 lata bo potem się chyba rozleci

Dnia 29.11.2017 o 02:20, Darekk3212 napisał:

Dostałem własnie zaproszenie na wymianę oświetlenia Ambiente na nowe :-)  Podobno problem w 90% meganek i talismanach 

XXX

XXX

ale mrugało cały czas? bo mi czasem i nie zgłaszałem tego, w sumie musze jechać na wymianę czujnika bagażnika to im powiem, bo jakoś nie liczę, że sami mnie zaproszą żeby coś zrobić z własnej woli

lapka2.gif

REGULAMIN
5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... -
mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero 8 stycznia jadę na wymianę bo nie miałem czasu . Tak mrugają tak jak opisywałem wcześniej przy do hamowaniu + teraz zauważyłem że mruga jak mocny bas w radiu leci :-D Czekam na swoja kolej bo już mam do załatwienia trzy rzeczy na gwarancje .. prawy amorek przód zaczął hałasować i czytałem ze u kogoś też tak było bo jakiejś obejmy nie miał .. Ten sam amorek z tej samej strony .. Chyba coś im nie poszło w fabryce ;) Do tego wymiana spojlera tyl .. ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja otwieranie bagażnika nagą( tydzień temu wymieniali na nowy) i znowu nie działa, z tym ledem to jeszcze poczekam bo mi powiedzą ze nie widza jak mruga i pewnie a teleskopem z bagażnika

lapka2.gif

Ludzie :!:
Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:
Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:
Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!:
Trochę szacunku dla czytających.

Regulamin pkt. 5.6 literki PL i 5.7 logika wypowiedzi. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawili to mruganie w drzwiach pasażera ? ja zauważyłem u siebie to samo:/ drażni mnie to auto już strasznie... nie spasowane drzwi, trzescząca podsuwitka, dziwne dźwięki ze skrzyni, brak możliwości aktualizacji rlinka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!