Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mata na szyby


mateusz9986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy macie może doświadczenie z tego typu matami, zapobiegającymi zamarzaniu szyb ?. http://allegro.pl/oslona-mata-na-szybe-antyszronowa-de-lux-mini-i5007003551.html#thumb/1 , warto przepłacać za bajer przykrycia bocznych szyb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takiej nie kupił głównie z obawy, że się komuś spodoba i myśląc, że jest mocowana tylko do kół odczepi zaczepy bez przytrzymania, a one podrapią lakier sprężynując na gumce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę montować i demontować to codziennie, pewnie będzie trwało to dłużej niż obskrobanie tych szyb. Szczególnie, że nie co noc musi przyjść szrom/śnieg, a zakładać wypada...

Ja przerabiałem kiedyś takie pokrowce na całe auto - wytrzymało to chyba tydzień (najpierw się zaczęło drzeć, w końcu chyba 2 razy biegałem po ulicy za tą szmatą, a raz to nawet było tak, że się tylko z jednej strony odczepiło i wiatr walił tym obok auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam w zimie maty na szyby czołowe moich samochodów aby uniknąć ich skrobania. Na przedniej szybie jest zawsze najwięcej brudu i najłatwiej ją przy skrobaniu porysować. Dodatkowo zakładam pokrowce na wycieraczki żeby nie przymarzły do szyb lub nie oblepił ich śnieg. W MIII będzie to miało jeszcze większe uzasadnienie bo przecież nie da się po prostu podnieść ramion wycieraczek. No i plus przy oszczędności czasu szczególnie, że co rano w zimie mam do odrobienia dwa auta.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych nie testowałem więc może spróbuję ale raczej na boczne szyby i tylną niż przednią. Ewentualnie przy początkowych pewnie listopadowych przymrozkach. Z takimi płynami mam złe doświadczenia. Szyba niby odmrożona, niby sucha (kilka ruchów wycieraczek), a zamarza po kilku metrach od ruszenia. Druga sprawa, że na cienką warstwę może to i dobre ale jak przyprószy i przymrozi (zamarznie kilka mm ściegu na aucie lub więcej) to taki płyn raczej nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, że trzeba je ustawić do pozycji serwisowej, a to będzie niemożliwe jeśli wycieraczki przymarzną do szyby albo będzie dużo zmrożonego śniegu dookoła. Z pozycji spoczynkowej się nie da. U Ciebie jest inaczej?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie problem, a utrudnienie. Ja odnoszę swoje wypowiedzi do doświadczeń z poprzednich zim z MII. Kiedy jeszcze nie miałem osłon na wycieraczki zdarzało mi się odrywać je od szyby na siłę, podnosić i oczyszczać z zamarzniętego na piórach lodu czy śniegu. W MII było to możliwe, w MIII nie będzie, a nie chciałbym zostawiać auta na noc z wycieraczkami w pozycji serwisowej. Druga sprawa, że stosując takie pokrowce na pióra zawsze są one rano takie jak być powinny, czyli gotowe do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!