Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mata na szyby


mateusz9986

Rekomendowane odpowiedzi

@pbet ciekawy patent, nigdy nie myślałem o stosowaniu pokrowców na wycieraczki, nigdy też tego u nikogo nie widziałem. Może bym to teściowi podpowiedział - ile to kosztuje, ca.? Generalnie ja również problemu >>nie znam<<, bo 2 metry pod ziemią mam w zimie najmniej 8-10 st. C. Niemniej bywały czasy, że wycieraczki musiałem podnosić - z czym w Megane III jest problem. Myślę, że to realny problem :arrow: nawet przy wymianie piór - po co mają jeździć na sucho, po brudnej szybie? Patent z VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maty są przytrzaskiwane drzwiami i mają jeszcze gumki, które można naciągnąć na lusterka. Dobrze trzymają się auta. To była tania impreza. Kupiłem kiedyś na jakimś gruponie dwa komplety. Nie pamiętam ile to kosztowało dokładnie ale chyba nie więcej niż 30 zł za wszystko z przesyłką. To będzie trzecia zima i nadal nadają się do użytku (można prać choć jeszcze tego nie robiłem) podczas gdy zwykłe maty z "amelinium" czasami nie wytrzymywały sezonu i darły się przy szwach. Podpowiedz teściowi, a zyskasz kolejny + :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie, zima już dobrze za pasem, a ja dalej marnuje czas o poranku na zdrapywanie szronu. Więc pytanie do was. Lepiej kupić jakaś zwykłą osłonę przeciwszronową na szybe czy może lepiej zainwestować w taką plandekę http://pokrowce.com/plandeki-na-samochod/1071-plandeka-samochodowa-perfect.html ? Użytkował może ktoś takie cudo podczaś zimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Ci się chciało to zakładać, ściągać, a później zanosić gdzieś żeby przechować do wyschnięcia? Bo chyba nie masz zamiaru wozić tego w bagażniku? Inna sprawa, że jak się komuś spodoba to sobie to po prostu zabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2017 o 18:50, niebianskaskurwoala napisał:

Kurczę montować i demontować to codziennie, pewnie będzie trwało to dłużej niż obskrobanie tych szyb. Szczególnie, że nie co noc musi przyjść szron/śnieg, a zakładać wypada...

 

Wolę założyć matę na szybę przednią niż ją skrobać i rysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dziś pierwszy raz od dawna musiałem to zrobić bo cały dzień na lekkim minusie (-3) ale już o 20 było -6 więc w nocy będzie pewnie jeszcze niżej. Na lekki mróz pomagają też dobre jakościowo płyny do odmrażania ale trzeba kupić naprawdę dobry żeby nie zamarzł od razu po ruszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie u siebie na wyprzedażach w Biedrze. ja kupiłem dwie sztuki do swoich aut, pokrowce. Były w miksie samochodowe z motocyklowymi, cena 60zł za sztukę - nie chcą przecenić. Ale sprawa fajna. Zakrywa mi wszystkie szyby oprócz tylnej, jest na 4 szt. plastikowych  haczyków, zapinam o rant nadkoli w Scenic RX i Koleos. Spokojnie zakryłyby też tylne szyby tzw. 5 drzwi, ale niestety w obu pojazdach mam anteny CB, więc nie chcę połamać, ewentualnie przedziurawiać tych plandek. Ale jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Było o zimie to trochę o lecie. Macie jakieś sprawdzone maty odbijające promienie słoneczne na wypadek dłuższego postoju w szczerym słońcu? Ja w weekend kupiłem jakiś badziew w Auchan za 7 zł ale jest za mała na szybę w MIII więc dam ją tacie do Clio, a za chwile Rio. Dziś natrafiłem na fajną, porządną matę za 17,99 zł w Netto.

image.thumb.png.50ba9effae4c5f32b3bf1d4aa936c5a9.png

Jest duża, porządna, gruba i dość sztywna. Jakby ktoś szukał to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś bawiłem się w matę, aktualnie juz się nie  bawię z uwagi na to, że dwa razy mi ukradli. Mata nie była dużo warta, ale ktoś skorzystał. Mieszkam niestety na osiedlu, na którym zdarzały się kradzieże. 

Tak wiec bawię się w samodzielne usuwanie śniegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!