Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie spalanie - 1.2 130km


GlobalPlayer

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje mieć cichą nadzieję że nowy 1.3 TCe który pojawi się w Meganie IV, będzie się delikatniej obchodził z zużyciem paliwa....  Dla przykładu 1.4 TSI 140/150 KM nie pali dużo, i na baku można zrobić 1000 km jeżdżąc spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2017 o 15:00, m_dyszk napisał:

... na autostradzie przy prędkości ok. 130-140 to już ok.7.4l/100km.
 

7,4?? Szczerze, wątpię no chyba, że jest to max 130km/h.

Zresztą cała ta dyskujsja o spalaniu w mieście i nie tylko, bo na trasie też, śmieszy mnie na maksa. Jak można porównywać spalanie, nie majac spełnionych dokładnie tych samych warunków?? A bajkopisarzy o ekstremalnie niskim spalaniu niestety mamy pełno. Co do miasta, to nawet nie ma się co rozpisywąć, ilość zmiennych przytłacza.

Taka autostrada, no niby już łatwiej, ale dla przykładu - wystarczy, że bedzie minimalny wiatr np.: 3m/s (to taki zefirek ledwo odczuwalny przy niedzielnym spacerze) daje nam ok. 10km/h na plus, badź minus w skrajnych przypadkach do naszej prędkości względnej. Efekt? Raz będziemy poruszać się 120km/h względem powietrza, a drugi raz 140km/h!!!

Dlatego moim zdaniem jedyny, w miarę sensowny pomiar jaki można zrobić, to jest przejazd na dokładnie tej samej trasie tam i z powrotem i najlepiej na kilkudziesiećiu kilomterach i równym ternie. Ostatnio robiłem taki test dla siebie. Trasa liczya 2x ~15km (niestety trochę mało :-/ ). Prędkość na tempomacie 144km/h (średnia z komputera na tym odcinku wyszła 140km/h). W jedną stronę spalanie wyszło 9.3L/100km, w drugą 8.5L/100km, średnia zatem to: 8.9L/100km.

Analogiczny test dla średniej z kompa 90km/h,  czyli na tempomacie znów ustawione więcej, bo 94km/h. W jedną stronę spalanie 5.4L/100km, a w drodze powrotnej 5.2L/100km, średnia 5.3L/100km. Moim zdaniem, taki pomiar jest w miarę poprawny, choć na pewno lepszy byłby z jeszcze dłużeszgo odcinka np.: 30km.

Pozdro, zwłaszcza dla tych co mają auta na wodę... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem analogiczny test dla sredniej 80km/h. Dwa przejazdy tam i z powrotem, na tempomacie 84km/h daje srednia 80km/h. Srednie spalanie na odcinku 13km wyszlo w pierwszym przejezdzie 4,3 i w drodze powrotnej 4,4. :-) Szkoda, ze to tak, no chociaz nie przy 100km/h. Dobra, wiem ze przesadzam. ;-p

Pozdro...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I kolejny raport ze spalania, ale tym razem ze ski-box'em na dachu. Ta sama trasa 2x ~13km, przejazd w dwie strony ze średnią prędkością 119km/h wskazanie z komputera (trochę dziwne, bo na tempomacie ustawione 124km/h w obie strony, pomiar z GPS'a dawał 120...121km/h). Widocznie inżynierowie reno mierzą jakoś inaczej ;-) 

Spalanie tam 8.4L/100km i w drodze powrotnej 7.0L/km, czyli śednie wychodzi na poziomie 7.7L/100km. Doskonale widać ogromny wpływ wiatru, tym bardziej jak na dachu mamy zamontowane "trumnę". Dało się to też dobrze zaobserwować po hałasie jaki był podczas przejazdu tam i w drodze powrotnej. 

 

Pozdro...

 

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza spalała w mieście 9,5-9,7, żona zgłosiła przy przeglądzie rocznym i mieli poprawić "coś", co by mniej paliła.

Po ich poprawkach wyszło 11,7 - tak że śmiech na sali.

Po drugiej poprawce jest 11,2 - czyli też śmiech.

Tyle że żona robi po 5 km w jedną stronę i potem samochód stoi 8h, a potem powrót.

I jak dla mnie ma za mało km najechane po zmianach, żeby można było wnioskować z tego co pokazuje komp.

jak zrobi tak ze 200 i będzie tak samo to wtedy będzie dym w ASO - jak już nie mogą nic zrobić to niech wrócą do wersji ustawień jak paliła 9,5.

 

Jak patrzę na te spalania w tych nowych silniczkach (bo trudno 1,2 nazwać inaczej jak silniczkiem) to mnie się śmiać chce.

Moja Laguna IIPhII 2,0 GT paliła PB95 po mieście 12-13 (a nie jeżdżę wolno i delikatnie) - LPG paliła 14, 15 przy butowaniu.

A obecny Chrysler 300C 5,7 HEMI - pali po mieście Pb95 20, a LPG 22-23. Za to w mieszanym wychodzi w granicach 17-18 LPG.

To jaka to jest oszczędność i ekologia w tych niby silnikach.

Ku..a przecież to jest robienie wszystkich w ch..ja, zarówno NAS końcowych użytkowników, jak i instytucji homologujących. Ale dopóki nie zmienią cyklu testowego to te niby silniki będą paliły średnio po 5,5 i miały emisję CO2 poniżej 100g/km.

Jakby nie potrzeba kosztów na firmie (auto w leasingu) to bym nigdy nie kupił nowego samochodu. A niestety na nowy z porządnym silnikiem (czyli min. 3000cm3 PB) mnie jeszcze nie stać (bo to trzeba mieć przynajmniej 200tyś. pln) - poza tym nie wydałbym takiej kasy na samochód bo by mi było po prostu szkoda (nawet jakby mnie było stać) - no chyba że koszty we firmie by były potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

A z drugiej strony zapominasz, że samochody są coraz większe, mają coraz bogatsze wyposażenie (również z zakresu bezpieczeństwa) i tym samym ważą coraz więcej. Więc te małe silniczki mają coraz trudniejsze warunki do pracy. Nie wkładasz przecież nowoczesnych silników do starych nadwozi. Porównaj choćby MIV ze swoim prekursorem - MI. Teraz silnik 1.2 musi radzić sobie z minimum 1200kg a w praktyce po doposażeniu masa z reguły rośnie do ok. 1300kg (w moim dowodzie jest właśnie niecałe 1300kg). Podczas gdy MI ważyło od 1060kg dla wersji z 2l silnikiem. Śmiem więc twierdzić, że po wstawieniu 1.2 TCE do MI mielibyśmy całkiem mało palącą "rakietę". Co prawdopodobnie potwierdziłoby tezę - że małe nowoczesne silniki palą mniej.

Spodziewam się też, że Twoja Laguna ze znacznie mocniejszym silnikiem pracowała w niewiele cięższym nadwoziu niż obecne MIV...

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chucky teoretycznie tak.

Tylko że Laguna na wadze ważyła 1480kg beze mnie (ważona na wadze przemysłowej) - Laguna + instalacja LPG (prawie było pusto) + normalne zalanie płynami itp.

A Chrysler 300C waży na wadze 2100kg beze mnie.

 

Megane I z 2,0 ważyło w teorii [według danych technicznych] od 1060 - w rzeczywistości 1150-1200kg - kumpel ma takową.

Producenci w danych to takie brednie wypisują że głowa mała - i wagi aut i ich spalania, emisje CO2 itp. Wierzyć im to jak wierzyć w to że się da żyć wiecznie.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia ‎16‎.‎10‎.‎2017 o 22:25, GlobalPlayer napisał:

Hej, moje Renaul Megane IV z silnikiem 1.2 130km spala w mieście w korkach powyżej 12l/100km. 

Jadę w trybie eco. Nie przyspieszam gwałtownie. Mam włączony system start stop. Wszystko po to, żeby spalić jak najmniej paliwa. 

Mimo to średnie spalanie jest na poziomie 12l/100km.

Silnik ma przejechane niecałe 4000km.

Czy spalanie na tym poziomie w mieście w korkach jest normalne? 

Czy coś może być nie tak?

Jakie jest Wasze średnie spalanie w mieście w jeździe w korkach?

Przy odbiorze auta, sprzedawca wspomniał, że tryb Eco w aucie z tym silnikiem nadaje się jedynie na autostradę, przy prędkości 140-150 km/h. Wtedy, po jego aktywacji, rzeczywiście można coś zaoszczędzić. Ponadto powiedział, że używanie tego trybu w mieście nie ma sensu, bo prowadzi właśnie do zwiększonego zużycia paliwa - dynamika silnika jest ograniczona, więc żeby ruszyć w normalnym tempie, potrzebuje mocniejszego wciśnięcia pedału gazu.

Nie miałem jeszcze możliwości przetestowania ww. warunków, więc opieram się tylko na informacji z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Zamieszczam kolejny raport ze spalania przy 120km/h, ale tym razem już bez ski-box'a. :-)

Trasa 2x ~12km, przejazd w dwie strony ze średnią prędkością 119km/h wskazanie z komputera (na tempomacie ustawione 124km/h, GPS ~120km/h).

I mamy tak: spalanie tam komp pokazał: 7.3L/100km, a w drodze powrotnej 6.7L/km, czyli śednie wychodzi na poziomie 7.0L/100km.

Hmmm, przyznam się szczerze, że liczyłem na lepszy wynik coś na poziomie 6.5...6.7 :-\

 

Pozdro...

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/14/2018 o 12:18, Tuscan_S napisał:

dynamika silnika jest ograniczona

 

Dynamika silnika najprawdopodobniej nie jest ograniczona. Oczywiście instrukcja nic nie mówi o kwestiach technicznych. Natomiast według tego co udało mi się swego czasu wyszukać na zagranicznych stronach - responsywność silnika jest sterowana jedynie poprzez ustawienia innej "wrażliwości" elektronicznego pedału gazu. Jeśli to byłoby prawdą, tryb Eco ogranicza spalanie jedynie poprzez "zniechęcanie" do agresywnej jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb Eco to nie ograniczenie parametrów silnika, tylko tak jakby zmiana czułości pedału gazu. Daje to tyle że aby jechać w takiej samej dynamice jak np. w trybie Comfort trzeba mocniej deptać - efekt jest taki że spalanie zamiast spadać rośnie.

A co lepszości downsizing'owych silników innych marek - można włożyć między bajki. Na jazdy próbne jeździłem: grupą PSA, Kia, Nissanem - i wszędzie było identycznie (spalanie w trasie testowej oscylowało koło 7l.

Ktoś tu pisał że TSI palą mniej - chyba na papierze. Kumpel ma nowego Golfa 1,4TSI (kupił miesiąc po mnie) - pali mu praktycznie tyle co moja Meganka. Znajomy ma firmową Skodę Fabię 1,4 - pali więcej niż Meganka (no ale to firmówka i płaci firma).

Przy normalnym użytkowaniu żaden silnik downsizing'owy nie będzie palił tyle co podają w danych. Nic nie zastąpi pojemności przy jeździe w miarę dynamicznej - nawet turbo i kompresor.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale przy jeździe dynamicznej moje poprzednie auta z pojemnościami 2.0 i więcej paliły zdecydowanie więcej niż TCE a tym szkrabkiem jeździ się tak samo dynamicznie :-), nie wspominając o nowym historii z nowym focusem 2 1.6 110KM benzyna który nie jechał a paił jak smok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć i kolejny test ze spalania.  Tym razem dla 130km/h. Trasa standardowo 2x ~12km - przejazd w dwie strony aby wyeliminować wpływ wiatru i różnicę wzniesień. Tempomat ustawiony na 134km/h co daje ~130km/h z GPS.

Spalanie w trasie tam komp pokazał na poziomie 7.2L/100km, a w drodze powrotnej 7.6L/km, czyli śednia na poziomie 7.4L/100km. Hmmm, jak dla mnie ok :-) 

 

Jeszcze dwa pomiary dla 104km/h i 114km/h i będzie można zaprezentować śliczny wykres :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2018 o 10:20, MarcinDe napisał:

Tryb Eco to nie ograniczenie parametrów silnika, tylko tak jakby zmiana czułości pedału gazu. Daje to tyle że aby jechać w takiej samej dynamice jak np. w trybie Comfort trzeba mocniej deptać - efekt jest taki że spalanie zamiast spadać rośnie.

Nie jestem przekonany, bo sprint do setki w Eco zajmuje jednak dłużej.

 

Dnia 23.02.2018 o 10:20, MarcinDe napisał:

Ktoś tu pisał że TSI palą mniej - chyba na papierze. Kumpel ma nowego Golfa 1,4TSI (kupił miesiąc po mnie) - pali mu praktycznie tyle co moja Meganka. Znajomy ma firmową Skodę Fabię 1,4 - pali więcej niż Meganka (no ale to firmówka i płaci firma).

Nie na papierze - w rzeczywistości. Mojego ojca Leon z 1.4TSI pali około litr mniej niż mój 1.2TCe i to mając na względzie fakt, że ja hamuję silnikiem i jeżdżę trochę spokojniej, a ojciec zasad eko nie stosuje wcale. Leon na jeździe testowej zanim kupiłem auto był całkiem niedaleko katalogowego spalania - Megance sporo brakowało i w tej, którą zakupiłem jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.10.2017 o 22:25, GlobalPlayer napisał:

Jakie jest Wasze średnie spalanie w mieście w jeździe w korkach?

 

Uważam, że trzeba by wpierw doprecyzować średnią prędkość przejazdu w tych korkach, bo przykładowo jeżdżąc po Wrocku mam średnią 19-21km/h, a żonka jeździ do pracy głównymi ulicami i częściowo obwodnicą, więc ma już 24-26km/h, a to przekłada się znacznie na poziom spalania we wszystkich autach czy to Pb czy ON.

 

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!