Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koncentrat do gotowego płynu - dolewka


Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie rozrządu u nich 5 lat temu też zalewali mi oryginalnym płynem Renault, na fakturze jest pozycja 4 l płynu gotowego do użycia i 1 litr koncentratu, przy corocznej wymianie oleju i badaniu płynów wychodziło ok. -35 st.C. Ostatni płyn mam wlany po awarii termostatu - pękła jego obudowa. Coś musiał wtedy być nie tak zrobione, może temu że było to latem to nikt nie myślał o temperaturze zamarzania, nie wiem ale trzeba mieć na wszystko oko wynika z tego....

P.S. Prawdopodobnie nie zlano całości płynu z układu tylko tyle ile wyciekło po demontażu termostatu a żeby dojechać bezpiecznie do serwisu z pracy dolałem do układu ze 2 litry czystej wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem fakturę - płyn chłodzący Renault 5 l za 80 zł. Dostałem w bańce to co zostało, już nie pamiętam, coś ok litra.

I jak by tak to tłumaczyć, 4 litry płynu do -21 + litr wody to pewnie może dać w sumie mieszankę do -15 st.C....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test w zamrażalce, udało mi się ją "rozhulać" do -29 st.C, do pojemnika na mocz z apteki wlałem 20 ml płynu i w tej temp. zaczął się delikatnie zagęszczać i robić zaczęła się "kasza", jednak ciągle jest płynny. Pewnie jeszcze z 2-3 st. byłby już spore gluty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny (-27).

Od 2 dni się mrozi:-D

DSC_0685.thumb.JPG.aee69b64e1bacb8130792b9be53ae266.JPG

 

Termometr w chwili robienia zdjęcia pokazuje co prawda -27 st.C, ale zanim przygotowałem się do zdjęcia, wytarłem go z pary itp. to spadło o te 2 st.C

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy eksperyment. Ile dni masz zamiar mrozić? Może na koniec mógłbyś nagrać filmik z przelania zmarzliny do innego pojemniczka? Fajnie pokazało by to gęstość i konsystencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni się mrozi, pewnie już bardziej gęsty nie będzie. Lodówka chodzi na najwyższym, siódmym biegu, żona się wścieknie:-D:-D

Jak wyciągam pojemnik z zamrażalki to po kilku sekundach momentalnie się ogrzewa i z kaszy robi się zwykła ciecz, pewnie musiałbym to zrobić bardzo szybko, pomyślę może coś się uda zrobić.

P.S. Kiedyś tak sprawdzałem olej silnikowy. Każdy powinien to zobaczyć na własne oczy żeby się przekonać co się robi np. z oleju 15W40 (mineralny), przy -25 st.C to jest coś na granicy gęstego miodu i żywicy. Olej 5W40 (syntetyk) jest też bardzo gęsty ale przynajmniej w miarę płynny. Dopiero od 5W30 nie jest to "klej"....

Łatwiej zrozumieć co musi w mroźny poranek znosić silnik i akumulator a i przy zakupie i wymianie oleju nie będziemy tak skłonni do oszczędności na jakości środka smarnego.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, [email protected] napisał:

Lodówka chodzi na najwyższym, siódmym biegu, żona się wścieknie:-D:-D

Nauka wymaga poświęceń :-) Tak żonie tłumacz. Koledzy na forum są wdzięczni :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!