Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk grzechotki silnika? Niepokojące odgłosy 1.2 TCe 130KM


mythqt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

poproszę Was o opinie, czy „ten typ tak ma”, czy coś z silnikiem jest nie halo.

Pacjent – Megane IV Grandtour 1.2 TCe 130KM, 9000 km przebiegu. Na zimnym silniku słychać dźwięk jakby grzechotki na 2. i 3. biegu w okolicach 2500-3000 obrotów. Pod górkę jest trochę głośniej. Po rozgrzaniu silnika dźwięk jest nadal słyszalny (choć zdecydowanie mniej) wewnątrz kabiny. Zmiana trybu jazdy nie ma żadnego wpływu. Dźwięk nie pojawiał się od nowości.

 

Poniżej link do filmiku, na którym słychać wspomniany dźwięk (proszę zignorować wiatr).

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Odgrzewam kotleta - czy komuś udało się rozwikłać tę zagadkę? U mnie słychać podobny dźwięk, coś jakby "charczenie" nawet przy zamkniętych oknach. Początkowo myślałem, że to dźwięk pędu powietrza wpada do środka przez uszczelki drzwi, ale potem sporadycznie zacząłem jeździć jako pasażer i siedząc na innych miejscach dźwięk nie jest już tak wyraźny, co oznacza, że jest najbardziej słyszalny siedząc za kierownicą. Gdy w trakcie jazdy wcisnę sprzęgło, to dźwięk nie pojawia się nawet przy dodawaniu gazu, co może sugerować, że jest on słyszalny tylko wtedy, gdy skrzynia pracuje pod obiążeniem. W najbliższym czasie udam się do ASO, ale może ktoś już zna diagnozę, którą mógłbym zasugerować magikom z serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłeś w tym serwisie? Wiesz już może co jest przyczyną tego charczenia? Mam identyczne charczenie, tylko pod obciążeniem skrzyni. Auto ma dopiero tydzień i przejechane 300km.

 
Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam "charczenie" od wyjazdu z salonu. Jak jadę ze stałą prędkością, załóżmy 1800 obrotów 4 bieg, wyłączę radio to słyszę z przodu gdzieś z lewej ( zza kratek) takie specyficzne dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem ostatnio przygodę z kuną (rura dolotowa + mata do wymiany), liczyłem, że może dźwięk ustanie, jednak nic z tego.

Wybrałem się po raz kolejny do serwisu, tym razem w Będzinie (Renault Tandem), z przygotowanym uprzednio nowym nagraniem tych odgłosów. Podczas jazdy z głównym mechanikiem nic, na postoju nic. Już chcieli mnie spławić, ale zasugerowałem napinacz rozrządu, na co mechanik stwierdził, że musi jeszcze sprawdzić w jakiejś bazie czegoś tam. Wrócił po kilku minutach i przekazał serwisantowi: „Umów pana na przyszły tydzień, na cały dzień, musimy sprawdzić napinacz i rozrząd”.

Niby się cieszę, bo w końcu jakiś konkret, a z drugiej strony czemu muszę takie rzeczy sugerować mechanikom...

Także przyszły tydzień, środa, jestem dobrej myśli. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do ASO, wziąłem gościa z serwisu na przejażdżkę i stało się coś, co nazywam syndromem "bolącego zęba", tzn. jak ząb boli i idzie się do dentysty, to przestaje. Podobnie było w tym przypadku, wsiadamy do auta, jedziemy i cisza... Zostawiłem auto na jeden dzień, niby nim jeździli i nic nie stwierdzili. Pojechałem odebrać auto, wyjeżdżam z salonu i oczywiście dźwięk słychać... Nie wiem czy chce mi się coś z tym dalej robić, mam gwarancję jeszcze na 70000 km, więc najwyżej będę jeździł, aż coś się wykrzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj samochód przed końcem dnia.

Wymieniony rozrząd, napinacz, uszczelki, oczywiście na gwarancji. Problem terkotania zniknął.

11 godzin temu, bziku123 napisał:

...nic w aso w Kato nie stwierdzili silnik tak ma i tyle 

Jeszcze mi powiedz, że byłeś w Renault Pietrzak i obsługiwała Cię „gwiazda” disco polo niejaki Jarosław „Long” Grzesista :)

Niestety ale to nie samochód tylko to oni „tak mają”, że nie potrafią zlokalizować źródła problemu i trzeba im podawać wszystko na tacy.

No to jeszcze problem skrzypiącego fotela kierowcy do rozwiązania i samochód będzie prawie taki, jaki powininen być od nowości! /koniecsarkazmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel mam akurat ok;p 

Kurczę z całym szacunkiem nie sądziłem że to aż taki problem;( mam ten sam problem charczenia od lewej strony , 2 dni po odebraniu auta zglaszalem to i szarpanie na spokojnej jeździe ale niestety nic aso nie stwierdzili , czy komuś jeszcze wymienili to co koledze mythqt?, teraz mam mętlik czy zgłaszać,  wiem w Kato to porażka,  a jak w Rybniku serwis ? Dziwne każdy tak ma ?czy olewa temat charczenia że ten typ tak ma ?

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!