Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk grzechotki silnika? Niepokojące odgłosy 1.2 TCe 130KM


mythqt

Rekomendowane odpowiedzi

Bziku123 kolega mythq miał problem nie z harczeniem a z rozrzadem co objawia się terakotaniem silnika, jest to całkiem co innego niż nasze "harczenie" które słychać głównie z lewej kratki nawiewu kierowcy. To harczenie to nic nie pokojacego, wczoraj byłem w serwisie na wgranie map, zgłosiłem to i powiedzieli że takie szary przedostaja się z silnika właśnie do nawiewu i tak to slychac. Dla porównania dali mi się przejechać druga taka Megane z przebiegiem 300km i było dokładnie to samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że przez ostatnie 3 tygodnie (z innych przyczyn) jeździłem zastępczym Megane, rocznik 2016, 1.2 TCE, tylko że 100 konny i tam tego dźwięku nie było, a auto, jak to zastępczne, piłowane było lepiej, niż swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcin33892 napisał:

Bziku123 kolega mythq miał problem nie z harczeniem a z rozrzadem co objawia się terakotaniem silnika, jest to całkiem co innego niż nasze "harczenie" które słychać głównie z lewej kratki nawiewu kierowcy. To harczenie to nic nie pokojacego, wczoraj byłem w serwisie na wgranie map, zgłosiłem to i powiedzieli że takie szary przedostaja się z silnika właśnie do nawiewu i tak to slychac. Dla porównania dali mi się przejechać druga taka Megane z przebiegiem 300km i było dokładnie to samo 

To kamień z serca dzięki za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Jestem świeżym użytkownikiem Megane 1.2 130KM. Dzisiaj pojawił się problem podobny do tego w temacie, słyszalny zarówno podczas jazdy jak i postoju. Czy może to być problem z napinaczem ? Wcześniej dźwięk był niesłyszalny :(

 

Dziękuje za pomoc ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to brzmi mi to na normalny dźwięk tego silnika (w kabinie nie powinien on być słyszalny). Jeżeli będzie coś z rozrządem to zacznie Ci się pocić przy nim.

Druga sprawa obserwuj ten czujnik z przodu silnika z zieloną etykietą u mnie (i nie tylko) nie był prawidłowo dokręcony i wyciekał przez niego płyn chłodniczy. Robiło się przy nim mokro.

Edytowane przez doesnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam jeszcze jeden filmik, może do 7 sekundy dźwięk jest normalny, potem stukanie się znacząco nasila. Dam znać co na to ASO.

 

 

Edytowane przez plewap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem serwis. Cytując szefa ASO - "Silnik igła, chodzi jak każdy 1.2 130KM". Teraz niewiem, czy jechać do innego ASO czy czekać aż wyniknie z tego jakaś awaria ? Zaznaczę też, że ASO w którym byłem jest "sprawdzone", oraz chyba było by w ich interesie naprawić uszkodzenie jeżeli coś byłoby uszkodzone, bo chyba z tego utrzymują się koncesjonerzy oprócz sprzedaży aut  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak klekocze, ale to tylko na obrotach jałowych, a w filmie @plewap wyraźnie słychać 2 dźwięk po przegazowaniu. A co to klekotania na jałowych, to każde 1,2tce z którym miałem do czynienia tak robi. Po prostu brzmi trochę jak diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć,

 

Odkopię temat bo w sumie dzięki niemu tutaj trafiłem na forum, od 2 tygodni jestem w posiadaniu Megane IV z silnikiem 1,3 i odgłos który opisujecie mnie również zaniepokoił, nie jest tak intensywny aby np: usłyszała go moja Żona która 90% użytkuje to auto, mimo wszystko wczoraj miałem przegląd innej Reni i Meganka z przebiegiem 700km również pojechała z w/w "usterką" do serwisu.

 

Oględziny skrzyni i podzespołów nie wykazały nic niepokojącego, Tandem określił że "Ten typ tak ma", nie byłem oczywiście pierwszy z tym ale mimo wszystko nie zbyli mnie na wejściu, wzięli auto na przejażdżkę a potem sprawdzili skrzynię, rozrząd etc. Grzechotanie dobiega jak piszecie z lewej kratki, słyszalne jest u mnie od 40km do około 70km w zakresach obrotów 2-2,5k. Nie jest uciążliwe, nawet lekko włączone radio lub szum klimy skutecznie przykrywa ten odgłos. Ja jestem przewrażliwiony na wszelkie stuki więc od razu chciałem to zweryfikować. Przejechałem się 2x demówkami z parkingu dilera i one również grają w ten sam sposób.

 

Temat do dalszej obserwacji, piszę tu jednak dla świadomości że to nie tylko domena silników 1,2. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!