Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Grandtour SCE115 (2017) - warto?


tokon4

Rekomendowane odpowiedzi

W 2019 mają wejść do sprzedaży silniki 1330 ccm3 będą dostepne w mocach do 155KM, może wtedy warto będzie się przesiąść. Jeżdziłem wersją GT i to zdecydowanie by mi bardziej odpowiadało ale cena już mniej jak za megane, dodatkowo żona nie akceptuje tych foteli z gt + do wielu rzeczy jak bose i tak trzeba doplacac. Takie 155KM załatwi temat i wtedy będzie mogło konkurować np z Leonem, który w podobnym wyposażeniu i tak jest droższy i przede wszystkim brzydszy niż Megane :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwarunkowo na Twoim miejscu odbyłbym jazdę próbną. Silnik wolnossący może być ok jeśli juz nim jeździsz, wymaga jednak zupełnie innego stylu jazdy. Jeśli przesiadasz się z czegoś uturbionego (nawet o mniejszej mocy) może to być problem, nieważne że np. sprint do setki wypada lepiej.

Ja ostatnio miałem okazję przejechać się wolnossącym ceed'em 1.6 135KM - miałem wrażenie ze to auto ma realnie 80-90 KM...

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomgrandtour napisał:

Akurat z tym Clio to nie przesadzaj, siostra miała na tydzień zastępczy, obecny model i potestowałem.

W porównaniu do mojej 115 to lekki dramat, to nie jedzie a jeszcze ten dźwięk spod maski masakra jakaś,  jak odkurzacz.

Nie ma sensu nawet, tego do siebie porównywać.

Ja w przypadku Clio miałem na myśli wersję 1.2 TCe, 120 konną, a nie 1. 2SCe 75 koni bo to jest tragedia nawet w Clio. Co do dźwięku spod maski to się zgadza, ale ogólnie Clio jest kiepsko wyciszone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jeździe próbnej z Sce115 w wersji grandcoupe. Wrażenia? Hmm... Przesiadka z 1.5 dci 90KM może być trudna. Jednak diesel już ciągnie od niskich obrotów i czuje się, że pedał gazu reaguje na każde depniecie. Tu jednak trzeba mocniej kręcić. Pytanie czy benzyna w moim przypadku będzie wystarczająca. Sam nie wiem...muszę się przespać z tematem. Z drugiej strony nie mam zamiaru udowadniać innym siły "odejścia"  na światłach. Już mnie to nie bawi, wydoroślałem:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tokon4 napisał:

Jestem po jeździe próbnej z Sce115 w wersji grandcoupe. Wrażenia? Hmm... Przesiadka z 1.5 dci 90KM może być trudna. Jednak diesel już ciągnie od niskich obrotów i czuje się, że pedał gazu reaguje na każde depniecie.

Tak samo miałem przesiadając się z 1.5 101KM (ON) do 1.6 110KM (PB). Podobnie mam cały czas gdy po tygodniu jazdy dieslem 1.6 112KM od Toyoty przesiadam się na weekend do benzyny 1.6 110 KM od Renault. Dynamika nie do porównania aczkolwiek domyślam się, że 1.6 Sce będzie dynamiczniejsze od mojego K4M.

Cytat

Tu jednak trzeba mocniej kręcić. Pytanie czy benzyna w moim przypadku będzie wystarczająca. Sam nie wiem...muszę się przespać z tematem.

Wszystko zależy w jaki sposób będziesz użytkować głównie auto. Jeśli kilka lat, czyli krótko to o diesla nie ma się co martwić. Jeśli dłużej i w taki sposób jak opisałeś w pierwszym poście to wg mnie Sce115 będzie dobrym wyborem. Diesel będzie miał mniejszy apetyt na paliwo ale ma też jeden dość ważny wg mnie minus. Jest droższy od benzyny w salonie, a tańszy na rynku wtórnym.

Cytat

Z drugiej strony nie mam zamiaru udowadniać innym siły "odejścia"  na światłach. Już mnie to nie bawi, wydoroślałem:-) 

Wychodzę z tego samego założenia aczkolwiek i tak są wolniejsi :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem trochę tymi autami (pracuję w Renault) i wszyscy (pracownicy i klienci) twierdzą, że jeżeli mieliby wybór między SCe 115 a TCe 100, braliby (i biorą) ten drugi. Kultura pracy, przyspieszenie, elastyczność. A swoją drogą dopłata aż taka wielka do tego silnika nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎28 o 23:17, tokon4 napisał:

Jestem po jeździe próbnej z Sce115 w wersji grandcoupe. Wrażenia? Hmm... Przesiadka z 1.5 dci 90KM może być trudna. Jednak diesel już ciągnie od niskich obrotów i czuje się, że pedał gazu reaguje na każde depniecie. Tu jednak trzeba mocniej kręcić. Pytanie czy benzyna w moim przypadku będzie wystarczająca. Sam nie wiem...muszę się przespać z tematem. Z drugiej strony nie mam zamiaru udowadniać innym siły "odejścia"  na światłach. Już mnie to nie bawi, wydoroślałem:-) 

 

No niestety taki urok wolnossącego, trzeba się przestawić. Jeżeli brakuje Ci tego "startu" od niskich obrotów to nie ma się co zmuszać i zostaje 1.2TCe (ma podobna ilość Nm to Twojego 1.5 dci i ciągnie od dołu) lub kolejny diesel. Sam na co dzień jeżdżę w pracy dieslami, wcześniej też miałem diesla i na początku musiałem się lekko przestawić, a teraz już jest ok.

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największym mankamentem w tej wersji jest skrzynia biegów, ale nie wiem jak ona wypada na tle pozostałych. Co do reszty - zgadzam się z przedmówcami. Na trasie daje radę, natomiast żeby był zrywny przy ruszaniu to trzeba go podkręcić do 4-5tys. obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na szybko porównanie MIV 1.6SCe i 1.2 TCe, oraz MII 1.6 100KM (skrzynia 5 bieg.) i 1.6 110KM (skrzynia 6 bieg.):

 

1) W pierwszej tabeli, prędkości przy 3000 obrotów dla każdego biegu.

2) W drugiej tabeli, liczbę obrotów przy konkretnych prędkościach (największy dostępny bieg danej skrzyni)

 

Megane III dorzuciłem w celu zobrazowania teorii, która pojawiła się w tym temacie, że 6 biegowa skrzynia jest lepsza - to jest przypadek, że nie zawsze (w tym konkretnym przypadku powoduje jedynie konieczność częstszego machania wajchą). 

 

Fakt, że Renault "odrobiło lekcje" i w przypadku 1.2 TCe przełożenia są naprawdę sensowne. W MIII i silniku 1.4TCe tak nie było - przełożenia zbliżone do 1.6 110KM ze skrzynią 6 biegową.

 

 

sk.png

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwro - dzięki za tabelę. Przyda się. 

 

Odwiedziłem dzisiaj inny salon w celu zobaczenia na żywo Grandtour'a (wcześniej widziałem tylko zdjęcia i filmy w necie + auta mijane na ulicach) Przyznaję, że stylistykę ma naprawdę piękną. Moim zdaniem chyba najładniejsze komib w tej klasie (Astra, Auris, Ceed daleko w tyle). O dziwo sprzedawca w salonie powiedział mi, że te Sce115 też się sprzedają i to nie gorzej niż Tce. Stary, sprawdzony silnik - i nie jest jakimś strasznym mułem. Tak jak już wielu z Was mówiło: wszystko zależy od tego jak będzie się jeździć. Myślę, że mój styl jazdy, oczekiwania i charakterystyka Sce115 chyba idą w parze. Cóż...wydaje mi się, że chyba będzie to (tym bardziej, że fajny stosunek ceny do wyposażenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tokon4: Jak wygladaja Twoje wrazenia po ogladaniu Grandtour'a ?

Ja po tym, jak zobaczylem bagaznik i ta mega gruba klape bagaznika, to odpuscilem sobie ta wersje.

Niby kombi, a bagaznik ledwo wiekszy od hatchbacka - waski i krotki (co oni wsadzili do tej klapy bagaznika ???)

Zdecydowanie wiekszy bagaznik ma Grandcoupe... jak nie masz zamiaru wozic jakis wielkich gabarytow, to GC bedzie swietna alternatywa.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anonymous999: wrażenia jak najbardziej OK. Grandcoupe na 100% odpada, bo po prostu nie podoba mi się ta sylwetka. A o gustach podobno się nie dyskutuje :-) Grandtour to w pełni świadomy wybór, nie szukam auta którym będę przewoził nie wiadomo jak duże gabaryty. Owszem słyszałem już kilka opini, że Grandtour to taki trochę przedłużony HB. Mnie to w zupełności nie przeszkadza, bo znam swoje potrzeby i dla mnie będzie odpowiedni. Decyzja zapadła, w tym tygodniu odbiór...Podzielę się wrażeniami - już nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! :-) Dobry rozsądny wybór. Sedan niestety ma swoje ograniczenia przewozowe, mimo dużej katalogowej pojemności bagażnika (piszę to jako posiadacz Fluence'a).

Co do samego silnika 1.6 114KM - o szybsze bicie serca nie przyprawia, ale sumiennie wykonuje swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!