Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Grandtour SCE115 (2017) - warto?


tokon4

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mayn napisał:

gwro, w tabeli jest mały błąd. Megane IV TCe 130 przy 3000 obrotów ma ok 142 km/h, zamiast ~132 km/h jak jest podane.

 

 

MeganeTCe130.png

 

Bardziej chodziło mi o przedstawienie różnic. Możliwe, że mam złe współczynniki dla skrzyni, tabelkę robiłem na szybko biorąc wartości z Dustera 1.2 (tam w katalogu są podane prędkości przy 1000obr/min). Obliczałem też ręcznie dla następujących wartości skrzyni (koła 16"):

 

I 3,727
II 1,947
III 1,323
IV 0,975
V 0,763
VI 0,638
4.214 całkowite

  

Przeglądałem kilka filmików z YT i różnice nie są duże (około 200 obrotów). Błąd miałem jedynie w części dla silnika SCe i poprawiłem to już (po przeliczeniu z wartościami skrzyni, sprawdzałem też z YT :)).

sk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Na dniach chce kupic Megane grandtour w wersji sl limited z pakietem metalik, look 16, zimowe kola i dywaniki, silnik sce 1,6 115. Samochod glownie do jezdzenia po miescie.

Czy moglbym prosic o opinie?

Z gory dziekuje.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 01:07, brudijr napisał:

Jeździłem trochę tymi autami (pracuję w Renault) i wszyscy (pracownicy i klienci) twierdzą, że jeżeli mieliby wybór między SCe 115 a TCe 100, braliby (i biorą) ten drugi. Kultura pracy, przyspieszenie, elastyczność. A swoją drogą dopłata aż taka wielka do tego silnika nie jest.

Ciekawa teoria bo jak dla mnie w silniku Tce 100 na korzyść wypada tylko spalanie i tylko w mieście , reszta bez szału ,zdecydowanie lepiej wypada Tce 130 ale czy warto dorzucić +/- 10 tysięcy hmm ja nie dorzuciłem i nie czuje żeby mój silnik jakoś tragicznie się zachowywał ...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze Sce 115 jest lepsze w przyspieszeniu ale na co dzien kazdy jezdzi bardziej momentem , a tu jest duza korzysc 175NM przy 1500 (TCE100)obr sprawia ze latwiej sie zebrac z podporzadkowanej czy spod swiatel a to sprawia ze sie przyjemnie jezdzi.
Roznica w cenie to nie 10tys / tylko 3tys (TCE100)lub 6tys (TCE130) wedlug cennika Renault.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawałem różnice wówczas kiedy ja kupowałem teraz nie wiem jak sprawa wygląda, jeśli 6 tyś to mocno bym się zastanowił nad Tce 130 ,  natomiast nie zmienia to faktu że Tce 100 jest dla mnie osobiście niczym lepszym od Sce 115  i żeby nie było że mam jakieś ale do silników turbo ,wręcz przeciwnie jak życie pozwoli  to będzie zmiana na Tce 165 a może nawet 205 ,choć to melodia przyszłości :-)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić o GC w Megane 4 to jednak jest minimalnie lepiej wyposażony. Np standardem jest lusterko wewnętrzne Fotochromatyczne w wersji Intens. Zresztą nie tylko to.

Odnośnie bagażnika sam myslałem nad  grandtour ale GC miał zdecydowanie większy bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamil007 napisał:

Np standardem jest lusterko wewnętrzne Fotochromatyczne w wersji Intens. Zresztą nie tylko to.

Odnośnie bagażnika sam myslałem nad  grandtour ale GC miał zdecydowanie większy bagażnik.

 

to lusterko jest w samochodach wyprodukowanych od któregoś tygodnia 2017r 

to samo dotyczy podłokietnika na tylnej kanapie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od 11 (zresztą GC  na dobrą sprawę rozpoczęto produkować w Grudniu) a brak tego wcześniej wynikał z problemów z dostawą - oficjalna informacja z Renault jak zamawiałem auto wpisali mi że proszą o produkcję po 11 tyg ze względu na to lusterko, tak jak fotel pasażera z regulacją wysokości, co nie zmienia faktu ze jest to standardem w INTENS tylko w GC. W Grandtour i HB nie idzie nawet tej opcji dokupić w Intense.

Fotel pasażera z regulacją jest dodatkowo płatny w HB i Grandtour (700zł) ale wymaga jakiś opcji jeszcze jest przy tym adnotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak można w nieskończoność przekonywać kogoś, że coś jest lepsze (prawie jak niekończące się dyskusje na temat oleju, opon itp.). To nie są bułki, więc jazda testowa wskazana i wtedy można wybrać świadomie. W załączeniu tabela z cennika - niestety w polskim tych danych nie ma. Oczywiście silnik z turbiną będzie miał zawsze "lepszy dół" ze względu większy moment, więc nawet z wyższych biegów przyśpiesza w miarę dynamicznie bez redukcji. Wolnossący trzeba redukować. Jednak jak widać w tabeli elastyczność w przedziale 80-120km na IV biegu wygląda dla kombi następująco: SCe115 - 12,0; TCe100 - 12,6; TCe130 - 10,4, czyli nie ma jakiejś kosmicznej różnicy - kwestia osobistych preferencji. Jeżdżę SCe i wyprzedzenie nie jest problemem, jak to niektórzy piszą. Ja na SCe zdecydowałem się ze względu na: brak turbiny, brak systemu start-stop, sprawdzoną konstrukcję (po ponad 10 latach w Nissanach nie ma informacji o awariach). 

 

TCe100 można brać bod uwagę, jeżeli ktoś myśli o podniesieniu mocy (bo raczej niczym się nie różni od 130KM), spokojnie można wyciągnąć 145KM z tej jednostki (patrząc po wynikach z hamowni), jednak w fabrycznych nastawach TCe100 jest bardzo zbliżone do SCe poza skrzynią, o której wspominałeś. Jak ktoś potrzebuje auta rozwojowego, to jednak bym się skłaniał ku jednostce 130KM. Co prawda to można ją podkręcić podobnie do tych 145KM, jednak ma większe tarcze hamulcowe (TCe100 ma takie same jak SCe115).

 

Uprzedzając dyskusję, która się zaraz rozpocznie przeglądałem testy w różnych gazetach, portalach (także zagranicznych) oraz masę filmów na YT gdzie ludzie testują przyśpieszenie i te dane podane przez producenta są zgodne z rzeczywistością. Mam własną tabelę z zestawionymi wartościami, jednak ze względu, że robiłem ją dla siebie przed zakupem nie mam źródeł każdego z pomiarów i jej nie zamieszczam.

tabela_s.jpg

megane.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno przemawia na korzyść 1.6 Sce brak dwumasy a jak ktoś jeździ więcej po mieście to wiadomo ze dwumas zużywa się szybciej.  To i brak turbo głównie zdecydowało że ja wziąłem 1.6 Dopłata do 1.2 (130)  jak ja kupowałem swojego to bylo 5 tyś.

Edytowane przez kamykxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!