Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Grandtour SCE115 (2017) - warto?


tokon4

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Jaco80 napisał:

Gdyby byl silnik wolnossacy powiedzmy 1.6 130km tak rzucam tylko to bez dwoch zdan bym go kupil.

Jeździłem Aurisem z takim silnikiem. Chyba miał 130 KM właśnie. Nie powiem bo jest dynamiczniejszy od mojego w MIII i pewnie od Sce też no ale cena zakupu w stosunku do poziomu wyposażenia już nie ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że rozumiem kolegę, jako były użytkownik volkswagenowskiego 1.4 TSI, który świadomie wybrał SCe :) Jasne, TCe nie ma spapranej reputacji jak TSI, ale z perspektywy awaryjności i żywotności SCe to bezpieczniejszy wybór.

I nie zgadzam się, że powyżej 90km/h nie da się jeździć SCe. Wręcz przeciwnie - wtedy zaciera się różnica TCe vs SCe. Główny urok turbo w tym, że już przy niższych obrotach dostępny jest moment. Przy prędkościach autostradowych silniki downsizingowe nie są ani bardziej oszczędne ani odczuwalnie dynamiczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2018 o 08:52, PCet napisał:

Też żałuję, że nie ma szóstki - choćby tylko po to, żeby obniżyć obroty na autostradzie. Dlaczego? A bo obniżyłoby to hałas

Mam 1.6 SCe GrandCoupe.

Ostatnio miałem trochę trasy i zauważyłem, że hałas przy 120 km/h jest większy niż przy 140 km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pbet napisał:

Kompletnie się z tym nie zgadzam. Mam co prawda nie Sce, a zwykłe 1.6 od Renault i w trasie radzi sobie on całkiem dobrze przy prędkościach powyżej 90 km/h i autostradowych. Trzeba się tylko nauczyć nim jeździć. Na co dzień jeżdżę służbowym turbodieslem i jakoś mnie nie boli i nie klnę, nie żałuję gdy wsiadam do mojego prywatnego auta.

No i LPG można założyć a Sce do tego stopnia fatalnie znosi instalację gazu, że wiele warsztatów nie chce go montować - słabe głowice, mimo precyzyjnej regulacji na AFR. Głowica może się rozlecieć już po 3 tys. km. jazdy na lpg. Niestety takich silników jak k4m już nie będzie.

A z tym hałasem to w megane III jest tak samo, najgłośniej przy 130 km/h.

Edytowane przez mich64
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge coś dodać to jesli chodzi o poziom halasu w megi 1,6 sce to mam dosyć dobre i wiarygodne żródło porownawcze z clio IV kombi 1,2 tce edc.Maż mojej siostry ciotecznej rok temu kupil megi 4 kombi w wersji 1,6 sce.Ponieważ dysponuje identycznym decybelomierzem/sonometrem  jaki posiada youtuber saturday car fever oraz zachar z autocetrum zrobilem pomiary swojego clio a potem pojechalismy megi IV szwagra.Przy 100km/h megi wskazywala o 11,5 db wiecej od clio.Przy 120km/h megi o 1db wiecej.Przy czym w megi nie slychać tak oplywajacego lusterka wiatru i jest ogolnie mniej szumow ale silnik slychać strasznie niestety.Co innego wersja 1,2 tce ktora też mialem okazje sprawdzic.Tam przy 100km/h jest ciszej o 1db wzgledem clio ale przy 120 jest juz roznica 2db.

sorki.przy 100km/h wiecej o 1,5 db

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pbet napisał:

Jeździłem Aurisem z takim silnikiem. Chyba miał 130 KM właśnie. Nie powiem bo jest dynamiczniejszy od mojego w MIII i pewnie od Sce też no ale cena zakupu w stosunku do poziomu wyposażenia już nie ta.

Również jeździłem w 2017 roku Aurisem 1.6 o mocy 132 KM. Wnętrze, jakość wykończenia na poziomie lat 90-tych. Jeśli uważasz że ten Auris jest dynamiczniejszy od M3 1.6 16V to jestem w szoku. Sam po przejażdżce Aurisem 1.6 stwierdziłem "przecież to w ogóle nie jedzie, tylko się toczy". Gdzie te uśpione 132 KM ? Jako że mieszkam na podkarpaciu, jest sporo górek na krajowych drogach. Na każdej góreczce trzeba było podejmować kroki jak 30 lat temu w Fiacie 125p czyli redukcja biegu  = wysokie spalanie i hałas.  Miałem kilka lat temu Clio III 1.5 dCi 86 KM, to była rakieta w porównaniu do obecnych silników 1.6 16V oraz znacznie niższy poziom hałasu w trasie. Załączam mój filmik jak się pięknie zbierał z 5 biegu od 105km/h w górę na elastyczność. Moc, tylko 86 KM. 

 

 

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujcie z tą głośnością, wygląda to tak jakby MIV SCE jeździł jak Polonez albo Wartburg, dzisiaj wyjechałem na chwilę poza miasto, nagrałem filmik z trasy. Według mnie bardziej słychać koła i opór powietrza niż sam silnik, ale zresztą oceńcie sami. 2 nagrania, pierwszy filmik na 5 biegu od 90 do ponad 130 https://drive.google.com/open?id=1MCcQznps4QW44ZKG0Y-p-1_0e50Ng1d3

drugi na 4 biegu od około 80 -100 km  https://drive.google.com/open?id=1w8jXmPx-cyDk7biArUepXITzH9X9F5aW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem Megane Grandcoupe 1,6 sce od czerwca tego roku. W lipcu wybrałem się nowym nabytkiem wraz z rodziną do Chorwacji. 2 dorosłych, dwoje dzieci i załadowany po klapę kufer. Wyjazd zakończył się pokonaniem ponad 3000 km. Obecnie mam na liczniku ponad 5000 km. Nie odczułem żadnego dyskomfortu związanego z silnikiem 1.6. Normalnie się nim jeździ nie ma żadnego zamulenia lub "nie jedzie". Jedzie tylko jak wypowiadali się wcześniej przedmówcy trzeba "nauczyć się nim jeździć". Hałas jest na normalnym poziomie przy prędkości 130-140 normalnie się w kabinie rozmawia. Po za tym wózek i kupa bagaży, jedno z dzieci mia 1,3 roku. Komfortowo, wygodnie, pojemnie. Sam byłem na początku sceptycznie zastawiony na taki silnik, nie chwalę temu bo mam, obiektywnie po takiej trasie jestem mile zaskoczony że jest to normalny silnik nie jakiś wysilony, przesilony, nie jadący, hałasujący. Myślę że takie opinie wypowiadają ludzie którzy nigdy nim nie jeździli. Normalne auto do jeżdżenia dla rodziny. Dla sportowców KIA Stinger GT:P

Edytowane przez krzysieksp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jaco80 napisał:

Na 5 biegu przecież to jest normalny dżwięk silnika! Wielkoe d,ieki ganire za filmiki. 

Nie ma za co, sam już  przez moment się zacząłem zastanawiać,  czy ja jestem głuchy a może jest mowa  o innym silniku i aucie.  No chyba że pierwsze modelez 2016 były bardziej halasliwe, stąd te rozbieżne opinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wywody są bez sensu, każdy ma inne oczekiwania, wymagania i kwotę do wydania.

Zależy z czego się przesiadł, czym w życiu jeździł.

Ja się przejechałem M3 1.6 przed zakupem i w życiu bym tego nie kupił, moja sprawa.

Mam znajomego co stwierdził, że jakby jeszcze polonezy trucki robili to by kupił, takie to super auta były.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ostra dyskusja. Generalnie zgadzam sie z kolegą Mayn, tak jak niektorzy chwala 1.6 Sce, tak samo można chyba napisać że nie rozumie się ich argumentów.

Dla mnie Sce znalazł się w MIV chyba tylko z 2 powodów:

- żeby ładnie wyglądała cena startowa w cenniku

- dla dla ludzi którzy jednak nie zauwazyli że mamy już w kraju trochę lepszych dróg i będzie ich coraz wiecej bądź mentalnie są w motoryzacji lat 90tych (panie, ta elektronika czy turbina to g.wno, wszystkie auta powinny być jak stara beczka...)

Bo bardziej bezpieczna i komfortowa jazdę zapewnia właśnie silnik turbo i paradoksalnie jest to lepszy wybór dla chcących jeździć spokojnie i w ciszy.

Jeszcze żeby Sce rzeczywiście dobrze pod gaz podchodził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekrus. ok ktoś chwali sce z tych lub innych powodów. Odpowiedz mi wiec w inny sposób dlaczego sce jest w Twoim mniemaniu do niczego???? daj mi chociaż 2 twarde argumenty??? bo juz wiemy dlaczego jest zły i jest w palecie renault, cena startowa i ludzie z lat 90tych. Proszę o argumenty ludzi z lat 2017-2018 tce???????? czym zaskakuje tce??? przyśpiesznie 7-8 sek do 100?? diametralna rózniaca??? spalanie??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę do listy jeszcze swoje pytanie do znawców. Czy Tce lub dCi będą lepszym wyborem dla kogoś kto pokonuje często miejskie, krótkie odcinki? Pytam przyszłościowo jakbym zmieniał na MIV zgodnie z tendencją (MI->MII->MIII->MIV) i myślałem o tym właśnie silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!