Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chiptuning 1.2 TCe 130KM ktoś robił?


gmbs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Dołączam się do pytania.

Znalazłem w necie kilka firm oferujących zwiększenie mocy od 140km do 158km (!),

ale nie namierzyłem choćby jednego usera po takim zabiegu, więc to dla mnie ciągle "terra incognita".

Jeżdżę na co dzień Fordem Curierem z silnikiem 1l 100km EcoBoost  i z tej perspektywy 

Tce 1.2 wygląda dość średnio. Przydało by się 20km więcej. 

 

Edytowane przez Ygorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

144 KM to chyba najrosądniejsza opcja ja mam termin na 10 maja i koleś mówi że można podnieść do 150 KM, wydaje mi się że to trochę za dużo. Mam 130 KM niby ( okaże się na chamowni ) i też silnik 1.2 Tce. Jestem ciekawy czy te 15 KM będzie odczuwalne i nM. Mam też nadzieję że silnik nie rozsypie się za szybko bo będę chciał pojeździć trochę dlużej autkiem. Jeżeli chodzi o kase to krzyczą 1600 zł. Pytanie, czy kolega miał wyciągany komputer czy przez wtyczke OBD ( chyba tak to się nazywa) i czy spalanie spadlo ?

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promotor robi 177km i auto jeździ 1,5 roku. Momentu ci w 130tce nie podniosą powyżej 225. Czyli tyle ile masz teraz na overboost, ryzyko poślizgu małego sprzęgła.  

Po takim modzie auto o wiele lepiej przyśpiesza powyżej 5tys obr. W seryjnym silniku nie ma sensu kręcić wyżej bo nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Megane jest akurat nasze, więc mieliśmy masę czasu żeby posiedzieć na softem i dobrze go potem przetestować . Żeby to auto dobrze jechało musi być przynajmniej 140 KM 240 Nm.

Nie wiem na ile robi Promotor wiem ze 177 KM na seryjnym osprzęcie to mało prawdopodobne z drugiej strony tylko 225 Nm to szkoda w ogóle to auto chipować. 

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

11 godzin temu, darekgt napisał:

Jeżeli chodzi o kase to krzyczą 1600 zł. Pytanie, czy kolega miał wyciągany komputer czy przez wtyczke OBD ( chyba tak to się nazywa) i czy spalanie spadlo ? 

 

U nas 1400 zł, ecu trzeba wyciągnąć. Spalanie przy spokojnej jeździe spadło w okolicach 0.5 litra.  

Edytowane przez Evorider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszym zadaniem czy warto z 1.2 Tce 130 KM zrobić chipa na 145 KM i z 205 nM na 220 nM. Tak jak pisałem cena 1600zl w Tiun-up w Gdansku. Czy to będzie odczuwalne w zakresie od 2000-3000 tys/obr. Jezeli chodzi o niutki bo jazda na koniach wiąże się pewnie na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto TCE 130 na 145 (205>220), ale jeśli modyfikacja Evorider jest sprawdzona i nie wpłynie (wyraźnie) na trwałość to modyfikacja TCE 100 na ~140 (175>240) ma sens bo to wyraźny wzrost osiągów. Wydaje mi się, że zmiana momentu z fabrycznych 205 (TCE130) do 230-240 to już jest wyraźnie w codziennej eksploatacji odczuwalne.

Wydaje mi się patrząc po konkurencji (VW, Ford, Opel, PSA), że zestrojenie silników TCE jest asekuracyjne, a jakichś oszczędności paliwa wcale przez to nie ma. Pewnie te nowe silniki 1.3 będą miały więcej jadu.

Nawiasem mówiąc ciekawe czy są różnice w budowie TCE100 i TCE130, np inne turbiny i osprzęt. Czy różnica to tylko inne softy (mapy) silnika?  Evorider masz jakąś wiedzę w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie i Panowie, witajcie.

Niestety nie będę chipował w tym miesiącu autka a miałem termin 10 maja, niestety mam wyjazd i nie będzie recenzji i filmiku z chipa. Może w sierpniu. Pozdrawiam. Jeżeli ktoś chipował 1,2 Tce 130KM proszę o opinie jak autko się sprawuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 17.04.2018 o 19:38, Evorider napisał:

1.2 TCe 100 i 130KM ma ten sam osprzęt, różni się jedynie softem i ceną w salonie ;-)  

Ja bym bardzo chętnie skorzystał kolego Evorider  tylko co z gwarancją którą mam na 5 lat..... :smug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarcinDe napisał:

Błażej no jak to co - tracisz.:D

 

Ja jestem ciekaw czy tam jest naprawdę tylko taka różnica (soft) tak na 100%.

 

Różniły się tarczami z przodu :) w 130 są większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!