Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chiptuning 1.2 TCe 130KM ktoś robił?


gmbs

Rekomendowane odpowiedzi

@lubowitz78 205 km :1.6 = 130 km z 1 litra pojemności. Idac tą drogą 1.2 może mieć 150 km. 

1.6 jest bardziej wyzyłowany. 

Obecne 1.3 ma 160 km

A w volvo 2.0 ma 310 km czyli z 1 litra 155 km

A volvo 1.5 - 3 cylindry ma 150 km. 

1.2 psa też ma 130 km A ma 3 cylindry. 

Fordy też mają mocno podniesiona moc.

Więc pojemność nie do końca ma się wprost do osiągów. 

Edytowane przez LTar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LTar napisał:

@lubowitz78 205 km :1.6 = 130 km z 1 litra pojemności. Idac tą drogą 1.2 może mieć 150 km. 

1.6 jest bardziej wyzyłowany. 

Obecne 1.3 ma 160 km

A w volvo 2.0 ma 310 km czyli z 1 litra 155 km

A volvo 1.5 - 3 cylindry ma 150 km. 

1.2 psa też ma 130 km A ma 3 cylindry. 

Fordy też mają mocno podniesiona moc.

Więc pojemność nie do końca ma się wprost do osiągów. 

Tylko jest jedna zasadnicza różnica-1.6 jest na dwóch turbinach .

Całkiem inna logika i przelicznik obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubowitz78

Co to zmienia do wysilenia czy obciążenia silnik? Silnik jest mocno obciążony i wyżylowany. Oczywiście że ma świetną moc. Ale akurat 1.6 205 czy 1.2 130 to są oba mocno wyzylowane silniki. To nie jest personalne - po prostu mam inne zdanie niż Ty w tej kwestii. Ale zgadzam się że bym nie chipował ale obu, zarówno 1.6 jak i 1.2 czy 1.3 

P.s. przybliż mi przelicznik obciążenia silnika przy 2 trybinach bo nie znam takiego.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LTar napisał:

@lubowitz78

Co to zmienia do wysilenia czy obciążenia silnik? Silnik jest mocno obciążony i wyżylowany. Oczywiście że ma świetną moc. Ale akurat 1.6 205 czy 1.2 130 to są oba mocno wyzylowane silniki. To nie jest personalne - po prostu mam inne zdanie niż Ty w tej kwestii. Ale zgadzam się że bym nie chipował ale obu, zarówno 1.6 jak i 1.2 czy 1.3 

P.s. przybliż mi przelicznik obciążenia silnika przy 2 trybinach bo nie znam takiego.

Proszę trochę poszukać i poczytać-nic trudnego :mrgreen:

1 godzinę temu, LTar napisał:

@lubowitz78 205 km :1.6 = 130 km z 1 litra pojemności. Idac tą drogą 1.2 może mieć 150 km. 

1.6 jest bardziej wyzyłowany. 

Obecne 1.3 ma 160 km

A w volvo 2.0 ma 310 km czyli z 1 litra 155 km

A volvo 1.5 - 3 cylindry ma 150 km. 

1.2 psa też ma 130 km A ma 3 cylindry. 

Fordy też mają mocno podniesiona moc.

Więc pojemność nie do końca ma się wprost do osiągów. 

Tylko jest jedna zasadnicza różnica-1.6 jest na dwóch turbinach .

Całkiem inna logika i przelicznik obowiązuje.

Poza tym-ja nie zamierzam chipować swojego silnika-musiał bym chyba porządnie na łeb upaść albo mocno się w ten łeb uderzyć .

Aż tak mi jeszcze nie wali :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podasz jakieś źródło informacji o przelicznikach? Tak to można palnąć każda głupotę i napisać poszukaj sobie. Moim zdaniem 1.6 - 205 km jest tak samo lub nawet mocniej obciążone niż 1.2

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnąć to sobie można najwyżej młotkiem w palec jak się nie trafi.

Ty wiesz swoje-ja swoje.Poza tym ja wyrocznią nie jestem-jednak wiem co piszę.

A źródłem jest bardzo dobry mechanik pracujący w Subaru i znający się na rzeczy jak mało kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżyłowany to jest 308 Gti który ma 280 koni z 1.6 albo ujeżdżane przeze mnie a45 mag po boxie na 430 KM z 2.0 turbo. 

 

Chlopaki u mnie w mieście firma pitt-stop robią 1.2 meganki na 160-170 koni. Momentu niestety nie ruszają bo sprzęgło nie ogarnia więcej niż 230 nm, zdejmują za to funkcje overboost wiec samochód cały czas ma 225 nm maks momentu. Gdybym nie sprzedawał auta na początku roku to pewnie zainwestowałbym te 1200 pln dla zabawy. Ale ze autem jeździ żona i w tym roku zrobiła całe 2 tyś km to raczej nie ma sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lubowitz78 napisał:

Palnąć to sobie można najwyżej młotkiem w palec jak się nie trafi.

Ty wiesz swoje-ja swoje.Poza tym ja wyrocznią nie jestem-jednak wiem co piszę.

A źródłem jest bardzo dobry mechanik pracujący w Subaru i znający się na rzeczy jak mało kto.

Przed chwila kazales mi szukac informacji w Internecie. Teraz mówisz znany mechanik subaru. A co ma subaru do reno? Naprawdę moim zdaniem nie jest celem przekonywanie Cię do czegoś. Pisze Ci moje zdanie - 1.6 - 205 km jest wyżylowany tak samo jak 1.2 czy 1.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie kazałem, bo ja nie jestem od rozkazywania. 

Poza tym zawsze używałem i używam słowa "proszę". 

Tak zostałem wychowany. A to jest zasadnicza różnica. 

Odnośnie mechanika z Subaru - chodzi o Systemy Biturbo w silnikach. Czy to Mercedes, Audi itp itd. 

I jego wiedzę na ten temat. Renault nie ma tego inaczej rozwiązanego. 

Tyle z mojej strony. 

Pozdrawiam <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to zmienia? Jednostka z 2 turbinami i silnikiem 1.6 mająca 205 km nie jest wyżylowana? Jest. Jest obciążona i wyżylowana tak jak większość jednostek na rynku. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak........nie warto za taką cenę przecież za kliknięcie parę razy w laptopie goście kasują 1600zł zmieniają tylko czas wtrysku i dawkę paliwa a wszystko odbywa się jakby przestawiali komputer w promie kosmicznym hihi ;Mój kumpel z Bielska robił mi zwiększenie mocy w poprzednim samochodzie grande punto 1.3 90 km na ok. 108 km na początku była duża różnica ,szczególnie w elastyczności na 3-4 5 i 6 biegu ale po paru miesiącach człowiek się przyzwyczaił do tego i już brakowało mocniejszego motoru po maską ja robiłem zwiększenie mocy przy okazji zamknięcia na stale egr bo zacinał się i samochód nie chciał niekiedy zapalić jak zawór był delikatnie otwarty i przyduszało go spalinami z zaworu egr a cena jaką kolega mi wziął za wyłączenie egr i podlanie paliwem to 400zł wiec mi raczej się opłacało bo koszt samego zaworu to 450zł a przy miejskiej jezdzie zawaliłby się znowu po 2 latach jedynym minusem bylo słabsze nagrzewanie zima bo spaliny przepływające przez egr wspomagają nagrzewanie płynu chłodniczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LTar napisał:

I co to zmienia? Jednostka z 2 turbinami i silnikiem 1.6 mająca 205 km nie jest wyżylowana? Jest. Jest obciążona i wyżylowana tak jak większość jednostek na rynku. 

I nie musisz od razu się unosić. 

Jak masz zły dzień to zluzuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!