Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód mój ma pół roku i strasznie parują mu szyby w deszczowe zimne dni.  Wymienilem filtr kabinowy i autko odgrzybione. Wsadzilem również do samochodu takie cygara z kocim  żwirkiem silikonowym. I lipa. Przychodzę rano do auta odpalam  , buch zaparowane.  Samochód stoi na dworzu.  Co dziwne kolega ma miesięcznego Scenica i robi to samo.  Irytuje mnie to bo wcześniej miałem 20 letnie vectre b i nigdy nie miałem takich problemów. Wiadomo  że odpalę nawiew max i to się wyklaruje.  Ktoś coś w tym temacie w tej marce samochodu czy modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnie, jak mam włączone auto to paruje,  ostatnio od środy to nawet jeżdżę cały czas z włączoną klimą. 

O wczoraj np. sytuacja,  przyjechałem z pracy pojechałem z żoną na zakupy, no ja wiem w sklepie jakieś pół  godzinki ,  zakupy do bagażnika,  naciskam start buch zaparowane.  Widziałem wczoraj na parkingu też auta poparowane. No ale kurczę to nowe auto. 

2 godziny temu, Sarna1 napisał:

Czy jak masz ustawiony nawiew na auto to tez paruje ? 

Jeżeli wyłączasz manualnie klime to tego nie rób. 

Jak mam ustawiane na auto/ fast to jeszcze nigdy nie widziałem aby Klima włączyła się sama jeśli temperatura była niższa niż 15 st. 

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obieg? Ustawiony na zewnętrzny? Jeśli tak to trzeba szukać wilgoci w aucie. Podotykaj wszystkich materiałowych elementów wnętrza czy nie są wilgotne. Przeszukaj wszystkie dostępne zakamarki. Auto nowe więc co na to ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pbet napisał:

A obieg? Ustawiony na zewnętrzny? Jeśli tak to trzeba szukać wilgoci w aucie. Podotykaj wszystkich materiałowych elementów wnętrza czy nie są wilgotne. Przeszukaj wszystkie dostępne zakamarki. Auto nowe więc co na to ASO?

W obiegu jeżdżę otwartym tylko latem włączam automatyczny. W ASO jeszcze nie byłem , nie mam czasu pracuje do 18ej i zawsze mają zamknięte już do tej pory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy obieg wewnętrzny nie jest załączony na stałe, czy dmuchawa ciągnie powietrze z zewnątrz. W Megane 3 z początku produkcji były z tym problemy.

Używaj częściej klimatyzacji, aby osuszyć wnętrze. 

W swoich autach mam załączoną klimatyzację cały czas. Pracuje zawsze, oczywiście jak pozwoli na to system auta.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z autka i zauważyłem dziwną rzecz , mam ustawioną np. klimatyzację i nawiew na szybę i nogi  siła wentylacji 3  i potrzeba mi wcisnąć ,przycisk dobra widoczność i co się dzieje...  a no  wentylacja wskakuje na 7, dobrze, szyba się grzeje i lusterka też ok.   a klima gaśnie.   I teraz co klima gaśnie czy tylko ikonka w r-link2 .  

Dziwi mnie to bo...    w instrukcji piszę że klima powinna się włączyć 

 

``Funkcja „dobra widoczność“
Funkcja ta pozwala na szybkie usunięcie
szronu lub zaparowania z przedniej i tylnej
szyby, przednich szyb bocznych i zewnętrznych
lusterek wstecznych (zależnie od pojazdu).
Jej działanie wiąże się z automatycznym
włączeniem klimatyzacji i funkcji
usuwania szronu z tylnej szyby oraz, zależnie
od wersji pojazdu,elektrycznego usuwania
szronu z przedniej szyby.``

 

i na filmiku tu 

 

 

  też widać że gość na 0:33 wciska przycisk ``dobra widoczność``  a dalej wyraźnie widać że  AC się świeci  0:38  a u mnie gaśnie.  Sprawdźcie u siebie proszę i dajcie znać.

 

P.S.   u mnie gaśnie u mojego kolegi w scenicu miesięcznym też gaśnie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy inaczej, w każdym aucie jakie miałem, nie tylko Renault, włączenie funkcji auto powodowało jak najszybsze dojście do zadanej temp wnętrza i jej późniejsze utrzymywanie. A to czy klima była do tego potrzebna czy nie oceniał sterownik. 

 

Nawet w starych beemkach z 90 lat tak działała automatyczna klimatyzacja 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sarna1 napisał:

A czemu po prostu nie włączysz Auto na stałe 

 Oczywiście że tak bym chciał i tak jeżdżę latem,  ale kiedy zrobiło się zimno i temp spadła poniżej 15st.   Nie zauważyłem włączania się klimy  prawie przez miesiąc czasu a klima nie włączoną  zimą to dla niej zabójstwo.  Zaleca się chociaż dwa razy w tygodniu. 

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś masz zepsute.

W domowych 3 Renowkach (Meg3, Captur i Kadjar) po wybraniu auto klima chodzi nawet jak na zewnątrz jest 3 stopnie jak dzisiaj. Słychać to m.in. po załączających się czasami wentylatorach pod maską na 1 bieg. Oczywiście z nawiewów nie leci zimne powietrze bo mam ustawione 23 stopnie bo lubię ciepło. 

Chyba że naciśniesz przycisk ac no to wtedy ja wyłączysz a system tylko automatycznie zajmie się dystrybucją powietrza ale bez osuszania.

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!