Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim muszę zaznaczyć kwestie że chodzi o samochody Megan 4 to raz,  dwa to samochód który stoi pod gołym niebem bo samochód który stoi w garażu to jest inna bajka no i wilgotność, osóby które mieszkają na północy Polski nad morzem a nie na południu to też inna kraina. 

 

Kurczę chciałem do serwisu a tu zonk,  -1 st. To raczej bez sensu, ale w końcu pojechałem.

 

 

Wróciłem właśnie z Renault Gdynia i po sprawdzeniu i po konsultacji system działa prawidłowo. 

Tak to działa w Renault Megane 4.

 

``Funkcja „dobra widoczność“
Funkcja ta pozwala na szybkie usunięcie
szronu lub zaparowania z przedniej i tylnej
szyby, przednich szyb bocznych i zewnętrznych
lusterek wstecznych (zależnie od pojazdu).
Jej działanie wiąże się z automatycznym
włączeniem klimatyzacji i funkcji
usuwania szronu z tylnej szyby oraz, zależnie
od wersji pojazdu,elektrycznego usuwania
szronu z przedniej szyby.``

 

czyli musi i nie musi.

 

jeśli chodzi o filmik  to mógł być nagrywany w okresie letnim  dlatego taka sytuacja która nas nurtowała.

 

ZALECA SIĘ ZIMĄ NA RĘCZNE PRZEJŚCIE KLIMATYZACJI CO NAJMNIEJ RAZ LUB DWA W TYGODNIU ABY URUCHOMIĆ AGREGAT W CELU JEGO KONSERWACJI.

 

Dzisiaj rano -3 samochód cały zaszroniony , włączony przycisk dobra widoczność , cztery minuty  i   tylna szyba rozszroniona, lusterka również  , boczne szyby do około 3/4  od przodu,  przednia  szyba również ładnie można było kontynuować jazdę bezpiecznie . Inni skrobali ja siedziałem i słuchałem muzyczki.

 

Moje odczucie   ~~ takie do du.. to  AUTO KLIMA  ;)

 

Może niech ktoś też zajedzie w wolnej chwili  na konsultacje do ASO w tej sprawie i napiszę co Wam powiedzieli.

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj też to ładnie zadziałało,  trzeba jakoś to sprawdzić czy agregat się włącza.  Czy AC działa czy nie, jakoś po obrotach nie widzę, trzyma równo 800 nawet nie drgnie, na słuch też ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szyby parują mi lekko wczoraj -2 było a usuwanie zamrożonej szyby zajmowało około 5 minut.

AC na 100% nie załącza mi się po włączeniu tej dobrej widoczności, jak było latem to nie wiem ;(

Edytowane przez Lukasz765
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam 250 metrów od morza, jak jestem w innym rejonie polski szyby mi nie parują ale tu tak...

System trochę chodzić musi ze 5-6 minut jak przednia szyba jest zawalona po całej nocy.

Ale np dziś rano w ogóle nie była zaparowana a auto stało całą noc... :-)

AC nie działa mi gdy tryb AUTO lub Dobra widoczność.

No i właśnie czy po wybraniu trybu AUTO na przycisku klimatyzacja sama nie powinna się załączać bo teraz już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja 2.17  5 grudnia na aktualizacje softu.  Przez neta nie idzie wgrać mam eror strony i du... ale to inny temat więc nie zbaczajmy z trasy. ;)

tak na szybko nagrałem telefonem 

 

Potwierdzacie to u siebie.

 

 

Opisałem ładnie wszystko do  centrali Renault poczekamy zobaczymy. 

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie działa to tak samo jak u Ciebie na filmie.

W sumie dopiero teraz się nad tym zastanawiam i jest nie normalne, zadzwoniłem do kolegi (ma Meganke HB) i ten sam błąd ma wersje 3.3.15

U mnie klima nigdy nie chodzi w trybie AUTO oraz tym Dobra widoczność jak u Ciebie wyłącza ją od razu. 

Czekam na opinie innych.

Edytowane przez kamil007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj rano szok.  

Wczoraj zostawiłem auto na klimie,  siła nawiewu na 3 na nogi.  Przychodzę rano do auta a tu zachowanie  jak w auto, nawiew na 1 na szybę , Klima włączona. Po chwili uderzenie wiatru  na 6 na szybę ,po 5 km  doszło na nogi siła 4  i po chwili na nogi na 2 i tak do końca przez 15 km do pracy.  Tylko funkcja auto nie była włączona .  Co jest kurka?! 

Sprawdźcie to u siebie. 

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję z mniejszym wyświetlaczem – nawiewy i klima z przycisków.

Po włączeniu tej „dobrej widoczności” AC się wyłącza, a po naciśnięciu AC wyłącza się „dobra widoczność”.

Analogicznie jest w trybie „auto” – nie ma możliwości włączenia w tym samym czasie AC.

Dodatkowo np. ogrzewanie tylnej szyby/lusterek wyłącza się samo, kiedy chce.

 

W przyszłym tygodniu jestem w serwisie, to zapytam przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!