Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
fishraz

Megane III phIII Jakiej marki części wybrać.

Recommended Posts

Chciałbym dowiedzieć się Waszej opini na temat czy wybierać przy wymianie (aktualnie mam klocki, tarcze i filtry) wysokiej klasy zamienniki (Bosch, Mann) czy na oryginalne części?

Po ofercie jaką dostałem z hurtowni to na zamiennikach jest 20zl taniej niż oryginały, ale tu akturat nie chodzi już o te kilka zł tylko o jakość tych części.

Kolego każdy z tych tematów został już wielokrotnie przewałkowany na forum :-) Niektóre rzeczy w dobrym zamienniku, inne tylko w oryginale. Poszukaj, a znajdziesz.

Ja preferuję ATE-nie brudzi tak ja Bosch.

Ja chciałem poruszyć tylko ten temat aby można było się wypowiedzieć na podstawie swoich doświadczeń, i nie chodzi mi o klocki i tarcze tylko tak ogólnie.

Spoko. Ja zawsze porównuję ceny markowych zamienników i oryginalnych części. Jeśli różnica nie jest duża to biorę OE.

ja brałem zestaw tarcz ATE (przód+tył) i klocki Jurid White - cena prawie jak za oryginał na allegro.

filtry biorę oryginalne na allegro, świece ze względu na gaz irydowo-platynowe Bosch

Edytowano przez moorgan

fishraz,

A co to są oryginalne części?

Renault co rok-dwa zmienia dostawców poszczególnych części na "pierwszy montaż" , czy ci co obecnie nie załapali się na tą akcję są już "nieoryginalni" ?

A może będą oryginalni za rok albo dwa?

No i wlasnie mi o to chodziło <piwko>oryginalne czesci czyli dla mnie te w kartonikach Renault...wiadomo ze Renault tego nie produkuje tylko różne firmy podwykonawcy ,dlatego tez pytam czy nie lepiej kupic konkretnej marki i mamy pewność co mamy ?czekm na wasze opinie.

Jeśli część nie jest podrobiona i nie ma tylko kartonika wspólnego z Renault to masz gwarancję, że jej jakość jest odpowiednia. Z drugiej strony znane marki też się podrabia. Współpracuję z kilkoma fabrykami z branży automotive i wiem, że muszą spełniać restrykcyjne wymogi jakości. Kupując marki typu Valeo, TRW czy inne też nie masz gwarancji tego czy zostały wyprodukowane w zakładzie z logo producenta na fasadzie budynku. Podwykonawstwo jest wszędzie, a czy części wybierzesz OE czy inne lecz pod warunkiem, że markowe i od sprawdzonego sprzedawcy to powinieneś się nie zawieźć i być zadowolonym.

19 godzin temu, moorgan napisał:

świece ze względu na gaz irydowo-platynowe Bosch

Możesz podać oznaczenie tych świec ? Patrzyłem kiedyś do katalogu online  boscha i nie podpowiada świec irydowo-platynowych do silnika K4M 858.

PLATINUM-IRIDIUM FR 7 KI 332 S, NR PORZĄDKOWY: 0 242 236 571

Heh dziwne ale według katalogów w sklepach internetowych te świece pasują tylko do Megane III Liftback z silnikiem K4M 858. Ciekawe dlaczego miałyby nie pasować do Megane III Grandtour  z tym samym silnikiem. Chyba jakiś błąd w katalogu mają. Widzę, że są jeszcze Platinium Plus w podobnej cenie i szczelinę mają jeszcze mniejszą (0,6).

Edytowano przez szmydu

są błędy w katalogach :rolleyes: mam takie w swoim K4M 848  z lpg i nie ma żadnych problemów

Mówisz o platinium plus ?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować