Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam,

Proszę o informacje, czy stosujecie listwę zabezpieczającą na zderzak tylni?

Jeśli tak, to jaki to koszt....z ciekawości i czy jest sens.

Z góry dziękuję za odp..

Taniej wyjdzie kupić folię i przykleić ja tak zrobiłem.

Tylko ja zabezpieczalem zderzak w miejscu załadunku do bagażnika

Mam zabezpieczenie w postaci folii karbonowej. Folia jest czarna i samochód czarny i ładnie się prezentuje. Tylna klapa obciera folię, planuje wizytę w ASO za jakiś czas aby zrobili z tym porządek i folię trzeba będzie zedrzeć. Jak poprawią to folię nakleję ponownie. Taką folię mają w każdym zakładzie zajmującym się oklejaniem samochodów. 

W tym samochodzie jedyną rzeczą która mnie drażni to po otwarciu bagażnika podczas deszczu woda kapie do bagażnika i moczy plastiki.

NO bo ktoś dał ciała z tym rantem klapy - żeby tylko kapało do bagażnika - mnie już kilka razy kapnęło za kołnierz (jakie wtedy k.. i ch.. poleciały pod kątem inżynierów Renault to głowa mała).

W poprzedniej Lagunie II PhII nic nie kapało, nawet w drugim moim samochodzie (300c Touring) nic nie kapie po otwarciu klapy.

Moja też zaczęła obcierać zderzak - ale w grudniu przegląd to będą mieli co poprawiać.

O tak,  ta woda to nie raz czy dwa, mnie porządnie (wku...) ...........

myślałem że z tą wodą to tylko u mnie a widzę że tak u każdego :-)

No niestety projektant się nie postarał widoczne pochodzi z rejonu gdzie nie pada deszcz.

Odświeżam wątek. Ktoś może stosuje jakieś metalowe zabezpieczenie tylnego zderzaka od strony klapy bagażnika? Widzę, że na internecie są dostępne różne. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Edytowano przez flowgrid

Właśnie poszukuje takiej listwy ze stali nierdzewnej. Na znanym portalu jest dużo ale wole zobaczyć ją w realu. Zauważyłem rysy na zderzaku więc szybko muszę zakupić listwę. W przyszłym tygodniu zajadę do producenta (produkują bardzo dobrej jakości listwy) takich akcesorii w Białymstoku. Zapytam czy będą robić do hb- mam nadzieje że tak. Na ich stronie jest tylko do megane IV kombi. W poprzednich autach miałem listwy tego producenta i zdawały egzamin. Jak będę coś wiedział to dam znać. 

Złożyłem wizytę dzisiaj u producenta listew. Tylko produkują do kombi. Do hb nie planują produkować bo wg nich małe zapotrzebowanie. Znalazłem listwy ze stali nierdzewnej na zderzak tureckiego producenta, dystrybutor z Gdańska. Zamówiłem, ma przyjść za ok. 1,5 tygodnia. Cena 170,00 zł plus przesyłka. Ponoć są dobrej jakości. Występują w dwóch wersjach, wysoki połysk i satyna. Dziś mi wysłali tylko listwę ozdobną ze stali nierdzewnej tłoczoną na rant klapy bagażnika w cenie 120,00 zł. 

Edytowano przez Pablo7777

umieść zdjęcie tej listwy jak zamontujesz

Dnia 1.04.2018 o 21:26, AdamiGo napisał:

Nie papuguj.

Cześć,

Gdzie zamawiałeś? Możesz podać link? ewentualnie na priv.

Pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Fajny gadżet. Widziałem, że mają też do MIII, do przemyślenia. A jak z grubością? Klapa nie ociera?

Edytowano przez pbet

Dzięki. A zastanawiałeś się jak będzie z demontażem? Jak czytam to jest przyklejone na mocne taśmy 3M czyli jak już nakleić to chyba na wieki wieków?

@pbet, tyle że w Megane III zderzak prawie nie wystaje spod klapy, a po 2. to ta część jest nielakierowana. Zastanawiam się jak ze zbieraniem się pod tym wody, brudu... W kwestii estetyki, wydaje mi się, że do samochodu, w którym nie ma grama chromu/"chromu", zwłaszcza w kolorze ciemnym (czarny etoile), nie wyglądałoby do dobrze. Tu kolega @AdamiGo ma wstawkę chromowaną na tylnej klapie, więc nie jest źle. W MIII tylko logo, ew. emblemat wersji silnika...

Pbet, jak wytrwa minimum 4 lata to już nie będzie mój problem. Nie zdziwił bym się jak po 2-3 latach samo zacznie odchodzić.