Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od roku jestem posiadaczem Meganki III z 2009 roku.Moje pytanie do całej obecnej załogi.A mianowicie czy ktoś z was boryka się słabo wyciszony wnętrzem? Tzn.dźwięki przyjeżdżających obok aut?Mokrej asfaltowej drogi?Skrzyoiacym śniegiem pod kołami?Czy to taki urok?Czy w drzwiach powinno być jakieś wyciszenie?Dźwięki z zewnątrz są irytujące i bardzo denerwujące.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego taka klasa auta, że słychać takie rzeczy :-) Oczywiście możesz wyciszać we własnym zakresie. Gdzieś widziałem kilka tematów o wygłuszaniu. Poszukaj, mogą być w dziale o audio i nadwoziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie to dobrze, że w dieslu słychać odgłosy otoczenia, a nie sam silnik, co nie? :-D Wg mnie nie jest tak źle, choć rzeczywiście słychać dużo z zewnątrz.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie miałem okazji jeździć tym modelem dlatego pytam was jako użytkowników.Każdy inny samochód nawet niższej półki nie wpuszcza tyle szumu do środka.A Ja jak tylko złapie wodę już słyszę tak jakbym miał drzwi otwarte.Popytam tylko trochę posiadacz tych modeli ale większość "nie,nie mam mnie nic nie słychać auto jest bardzo dobrze wygłoszone"więc zaraz zaczynam myśleć a może mi je jakieś bite?:-/ Tylko to prze każdej stronie i przy każdych drzwiach tak słychać.Radio standard gra na 16 % a słychać jakby otwarte drzwi były.Sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lagunach masz lepiej,tam praktycznie poza odbojami amortyzatorow nic nie slychac .Meganki kupuja frajerzy co chca przyoszczedzić.I moze byc słychac to i tamto ale coż na to poradzisz.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

  • Zmieszany 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@camelon sam jesteś frajer :-) Rozumiem, że jeździsz Laguną? Więc idź na forum Laguny zamiast sympatyków Megane obrażać. Ja kupiłem i jeżdżę już 3 generacją Megane ponieważ mi się te auta podobają. 

A wracając do tematu @krzys2263 zagadnienia związane z dźwiękiem są najgorszymi do rozstrzygania na forum ponieważ każdy z nas ma inną wrażliwość, inny słuch i inną wyobraźnię. Musiałbyś znaleźć podobne auto z podobnego rocznika i przejechać się nim w takich samych warunkach dla porównania. Samemu się o tym przekonać jak jest w jednej, a jak w drugiej. Radio na 16 to już dość głośno. Ja wtedy niewiele słyszę z otoczenia. Zwykle 14 nie przekraczam, no chyba że na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu rozstrzygać?, ano słychać to i tamto a czasem i więcej, szczególnie jak się zrobi zimno.

Do tego wentylator kabiny jak w Polonezie i świsty w drzwiach.

Po pierwsze i najważniejsze, jeden z tańszych samochodów na rynku, więc coś za coś.

Jakby nie fajny silnik i jeszcze 1.5 roku gwarancji, to bym już szczerze pogonił :-D.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, camelon napisał:

W lagunach masz lepiej,tam praktycznie poza odbojami amortyzatorow nic nie slychac .Meganki kupuja frajerzy co chca przyoszczedzić.I moze byc słychac to i tamto ale coż na to poradzisz.

 

Trochę racji masz, szwagier jeździ laguna wiec mam porównanie i uważam ze trochę się "z frajerowałem" kupując megane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się off top. Laguny i Megane nie ma co porównywać. To tak jakby porównywać Astrę do Insigni, Fabię do Octavi, C4 do C5, Auris do Avensis i... można by tak długo. Tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żale tu wylewamy :-) A w temacie: sporo zależy od opon, może masz te z głośniejszych :?: Jak chodzi o radio, to ja słucham w mieście na 12-14. Przy 16-18 w zasadzie już nic nie słychać, co mogłoby mi przeszkadzać (z zewnątrz). Nie zauważyłem w tej kwestii specjalnej różnicy między moim autem a innymi, którymi jeździłem, ale możliwe że nie zwracam na to takiej uwagi jak kolega @krzys2263.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenie zależy od wersji wyposażenia. U mnie przy szybie akustycznej radio gra w zakresie 8-11. Przy 150 km/h można normalnie rozmawiać. Ostatnio testowaliśmy 3008 z dieslem i oboje mieliśmy wrażenie, że jest odrobine głośniej niż w MIII, a podobno 3008 jest bardzo dobrze wyciszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna to jeden z najbrzydszych samochodów w swojej klasie, może dlatego ktoś woli Megane. Kupują je często frajerzy marzący o Passacie.

 

A co do wygłuszenia, to jeśli masz gorszą wersję wyposażeniową, to możesz nie mieć wygłuszenia np. w drzwiach. Wymieniałem boczki w swojej i nowe miały maty filcowe a moje stare były puste w środku.

Edytowane przez Testral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze laguna II jedna  z najbrzydszych ale mi sie podoba ,ma takie spojrzenie kiciusia i moze zaszkoczyc ... ostatnio jade na obwodnicy jakis VV golf wyprzedza i ok i pozniej ja chce wyprzedzic i tylko widzialem tego VV w bocznej szybie i w lusterku.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!