Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do mojej nowej Octavii 2.0 tdi. Tutaj jest dopiero akustyczna masakra. Samochód o wiele głośniejszy od mojej Megane. Zarówno silnik jak i straszne szumy powietrza. A auto ma niespełna rok. 

Megane tce jest bardzo ciche silnikowo, bo jak ma niby być głośne jeżeli przy 140 jest 3 tys obrotów. 

To co słychać to opony letnie. Ale założone były conti sport contact 5 więc to głośna guma ale super trzymająca. Na zimowkach Michelin jest u mnie o wiele ciszej.

 

Od siebie dodam że wygłuszę matami na wiosnę drzwi bo strasznie denerwuje mnie to plaskanie przy zamykaniu.

Słychać ze są puste jak bęben. Koszt u mnie w mieście to 500 pln za komplet+maty w zależności od klasy jaką wybiorę.

To nieduża kasa za tyle roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze dwa lata temu wygłuszyłem sobie cały bagażnik (goła blacha i plastikowa wanna na koło zapasowe), pod tylną kanapą (goła blacha), drzwi (goła blacha i śmieszna warstwa filcu).
Generalnie różnica jest bardzo zauważalna. Drzwi robią fajne *ump* jak się zamyka, audio lepiej gra, ciszej po prostu jest. Nakleiłem maty GMS i na to filc 10mm. W planie mam jeszcze podłogę i przegrodę silnikową, oraz zamianę filcu na piankę. Jak ktoś ma czas i lubi takie robótki, to zabawa jest i satysfakcja. Zwłaszcza jak się ma ogród i piwko zimne. Jak ktoś nie ma warunków albo cierpliwości, to zdecydowanie odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedną dziwną rzecz, w czasie jazdy słychać w "drzwiach" jak coś się rusza, myślę że to te piankowe zatyczki dziury w drzwiach. żałuję że nie miałem czasu na grzebanie w tym jak wymieniałem boczki na skórzane. do tematu wrócę na wiosnę jak będę montował oświetlenie klamek wewnętrznych i być może coś tam wygłuszę.

Odnośnie drzwi, zauważyłem że w niektórych M III są gumowe uszczelki na felcu drzwi tylnych, myślę że one też dużo mogą wyciszyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wrzucę i ja swoje trzy grosze do dyskusji :-)

Odebrałem swoją Megiii z ASO po naprawie szkody parkingowej....panowie fachowcy poszli totalnie na łatwiznę i gdyby nie dociekliwość to nie zauważyłbym pominięcia kilku elementów ponownego montażu w drzwiach i bagażniku. Wstyd :( wytłumaczyli się że "nowicjusz" się wdraża  ....  

Teraz z innej beczki ....Wiecie że "czarne" wersje Meganki ( podejrzewam że większość innych marek samochodów ma podobnie)  mają grubsze poszycie podsufitki ( izolacje) ?

Zamiast naklejania mat ..pianek etc można zaopatrzyć się w specyfik w formie sprayu ...nanoszony niczym pianka murarska ...pozostawia kilkumm powłokę na blachach drzwi ...podłogi etc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja u siebie tego nie mam więc nic Ci się nie stanie chociaż przed zimą zamontuj bo to też działa tak, że szybciej się silnik nagrzewa. Oczywiście zamontuj nowe albo używane ale sprawne :)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby kupić taką specjalną matę za kilkadziesiąt złotych i wyciąć samemu? Bo jak patrzę na ceny używanych lub nowych, to mnie portfel boli.

https://allegro.pl/mata-pianka-wygluszajaca-trudnopalna-maski-silnika-i5269845690.html#thumb/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.01.2018 o 16:18, Michal_C napisał:

Ja ze dwa lata temu wygłuszyłem sobie cały bagażnik (goła blacha i plastikowa wanna na koło zapasowe), pod tylną kanapą (goła blacha), drzwi (goła blacha i śmieszna warstwa filcu).
Generalnie różnica jest bardzo zauważalna. Drzwi robią fajne *ump* jak się zamyka, audio lepiej gra, ciszej po prostu jest. Nakleiłem maty GMS i na to filc 10mm. W planie mam jeszcze podłogę i przegrodę silnikową, oraz zamianę filcu na piankę. Jak ktoś ma czas i lubi takie robótki, to zabawa jest i satysfakcja. Zwłaszcza jak się ma ogród i piwko zimne. Jak ktoś nie ma warunków albo cierpliwości, to zdecydowanie odradzam.

z ciekawości. Jakie efekty wygłuszenia komory grodziowej i podsufitki? Drzwi to wiadomo, że dadzą sporo i to akurat każdy może zrobić. Ale podsufitka i gródź. Opisz bo jestem ciekawy i inni pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!