Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam od roku jestem posiadaczem Meganki III z 2009 roku.Moje pytanie do całej obecnej załogi.A mianowicie czy ktoś z was boryka się słabo wyciszony wnętrzem? Tzn.dźwięki przyjeżdżających obok aut?Mokrej asfaltowej drogi?Skrzyoiacym śniegiem pod kołami?Czy to taki urok?Czy w drzwiach powinno być jakieś wyciszenie?Dźwięki z zewnątrz są irytujące i bardzo denerwujące.

Kolego taka klasa auta, że słychać takie rzeczy :-) Oczywiście możesz wyciszać we własnym zakresie. Gdzieś widziałem kilka tematów o wygłuszaniu. Poszukaj, mogą być w dziale o audio i nadwoziu.

A w sumie to dobrze, że w dieslu słychać odgłosy otoczenia, a nie sam silnik, co nie? :-D Wg mnie nie jest tak źle, choć rzeczywiście słychać dużo z zewnątrz.

Edytowano przez konwil

Wcześniej nie miałem okazji jeździć tym modelem dlatego pytam was jako użytkowników.Każdy inny samochód nawet niższej półki nie wpuszcza tyle szumu do środka.A Ja jak tylko złapie wodę już słyszę tak jakbym miał drzwi otwarte.Popytam tylko trochę posiadacz tych modeli ale większość "nie,nie mam mnie nic nie słychać auto jest bardzo dobrze wygłoszone"więc zaraz zaczynam myśleć a może mi je jakieś bite?:-/ Tylko to prze każdej stronie i przy każdych drzwiach tak słychać.Radio standard gra na 16 % a słychać jakby otwarte drzwi były.Sam już nie wiem...

W lagunach masz lepiej,tam praktycznie poza odbojami amortyzatorow nic nie slychac .Meganki kupuja frajerzy co chca przyoszczedzić.I moze byc słychac to i tamto ale coż na to poradzisz.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

• Zmieszany 3

@camelon sam jesteś frajer :-) Rozumiem, że jeździsz Laguną? Więc idź na forum Laguny zamiast sympatyków Megane obrażać. Ja kupiłem i jeżdżę już 3 generacją Megane ponieważ mi się te auta podobają. 

A wracając do tematu @krzys2263 zagadnienia związane z dźwiękiem są najgorszymi do rozstrzygania na forum ponieważ każdy z nas ma inną wrażliwość, inny słuch i inną wyobraźnię. Musiałbyś znaleźć podobne auto z podobnego rocznika i przejechać się nim w takich samych warunkach dla porównania. Samemu się o tym przekonać jak jest w jednej, a jak w drugiej. Radio na 16 to już dość głośno. Ja wtedy niewiele słyszę z otoczenia. Zwykle 14 nie przekraczam, no chyba że na autostradzie.

A co tu rozstrzygać?, ano słychać to i tamto a czasem i więcej, szczególnie jak się zrobi zimno.

Do tego wentylator kabiny jak w Polonezie i świsty w drzwiach.

Po pierwsze i najważniejsze, jeden z tańszych samochodów na rynku, więc coś za coś.

Jakby nie fajny silnik i jeszcze 1.5 roku gwarancji, to bym już szczerze pogonił :-D.

34 minuty temu, camelon napisał:

W lagunach masz lepiej,tam praktycznie poza odbojami amortyzatorow nic nie slychac .Meganki kupuja frajerzy co chca przyoszczedzić.I moze byc słychac to i tamto ale coż na to poradzisz.

Trochę racji masz, szwagier jeździ laguna wiec mam porównanie i uważam ze trochę się "z frajerowałem" kupując megane 

Robi się off top. Laguny i Megane nie ma co porównywać. To tak jakby porównywać Astrę do Insigni, Fabię do Octavi, C4 do C5, Auris do Avensis i... można by tak długo. Tylko po co?

Ale żale tu wylewamy :-) A w temacie: sporo zależy od opon, może masz te z głośniejszych :?: Jak chodzi o radio, to ja słucham w mieście na 12-14. Przy 16-18 w zasadzie już nic nie słychać, co mogłoby mi przeszkadzać (z zewnątrz). Nie zauważyłem w tej kwestii specjalnej różnicy między moim autem a innymi, którymi jeździłem, ale możliwe że nie zwracam na to takiej uwagi jak kolega @krzys2263.

@ pbet to sa te same silniki tylko w megankach kabina slabsza /// zreszta podalem test zderzeniowy

gdzie laguny maja EURO NCAP 5*  a megane to taka gorsza wersja

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Wyciszenie zależy od wersji wyposażenia. U mnie przy szybie akustycznej radio gra w zakresie 8-11. Przy 150 km/h można normalnie rozmawiać. Ostatnio testowaliśmy 3008 z dieslem i oboje mieliśmy wrażenie, że jest odrobine głośniej niż w MIII, a podobno 3008 jest bardzo dobrze wyciszona.

Laguna to jeden z najbrzydszych samochodów w swojej klasie, może dlatego ktoś woli Megane. Kupują je często frajerzy marzący o Passacie.

A co do wygłuszenia, to jeśli masz gorszą wersję wyposażeniową, to możesz nie mieć wygłuszenia np. w drzwiach. Wymieniałem boczki w swojej i nowe miały maty filcowe a moje stare były puste w środku.

Edytowano przez Testral

Moze laguna II jedna  z najbrzydszych ale mi sie podoba ,ma takie spojrzenie kiciusia i moze zaszkoczyc ... ostatnio jade na obwodnicy jakis VV golf wyprzedza i ok i pozniej ja chce wyprzedzic i tylko widzialem tego VV w bocznej szybie i w lusterku.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

• Zmieszany 1

Jedynie kombi w GT wygląda naprawdę świetnie. Za taką zawsze oglądam się na ulicy. Oczywiście chodzi mi o Lagunę III. 

Edytowano przez Testral

Panowie proszę trzymać się tematu "Megane III phI Wyciszenie wnętrza".

2 godziny temu, krzys2263 napisał:

Witam od roku jestem posiadaczem Meganki III z 2009 roku.Moje pytanie do całej obecnej załogi.A mianowicie czy ktoś z was boryka się słabo wyciszony wnętrzem? Tzn.dźwięki przyjeżdżających obok aut?Mokrej asfaltowej drogi?Skrzyoiacym śniegiem pod kołami?Czy to taki urok?Czy w drzwiach powinno być jakieś wyciszenie?Dźwięki z zewnątrz są irytujące i bardzo denerwujące.

Mam takie samo auto i nie uważam, aby było głośne. Skoro słyszysz mokry asfalt to masz kiepskie opony. Opony o poziomie hałasu 68dB są praktycznie niesłyszalne. Olej 2T dolany do paliwa sprawi, że 1.9dci będzie pracował dużo ciszej.

Tak swoją drogą to temat dotyczy ph I :-) Rocznik 2009.

Masz racje zmieniłem.- mireczek01

Opony mają naprawdę ogromne znaczenie, niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak duże.

Posty nie na temat poleciały w niebyt.

Jeśli kolejne się pojawią to już będzie skutkowało odpoczynkiem na jakiś czas od forum.

Proszę trzymać się tematu !

Jasne że w Megankach III jest głośno w środku i nie jeden temat jest o tym, np. ten (znalazłem wyszukując słowo 'mata'):
https://megane.com.pl/topic/33786-wytłumienie-i-uszczlnienie-komory-silnika/

Nie mam zamiaru się z tym oszukiwać ani tuszować tematu ustawianiem radia na 16 czy zwalać na opony (auto mam od nowości i zawsze było głośno).

A jak Laguna to tylko Coupe :-)

Edytowano przez deku

Cześć Jak dla mnie to z przodu jest dość ok ale jak czasem jadę z tyłu jako pasażer to mam wrażenie jakby w bagażniku nie było podłogi jest faktycznie głośno muszę coś na wiosnę z tym zrobić. Co do opon faktycznie jest ogromna różnica wymieniałem poprzedniej wiosny z fabrycznych Michelinek na Dunlopa jedne z cichszych mają 68dB także polecam.

Są samochody w klasie naszych meganek o wiele cichsze. Mialem takie więc wiem co mówię, reno się nie przyłożyło i tyle. Zawsze można wyciszyć auto we własnym zakresie, ale ja bym tego nie zrobił. Szkoda kasy i czasu. Można się do tego przyzwyczaić albo auto zmienić na inne.

Matiz tzn chevrolet spark  0.8 przy wysokich obrotach jest cichy od renault. Ale dodam że spark ma więcej założonych dźwiękochłonnych i lepszych elementów które Renault Megane czy ogólnie oszczędzono.

Szczerze to ja nie narzekam na głośność, 1.9dci trcohę słychać jak są duże mrozy rano a tak to latam z prędkościami powyżej 139km/h  na autostradach i co prawda szum powietrza jest zauważalny ale nie jest to jakaś masakra.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się