Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskaźnik poziomu paliwa


unkas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie dzisiaj po raz pierwszy zrobiłem kilkaset kilometrów moją "Megi" i skłoniło mnie to do pewnych refleksji .

Mianowicie w dobie dzisiejszej techniki i rozwiniętej świadomości elektronicznej , czy na prawdę nie ma jakiegoś "urządzenia" , "oprogramowania" które by pozwoliło na realny odczyt poziomu gazu, kiedy jedziemy na gazie a benzyny , kiedy jedziemy na benzynie  . Chodzi mi o to żeby wszystkie wskazania komputera przełączały się razem z przejściem z jednego paliwa na drugie .

Jak wygląda sprawa tego "problemu" przy fabrycznej instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia, ale z innej marki -> KIA -> w Rio, fabryczna instalacja BRC (założona u dilera) pokazuje poziom gazu w postaci kilku diod (od zielonej do czerwonej zdaje się); wskaźnik znajduje się w jednym "module" z przyciskiem przełączania >>na gaz<<. Na liczniku auto wskazuje poziom benzyny. Sprawa świeża, bo to nowe Rio, kupione we wrześniu 2017. Nie było tutaj raczej innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to tylko w Astrze widziałem, że wskaźnik paliwa po przełączeniu się na gaz, wskazywał poziom gazu. I to jest fabryczna instalacja.

Mnie tez wnerwiają te diody, które i tak pokazują jak chcą. U mnie długo są 4 diody, później chwila 3 a następnie już 2.

Tak naprawdę to człowiek jeździ już na znajomość możliwych kilometrów do przejechania i wie kiedy tankować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2017 o 20:08, unkas napisał:

Mianowicie w dobie dzisiejszej techniki i rozwiniętej świadomości elektronicznej , czy na prawdę nie ma jakiegoś "urządzenia" , "oprogramowania" które by pozwoliło na realny odczyt poziomu gazu, kiedy jedziemy na gazie a benzyny , kiedy jedziemy na benzynie  . Chodzi mi o to żeby wszystkie wskazania komputera przełączały się razem z przejściem z jednego paliwa na drugie .

Po pierwsze sposób mierzenia poziomu gazu jest do bani - chodzi o pływak w wielozaworze i jego dokładność. Zauważ, że nawet obliczone spalanie benzyny brane z długości czasu wtrysku benzyny pod zadanym ciśnieniem i tak nie pokrywa się z faktycznym stanem przy dystrybutorze.

 

Po drugie, żeby mieć to wszystko na blacie to musiałby się producent auta o to postarać, tzn przystosować do tego licznik. A samodzielne podłączenie się do licznika i tam pokazywanie czegokolwiek spoza wyposażenia fabrycznego auta, nawet w dobie dzisiejszej techniki i rozwiniętej świadomości elektronicznej, jest praktycznie nie możliwe. Chociaż chciałbym się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100ml może i nie ale po co 4 diody skoro tak naprawdę stan poziomu pokazują tylko 2 :). Jest pełny albo już pusto. 

Dla mnie problem jest w nazwie. To nie powinno się nazywać instalacja fabryczna. Jedyna fabryczna jest w Astrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie będę zakładał nowego wątku napiszę tutaj.

Dzisiaj chciałem zobaczyć jak wygląda sprawa emulatora w mojej megance , dobrałem się do środka i zobaczyłem że mam zamontowany (nic nie warty ) FLE-FC , wiec na pewno trzeba go będzie wymienić na inny , ale nie to mnie zdziwiło tylko to że jest tam jedna luźna żółta wtyczka , wie może ktoś o co w tym chodzi ?

 

 

20171208_190224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2017 o 21:30, unkas napisał:

Nie papuguj.

Jak masz elektryczny "ręczny" to podłączony jest czujnik "przechyłu" :-)

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jest "przyklejony" czujnik pomiędzy fotelami a bagażnikiem.

Działa z tego też automatyczny ręczny przy wzniesieniach i z górki jak się stoi.

Edytowane przez camelg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!