Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Coupe - warto kupić?


flood

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawcy tak dbającego o komfort przyszłego nabywcy to ze świecą szukać... To mnie trochę odstrasza. Kro robi coś komuś żeby nie musiał robić? Zwykle przed sprzedażą nie robi się nic no chyba, że chce się coś ukryć. Ja z takiego założenia wychodzę.

  1. "Jako, że termin wymiany się zbliża, wymieniony został też olej silnikowy i filtr oleju silnikowego, by kupujący już nie musiał się o to martwić."
  2. "Przed oddaniem samochodu w ręce nowego właściciela samochód przeszedł kurację odmładzającą w warsztacie detailingowym, gdzie dokonana została pełna korekta lakieru, przez co lakier samochodu wygląda jakby auto właśnie wyjechało z salonu."
  3. "Samochód bardzo polecam - starałem się doprowadzić go do stanu w jakim sam bym chciał kupić używane auto..."

Opis mega kolorowy i bardzo zachęcający ale też wg mnie mogący uśpić czujność przyszłego właściciela. Niby wszystko robione w ASO więc tam historia do sprawdzenia (pomijając książkę serwisową i faktury bo to można sobie zrobić samemu). No i dokładne sprawdzenie auta obowiązkowo. Jak zwykle z resztą.

Gościowi musi się mocno śpieszyć. Ciekawe dlaczego. Cena w ogłoszeniu, które podałeś 25900, a jeszcze 4 dni temu było 27900. Wpisz VIN w google i wyszukaj z uwzględnieniem pominiętych to zobaczysz. Niezbyt widać ile jest płynu w zbiorniczku wyrównawczym i jaki ma dokładnie kolor, a to kwestia kluczowa jak czytałem o tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby babcia miała wąsy...

Nie widząc auta, nie jeżdżąc nim, to wszystko jedno wielkie gdybanie.

Nie zrozumiesz działań, podejmowanych decyzji, czym się przy tym kierują różni ludzie.

Mam klienta, władował w swoje auto 12 tyś zł. Tak wiem, trochę inne auto, inne pieniądze, ale skala procentowa podobna.

Następnie napalił się na inne. Długo nie myśląc, stare auto sprzedał.   Ktoś zyskał, ktoś inny stracił. :-)

Zrozumiesz takie działanie? Pewnie nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lelupi napisał:

Nie widząc auta, nie jeżdżąc nim, to wszystko jedno wielkie gdybanie.

Nie przypominam sobie żebym gdybał na temat auta tylko sprzedającego. Auto jak auto. Ze zdjęć nie ma się do czego przyczepić. Wszystko trzeba sprawdzić.

2 godziny temu, Lelupi napisał:

Nie zrozumiesz działań, podejmowanych decyzji, czym się przy tym kierują różni ludzie

Każdy ma swoje powody i możemy się tylko domyślać więc można zakładać różne scenariusze. Uważam jednak, że lepiej zakładać te gorsze, nie mieć zaufania do sprzedawcy i sprawdzać stan aut na wszystkie możliwe sposoby. Przy kupowaniu auta najlepsza zasada to zasada ograniczonego zaufania do sprzedawcy.

2 godziny temu, Lelupi napisał:

Mam klienta, władował w swoje auto 12 tyś zł. Tak wiem, trochę inne auto, inne pieniądze, ale skala procentowa podobna.

Następnie napalił się na inne. Długo nie myśląc, stare auto sprzedał.   Ktoś zyskał, ktoś inny stracił. :-)

Również znam takie osoby, które zmieniają auta raczej pod wpływem chwilowej zachcianki. Nie ma wtedy znaczenia ile się w nie ostatnio włożyło. Tylko trzeba mieć świadomość, że przykład który przytoczyłeś to nie jest reguła i raczej pojedyncze przypadki. W 99% przypadków jest inaczej.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przebieg adekwatny do wieku. Blisko 20kkm na rok, w tej pierwszej lekko ponad 10kkm na rok. Obydwa są możliwe. Z wyposażenia z tego co widzę to różnica jest tylko w tym, że ta od Pietrzaka nie ma nawigacji. Obydwie na Śląsku więc ja bym oglądnął obie. Nawet jak nie kupisz to będziesz miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te Megane z Rudy. Generalnie nie ma się do czego przyczepić. Ale ostatecznie nie kupiłem, bo telefonicznie umówiliśmy się na 32500. A po obejrzeniu gdy byłem już zdecydowany cena magicznie podskoczyła do 35000. Bo przez telefon "się nie zrozumieliśmy".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat miał ten gościu? Bo to stary chwyt. Jak sprzedawca widzi, że kupującemu się auto lub cokolwiek innego podoba i jesteś już zdecydowany kupić to podnosi cenę uzgodnioną przez telefon. Czasami skuteczny gdy kupujący jest w desperacji. Gość pewnie teraz żałuje, że nie negocjowaliście dalej bo mógł szybko sprzedać auto więc jutro możesz zadzwonić i zapytać czy się nie namyślił. Oczywiście o ile dalej jesteś zainteresowany tym egzemplarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeryt to był. Może w sumie za bardzo byłem zdecydowany. Tak jak piszesz, jutro zadzwonię i spytam czy zdania nie zmienił. 

Z resztą dziwny człowiek. Zdziwiony był że z pieniędzmi przyjechałem. No niby z czym miałem przyjechać? Z czekiem na okaziciela? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi opowiadał jak kiedyś po maszynę rolniczą jechał do DE. Czasy dawne. Wszystko ugadane przez telefon, wynajęty transport żeby przewieźć do PL, podjeżdżają, chcą kupić i cena o 10% do góry od tej ustalonej telefonicznie jak Niemiec zobaczył, że transport już czeka. Kupili bo za duże by były straty operacyjne ale niesmak i wspomnienia pozostały. Różni są ludzie. Gość może myślał, że oglądniesz, pomarudzisz i najwyżej dasz jakiś zadatek na rezerwację, a później będziesz kredyt załatwiał :-) A spotkaliście się "u niego" czy na neutralnym gruncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!