Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

flood

Megane III phI Megane III Coupe - warto kupić?

Recommended Posts

Ile lat miał ten gościu? Bo to stary chwyt. Jak sprzedawca widzi, że kupującemu się auto lub cokolwiek innego podoba i jesteś już zdecydowany kupić to podnosi cenę uzgodnioną przez telefon. Czasami skuteczny gdy kupujący jest w desperacji. Gość pewnie teraz żałuje, że nie negocjowaliście dalej bo mógł szybko sprzedać auto więc jutro możesz zadzwonić i zapytać czy się nie namyślił. Oczywiście o ile dalej jesteś zainteresowany tym egzemplarzem.

Emeryt to był. Może w sumie za bardzo byłem zdecydowany. Tak jak piszesz, jutro zadzwonię i spytam czy zdania nie zmienił. 

Z resztą dziwny człowiek. Zdziwiony był że z pieniędzmi przyjechałem. No niby z czym miałem przyjechać? Z czekiem na okaziciela? 

Znajomy mi opowiadał jak kiedyś po maszynę rolniczą jechał do DE. Czasy dawne. Wszystko ugadane przez telefon, wynajęty transport żeby przewieźć do PL, podjeżdżają, chcą kupić i cena o 10% do góry od tej ustalonej telefonicznie jak Niemiec zobaczył, że transport już czeka. Kupili bo za duże by były straty operacyjne ale niesmak i wspomnienia pozostały. Różni są ludzie. Gość może myślał, że oglądniesz, pomarudzisz i najwyżej dasz jakiś zadatek na rezerwację, a później będziesz kredyt załatwiał :-) A spotkaliście się "u niego" czy na neutralnym gruncie?

Niestety u niego. Ale był taki skory do sprzedaży za swoją cenę, że powiedział że jak się zdecyduje to i on może do mnie podjechać.

Czyli nie doszliście do porozumienia? Auto jeszcze stoi na ogłoszeniu. Ciekawe czemu jak to taka igła. Może faktycznie przez trudnego sprzedającego i z każdym próbuje swojego myku. 

Napisano (edytowany)

Witam ponownie, 

Ciągle szukam samochodu. I chyba znalazłem coś fajnego. Wg sprzedającego niebity i polski salon:

http://allegro.pl/renault-megane-iii-gt-tce180-180km-oryg-92tys-km-i7170089944.html

Co o nim sądzicie. Cena też wydaje mi się nie najgorsza, zważywszy na silnik. Letnie podobno są na oryginalnych felgach GT

Edytowano przez flood

Pierwszy właściciel i oferta bezpośrednia? W takim razie nic tylko sprawdzać i jak wszystko gra to kupować. Nie wiem czy to złudzenie, że lewa mała szybka jest jaśniejsza od prawej? Ja bym od gościa wziął VIN i datę pierwszej rejestracji i sprawdził czy przebiegi podane zgadzają się z tymi odnotowanymi przez na SKP.

22 godziny temu, pbet napisał:

ewa mała szybka jest jaśniejsza od prawej?

Rzeczywiście też to teraz zauważyłem.

I taka bardziej błyszcząca, ale szyba w drzwiach też taka błyszcząca więc może to tylko złudzenie. Przejadę się i zobaczę.

niestety AAAAuto było szybsze ode mnie i wykupili samochód.

Mimo wszystko podjadę, sprawdzę i zobaczę co da się z cena zrobić.

https://www.aaaauto.pl/pl/renault-megane/car.html?id=204353819#make=100&model=243&search=+tce&searched=1&promo=gm

Tylko zastanawiam co tam się stało  z radiem w  tym samochodzie:

https://img.aaaauto.eu/thumb/300013566_12_1024x768x75.jpg

Ktoś z was ma pomysł?

To radio już było w ogłoszeniu z Allegro zatem pewnie sam użytkownik je zmienił. Może miał radio bez bluetooth lub USB, a chciał mieć zestaw głośnomówiący?

Zauważ, że w ogłoszeniu Allegro był opis "bezwypadkowy", a w AAA już o tym wzmianki nie ma. Może to przypadek, a może jednak coś było?

A i cena fajna. Za gotówkę 38, a w Allegro było 34 i pewnie do negocjacji :-) A pierwotnie w AAA wymyślili sobie 49... niezła polityka :-)

Napisano (edytowany)

Tylko tak mi się wydaje że skoro to było radio z navi to chyba bluetooth powinien być w standardzie. Tym bardziej w takiej wersji. Jutro pojadę zobaczyć samochód i zobaczę jak to wygląda na miejscu.

Chciałem jechać, niestety jestem jedną z pierwszych ofiar nowej ustawy :(

Edytowano przez flood

Przed chwilą, flood napisał:

Chciałem jechać, niestety jestem jedną z pierwszych ofiar nowej ustawy :(

Aż dziwi, że nie wpadli na to aby w niedzielę tylko pokazywać samochody z możliwością rezerwacji bez dokonywania sprzedaży :-)

Co ciekawe ich infolinia działa i dziś wydzwaniają do ludzi namawiając na wizytę w salonie. Bez sensu:)

Witam, 

Ciągle samochód niekupiony.

Teraz mnie naszło na RS. Bo jak nie teraz to kiedy ai może taniec nie będzie tak szybko jak zwykle wersje.

Co sądzicie o tym egzemplarzu?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-iii-rs-265-km-krajowy-i-wlasciciel-100-bezwypadkowy-serwisowany-full-ID6A41k3.html

Gdyby nie przebieg, to chyba byłby idealny.

Witajcie, 

x

Znalazłem ciekawy samochód, ale jego hostoria jest jeszcze ciekawsza i sprawia, że nie za bardzo wiem o co chodzi. Teoretycznie przebieg 20.000  - tak twierdzi sprzedający a historiapojazdu pokazuje ponad 50kkm. ASO w 2014 wskazuje ponad 40kkm

x

https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-2012-benzyna-CID5-IDugFvD.html

x

A i silnik nie wygląda na 20kkm, tym bardziej, że teoretycznie był garażowany.

x

Tak więc jeśli chce ktos sobie go obejrzeć i kupić - Nie polecam

x

x

HistoriaPojazdu_RENAULT__20180515_122340.pdf

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

Napisano (edytowany)

Podejrzewam błąd - może celowy, ale nie sądzę - w rozumowaniu. W OLX-ie jest zdjęcie, na którym widać, że przebieg tzw. dzienny, tj. do skasowania licznika, wynosi 1998 km. A przebieg ten, z dopisanym jednym zerem (lub pominięciem przecinka), widnieje jako przebieg całkowity. Może błąd, może zmyła, ale wg mnie po przeklikaniu licznika na odp. pozycję - będzie można coś stwierdzić.

Przebieg.thumb.PNG.5d47e683d5b40ecd56a51d369f45fb08.PNG

Edytowano przez konwil
Poprawa logiki wypowiedzi; interpunkcja

Ok, jak właściciel może nie wiedzieć czy przejechał 20 czy 50kkm. To jest lekka różnica :-)

Właściciel pewnie wielu rzeczy może nie wiedzieć :-) Przykład prosty: moja matka nie ma pojęcia jaki ma silnik, ile km na liczniku i nie pamięta numeru rejestracyjnego. Tym niemniej do sprzedaży pewnie by się jakoś przygotowała. Wracając do rzeczonego samochodu - błąd jest ewidentny,  ja się tylko głośno zastanawiam czy zamierzony :-) I nie dyskwalifikujący samochodu, zwłaszcza jeśli naprawdę miałby 50 000 km przebiegu.

A silnik wygląda na te 50kkm?

Bo mi to wygląda na trochę zardzewiałe tym bardziej że samochód był garażowany.

U mnie wygląda trochę lepiej a mam 46K km 

Wydaje mi się że to auto ma więcej jak 50k nalotu, wiek też robi swoje ma 6 lat ale chyba nie aż tak bardzo powinno być tam skorodowane.

chyba że stał pewien czas bez maski po jakiejś kolizji i padał deszcz na komorę silnika 

IMG_20180407_110329.jpg

Napisano (edytowany)

No rzeczywiście, niebo a ziemia.

Sprzedałem go czujnikiem, wyszło między 100 a 180 wszędzie.

Edytowano przez flood

Nie wiem jak renault ale zazwyczaj ori powłoka to 80-140 

Różnie jest z tą powłoką, też mierzyłem, ale wg mnie 180 um to nie jest sytuacja >>kolizja-szpachla-lakier<<; po prostu wyszło grubiej. A 80 um to może być na czole drzwi, błotnika (elementy zakryte po zamknięciu drzwi). Mój silnik przy 49 kkm wygląda zdecydowanie brudniej niż silnik Kolegi @lordboss, który jak mniemam był czyszczony, więc to chyba nieadekwatne porównanie.

Proszę bardzo, brud od nowości :-) bardziej chodzi o brak korozji na śrubach jak na czystości 

IMG_20180407_102807.jpg

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się