Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

flood

Megane III phI Megane III Coupe - warto kupić?

Recommended Posts

No właśnie, brud brudem, ale ta korozja mnie martwi.

Wystarczy że ktoś mieszka na wsi albo ma do domu drogę szutrową czy coś w tym stylu i samochód brudzi się 10x szybciej jak użytkowany w mieście, więc czystością pod maską bym nie oceniał do końca przebiegu, ale zaś korozja elementów metalowych już zaczyna mnie martwić. jak jeszcze w 10 letnim aucie można ją jakoś wyjaśnić ale w młodszym trochę słabo.

Mam 2012 rocznik i absolutnie żadnej korozji na śrubach. To auto z linku było mocno walone.. Fabryczna grubość lakieru nie przekracza 100.

Moja komora po ponad 70k też wygląda lepiej. Korozji również nie zauważyłem. Co do grubości lakieru to nie pamiętam jaka była na moim aucie gdy pracownik ASO mierzył ją przy mnie w chwili zakupu ale pamiętam, że wszędzie było mniej więcej tyle samo. Może kolega @deku podpowie bo z tego co mi się kojarzy odbierał nówkę z salonu wraz ze specjalistą.

http://m.interia.pl/magazynauto/news,nId,1868095

To ja chyba zrezygnuję z zakupu

"W większości przypadków tak nie jest. Na elementach poziomych, takich jak dach, grubość powłoki może być nawet o 20 μm większa. Są jednak auta (np. Renault), w przypadku których technologia malowania pozwala zachować identyczną grubość na całym nadwoziu."

"Na przykład na 12 zbadanych modeli Renault Megane we wszystkich średnie grubości powłok lakierniczych wyniosły 100 μm"

U mnie chyba było wszędzie lekko ponad 100. Auto było trochę zakurzone podczas pomiaru, może to miało wplyw. Trochę żałuję, że nie porobiłem zdjęć, a w necie próżno szukać dokładnych i wiarygodnych na 100% informacji. Może kolega @LICHU mógłby się dowiedzieć jaką powinna być fabryczna powłoka w MIII?

Lakier był bodajże w okolicach 120 (tego nie jestem pewny) a na kielichach pod maską 80 (tu jestem pewny bo mi się jakoś wbiło w pamięć, że tak własnie ma być).

16 godzin temu, Juras386 napisał:

Mam 2012 rocznik i absolutnie żadnej korozji na śrubach. To auto z linku było mocno walone.. Fabryczna grubość lakieru nie przekracza 100.

160 mikronów to mocno walone auto ? :-D

Panie to wygląda na powtórne malowanie, trzeba by przepikać całe auto miernikiem czy gdzieś jakaś szpachla.

Czasem tak jest że w fabryce auto nie przejdzie kontroli jakości powłoki lakierowej i robią powtórne malowanie, niestety tak się zdarza   

Napisano (edytowany)

Z własnych doświadczeń nabytych podczas gdy szukałem megane3:

- I oryginalny lakier 100-120um

- wewnątrz np. profile drzwi 50-80um

- II lakier 170-230um

- coś więcej 240um+

- szpachla która odpadała 800um+

Edytowano przez norbert.ch

@lordboss tak wygląda mniej więcej i mój silnik :-) W kwestii korozji, to jest to związane z zabezpieczeniem tych konkretnych, rdzewiejących śrub - mocno korozyjne środowisko, np. wilgoć, bliskość morza - może spowodować takie rzeczy. Z tego co ja pamiętam, to u mnie w Megane III na pewno jest >100 um, może 120, może 140 - nie jestem pewny. Tyle samo było na kilku innych, takich samych samochodach, które sprawdzałem w przydilerskim komisie. Sprawdziłem wówczas i swoje Megane II - grubości podobne jak wyżej. W kwestii szpachli, to ja mam na tylnym błotniku "dwójki" ponad 1 mm, w większości mierników kończy się skala. Nic nie odpada - kwestia porządnego zrobienia.

@norbert.ch, czy faktycznie drugi lakier może mieć 170 um? Wydaje mi się to trochę mało, aczkolwiek wiele zależy od lakiernika. Tyle, że to musiałby być "lakier na lakier", bez szpachli.

Pamiętaj że sporą grubość powłoki zabiera podkład, jak leci lakier na lakier nie stosuje się podkładu tylko matowanie i jazda. stąd jak auto jest powtórnie lakierowane bez szpachli grubość jest taka a nie inna  

@konwil Wartości typu 150um to mogą też być tzw. wpyłki. Jak lakiernik robi np. tylny błotnik, to musi zrobić i wpyłkę w drzwi, żeby kolor się nie odróżniał, szczególnie w jasnych lakierach.

Co do szpachli - miałem w Focusie II szpachlę około 600um zrobioną przez bardzo porządny zakład. 5 lat od momentu zrobienia, dało się pod nią zauważyć delikatne pęcherzyki. Więc zakładam że porządnie zrobiona, będzie w porządku przez powiedzmy 8lat eksploatacji auta.

przez pierwsze trzy lata zrobione ponad 50kkm a przez dwa kolejne niecałe 1900 km a w ostatnim roku co zrobił tylko 43 km , jak dla mnie trochę dziwne i teraz pytanie czy ktoś może nie skręcił licznika w zeszłym roku przed przeglądem i teraz przed sprzedażą gdyż 1950 km w prawie trzy lata tylko zrobić to bardzo dziwne .

Napisano (edytowany)

Auto z ogłoszenia,podejrzewam, bo nie widziałem pojazdu, stało dosyć długo nieużywane. Bardzo dużo osadu na podszybiu, korozja na śrubach, bardzo mocno utleniona pokrywa rozrządu... W komorze panowała duża wilgoć, czyli silnik nie nagrzewał wnętrza komory dlatego wilgoć nie odparowała.

W tym roczniku, a szczególnie po takim niewielkim podanym przebiegu, wnętrze komory silnika powinno wyglądać "prawie" jak nowe, ale na pewno nie tak jak w ogłoszeniu.

Mam w rodzinie Megane 2 i szczerze mówiąc komora silnika po przebiegu 150 tyś km wygląda o niebo lepiej i to bez większych zabiegów kosmetycznych.

Edytowano przez Lelupi

Moją Ci sprzedam... :-D

Oryginalna powłoka była nawet do 170.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się