Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Coupe - warto kupić?


flood

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wygląda trochę lepiej a mam 46K km 

Wydaje mi się że to auto ma więcej jak 50k nalotu, wiek też robi swoje ma 6 lat ale chyba nie aż tak bardzo powinno być tam skorodowane.

chyba że stał pewien czas bez maski po jakiejś kolizji i padał deszcz na komorę silnika 

IMG_20180407_110329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie jest z tą powłoką, też mierzyłem, ale wg mnie 180 um to nie jest sytuacja >>kolizja-szpachla-lakier<<; po prostu wyszło grubiej. A 80 um to może być na czole drzwi, błotnika (elementy zakryte po zamknięciu drzwi). Mój silnik przy 49 kkm wygląda zdecydowanie brudniej niż silnik Kolegi @lordboss, który jak mniemam był czyszczony, więc to chyba nieadekwatne porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że ktoś mieszka na wsi albo ma do domu drogę szutrową czy coś w tym stylu i samochód brudzi się 10x szybciej jak użytkowany w mieście, więc czystością pod maską bym nie oceniał do końca przebiegu, ale zaś korozja elementów metalowych już zaczyna mnie martwić. jak jeszcze w 10 letnim aucie można ją jakoś wyjaśnić ale w młodszym trochę słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja komora po ponad 70k też wygląda lepiej. Korozji również nie zauważyłem. Co do grubości lakieru to nie pamiętam jaka była na moim aucie gdy pracownik ASO mierzył ją przy mnie w chwili zakupu ale pamiętam, że wszędzie było mniej więcej tyle samo. Może kolega @deku podpowie bo z tego co mi się kojarzy odbierał nówkę z salonu wraz ze specjalistą.

http://m.interia.pl/magazynauto/news,nId,1868095

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba zrezygnuję z zakupu

"W większości przypadków tak nie jest. Na elementach poziomych, takich jak dach, grubość powłoki może być nawet o 20 μm większa. Są jednak auta (np. Renault), w przypadku których technologia malowania pozwala zachować identyczną grubość na całym nadwoziu."

"Na przykład na 12 zbadanych modeli Renault Megane we wszystkich średnie grubości powłok lakierniczych wyniosły 100 μm"

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba było wszędzie lekko ponad 100. Auto było trochę zakurzone podczas pomiaru, może to miało wplyw. Trochę żałuję, że nie porobiłem zdjęć, a w necie próżno szukać dokładnych i wiarygodnych na 100% informacji. Może kolega @LICHU mógłby się dowiedzieć jaką powinna być fabryczna powłoka w MIII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier był bodajże w okolicach 120 (tego nie jestem pewny) a na kielichach pod maską 80 (tu jestem pewny bo mi się jakoś wbiło w pamięć, że tak własnie ma być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Juras386 napisał:

Mam 2012 rocznik i absolutnie żadnej korozji na śrubach. To auto z linku było mocno walone.. Fabryczna grubość lakieru nie przekracza 100.

160 mikronów to mocno walone auto ? :-D

Panie to wygląda na powtórne malowanie, trzeba by przepikać całe auto miernikiem czy gdzieś jakaś szpachla.

Czasem tak jest że w fabryce auto nie przejdzie kontroli jakości powłoki lakierowej i robią powtórne malowanie, niestety tak się zdarza   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń nabytych podczas gdy szukałem megane3:

- I oryginalny lakier 100-120um

- wewnątrz np. profile drzwi 50-80um

 

- II lakier 170-230um

- coś więcej 240um+

- szpachla która odpadała 800um+

Edytowane przez norbert.ch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lordboss tak wygląda mniej więcej i mój silnik :-) W kwestii korozji, to jest to związane z zabezpieczeniem tych konkretnych, rdzewiejących śrub - mocno korozyjne środowisko, np. wilgoć, bliskość morza - może spowodować takie rzeczy. Z tego co ja pamiętam, to u mnie w Megane III na pewno jest >100 um, może 120, może 140 - nie jestem pewny. Tyle samo było na kilku innych, takich samych samochodach, które sprawdzałem w przydilerskim komisie. Sprawdziłem wówczas i swoje Megane II - grubości podobne jak wyżej. W kwestii szpachli, to ja mam na tylnym błotniku "dwójki" ponad 1 mm, w większości mierników kończy się skala. Nic nie odpada - kwestia porządnego zrobienia.

 

@norbert.ch, czy faktycznie drugi lakier może mieć 170 um? Wydaje mi się to trochę mało, aczkolwiek wiele zależy od lakiernika. Tyle, że to musiałby być "lakier na lakier", bez szpachli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!