Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze,

 

Jestem nowym posiadaczem Megii. Ostatnio wyskoczył mi komunikat "skontroluj hamulec parkingowy" i świeci się check. Po podłączeniu komputera nie wykazało żadnych błędów. Hamulce działają bez zarzutów. Dodam, że błąd ten wyskoczył po nocce gdy auto stało na dworze i był mróz. Jak skasować ten błąd? Irytuje mnie jak mi tak świeci na pomarańczowo ;)

Edytowane przez wuj33k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kacper69 napisał:

Nie papuguj.

 

Właśnie zamówiłem wczoraj poniższy moduł i jutro odbieram z paczkomatu. Napisze jutro czy mi się udało ;)

 

Interfejs ELM 327 Bluetooth mini BT OBD2

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

 

 

 

No i niestety interfejs przyszedł. Pobrałem na telefon torque lite i nie wykrywa mi żadnych błędów. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Może to zdjęcie pomoże w rozwiązaniu sprawy.

IMG_20171208_143922.jpg

Edytowane przez wuj33k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuj33k problem może mieć tę samą przyczynę co w mojej MIII. Hamulec elektromechaniczny jest podwójnie "oczujnikowany". Jeden czujnik znajduje się przy pedale hamulca a drugi tzw potencjometr przy pedale sprzęgła. U mnie było podobnie, hamulec działał jak trzeba a klucz świecił po oczach. Okazało się, że pomogło przeczyszczenie ścieżki i wędrującego po niej styku przy tym potencjometrze na sprzęgle. Ten czujnik jest rozbieralny więc po fizycznym odłączeniu i wydobyciu go na zewnątrz można stosunkowo łatwo to ogarnąć.

lapka2.gif

REGULAMIN
5.10 Zabrania się również pisania tematów i całych postów (...) czcionką pogrubioną [BOLD] -
mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem dzisiaj u mechanik i podłączył pod kompa to wyskoczył mu bład na czujniku sprzęgła. na razie błąd skasował. Jak sie pojawi na nowo to wtedy będę szukał dokładniej przyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze Ci wywróżyłem. Błąd jak się pojawił to będzie wracał bo można go dezaktywować tylko doraźnie. Rozwiązaniem najpewniejszym jest wymiana tego czujnika - na alledrogo kupisz go od rozbieraczy renówek za ok 100 zł. Nowy w ASO ok 300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nie przejmuj się tym zupełnie. Poza irytującym, pomarańczowym kluczem niczym to nie grozi - hamulec działa perfekcyjnie zarówno w trybie automatycznym jak i przy ręcznym włączaniu i wyłączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, Tydzień jeżdżenia w Polsce i było wszytko w porządku, przejechałem całą Polskę, Niemcy i Holandię i nie było nic. Po paru godzinach postoju wsiadam do auta i komunikat znowu razi po oczach :( mogę coś z tym tutaj zrobić? Strasznie mnie irytuje ta kontrolka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Krzychos dzisiaj zauważyłem, że po opuszczeniu ręcznego nie od razu puszczają szczeki tylko po ruszeniu jest taki trzask. Czym to może być spowodowane? Pomozecie koledzy forumowicze? 

Edytowane przez wuj33k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2017 o 20:38, wuj33k napisał:

Cięcie.

Piszesz "po opuszczeniu ręcznego" - masz na myśli po ręcznym zwolnieniu przycisku hamulca czy po ruszeniu i automatycznym zwolnieniu hamulca? Pytam bo miałem po przeszczepie tego ustrojstwa do swojej MIII podobny problem i  wynikało to z tego, że tłoczek jednego z zacisków był lekko przytarty (towar kupowałem z demontażu) i nawet jak to takim trzasku zwalniał hamulec to koło lekko sie grzało. Potrzebne było przeczyszczenie i rozruszanie tego zacisku i objawy ustąpiły i nigdy nie wróciły.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychos Dokładnie nie pamiętam bo to było tylko raz, ale kontrolka się świeci cały czas. Coś mi świta, że było to automatyczne zwolnienie. 

@jabrze Niestety ja niedawno kupiłem to auto więc nie wiem czy było coś robione takiego.

Teraz jestem w Holandii i nie mam takiego dostępu do mechaników. Jedyne co mogę zrobić to podnieść na lewarku ściągnąć koło i prysnąć WDekiem. Da to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!