Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Hej!

u mnie niestety prawy spryskiwacz nagle przestał w ogóle pryskać... Miał ktoś taki przypadek? Niestety akurat wtedy gdy jestem dość daleko od Polski i jeszcze chwilę tak będzie... 

Edytowane przez Krystian__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem że spryskiwacze notorycznie czymś się zapychają. Jakby przy produkcji papier gdzieś został i jest gdzieś w zbiorniku. Zapycha się jeden (losowo) spryskiwacz muszę go wyjąć przeczyścić i zakładam. Po około miesiącu zależy jak często używam spryskiwaczy problem wraca na szybie zostają białe ślady jakby rozmoczony papier i już wiem ze za chwile zapcha się znowu dysza spryskiwacza. Jestem pewien że nie wpadł mi tam żaden papier ani nic innego. Jestem ciekaw co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie że to wina płynu. Zalej zimowym kilka razy i obserwuj czy problem występuje nadal. W tanich letnich płynach potrafią wytrącać się różne "ciekawe" osady, zwłaszcza w wyższych temperaturach. W zimowych składnikiem jest alkohol, więc problem nie powinien występować. Ewentualnie czeka Cię jeszcze przeczyszczenie zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, piszą wszyscy o trzypunktowych albo mgłowych, ja mam MIV z 2017 r, kupione jako demo 2 mieschy temu, na 99% mam dwupunktowe. Co ciekawe raz leją prawie nad szybę, a czasem na wprost i nie mówię o różnych prędkościach ale nawet na postoju :) Muszę zgłębić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem słabej mgielki jest za słabą pompka i brak zaworów p.zwrotnego. w sc2 dodałem zawór i było znacznie lepiej - tzn,nie bylo opóźnienia od nacisniecia spryskiwacza do pojawienia sie płynu.

Natomiast móc pompki można podnieść poprzez  taką przetwornice 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7479331422

Zwiększając napięcie do np.15V . Rozbieralem pompke z sc2 . tam dawało to dobry efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj u siebie podczas dłuższej podróży również zauważyłem że tak przy 100 km ten płyn ledwo dolatuje do szyby. Spryskiwacze na moje oko są mgłowe. Ale ich działanie to rzeczywiście jakaś porażka. 

Wymieniają to bez problemu a jak tak to na jakie?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymienili bez problemu. Z mgiełkowych (bardzo fajne na postoju, ) na takie 3-strumieniowe (sika jak z pistolecika w śmigus dyngus) . Też bez rewelacji przy większych prędkościach, ale da się żyć. Przy 100/120 leci mi z 25 cm nad wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!