Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam, u mnie zaczął skrzypiec fotel kierowcy w GT 2018r, gdzieś w okolicy dołu oparcia i siedziska. Zgłoszę do ASO. Zobaczymy co powiedzą... 

Przesmarują i powiedzą, że do dalszej obserwacji <ok> Niestety przerabiałem dwa dni temu przy przeglądzie.

@Geble Potwierdzam miałem to samo tylko w moim przypadku zgłosiłem, kazali poczekać 2 h po powrocie powiedzieli ,że przesmarowane i do obserwacji tylko wsiadłem pisk to ponownie do ASO i wymienili cały stelaż na nowy. Na razie jest wszystko ok ale zobaczymy jak długo .

Wczoraj na przeglądzie zgłosiłem problem skrzypiącego fotela kierowcy. Zamówiono nowe elementy, w przyszłym tygodniu wymiana.

U mnie też skrzypiał przed pierwszym przeglądem, po przesmarowaniu od roku faktycznie jest cisza.

U mnie smarowanie nic nie dało, wczoraj wymieniono stelaż, problem znikł i oby nie wrócił.

Nie chcę Was pozbawiać nadziei, ale miałem już raz wymieniony stelaż. Po paru miesiącach skrzypienie wróciło. No ale może akurat będziecie mieć szczęście w tej materii ;)

Wszystkim zainteresowanym polecam temat, który wczoraj założyłem odnośnie "fotelowych" problemów. Ja czekam do kwietnia i atakuję ASO.

U mnie podobny problem w Grandtour IV GT Line pojawił się przy ok. 30000km. Podczas przyspieszania lub na nierównościach słychać metaliczny dźwięk, jakby coś przeskakiwało. Dodatkowo w trakcie regulacji wysokości fotela co kilka ruchów dźwignia przeskakuje. Niestety waga kierowcy w okolicach 120kg, ale to nie powinno być przyczyną usterki. Postaram się w tym tygodniu odwiedzić ASO.

Waga nie jest powodem usterki, bo ja ważę ~80kg, a też mi strzela/przeskakuje na nierównościach. Niestety rozwiązania dalej brak. Obecnie wycofali się z wymiany całego stelaża (to najczęściej pomagało) i wymieniają jedynie śruby montażowe. U mnie nic to nie dało i z tego co wiem u nikogo raczej nic nie dało. Stelaży nie wymieniają bo pewnie za duży koszt. Szkoda, bo jest to denerwujące.

U mnie skrzypiało w siedzeniu gdzieś, no ewidentnie jakaś sprężyna, bo dźwięk jakby siadać na starym materacu. Najpierw coś "naoiliwili" a potem to już nie pamiętam, ale rozbierali cały fotel i od tamtej pory nie skrzypi w ogóle. Ja mam też tak, że jak przy ustawianiu fotela chciałem pojechać na maksa do góry to na ostatnim skoku jakby coś przeskakuje i się dziwnie "blokuje". Trzeba użyć dużo siły, żeby ją wepchnąć w dół.

To u mnie to samo ,od czasu do czasu  cichy metaliczny stuk na nierównościach stawiam na mechanizm unoszenia fotela .W aso w  Łodzi byłem z tym 3 razy oczywiscie bez zmian niby coś tam posmarowali dla ściemnienia , no ale jeszcze kilka razy do nich podjadę zobaczymy co tyn razem wymyślą

U mnie kilka tysięcy km temu wymienili cały stelaż fotela i metaliczne stukanie na nierównościach ustąpiło.

Wczoraj byłem w ASO odnośnie skrzypienia. Tak jak u wszystkich przesmarowali i kazali obserwować. Na razie jest cisza ale zobaczymy na jak długo.