Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana oleju silnika


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

słuchajcie, jaka cena w Waszych ASO wymiany oleju z filtrem? mi powiedzieli 500 zł? to żart? W oplu jest pseudopromocja od 8 lat - wciąż ta sama, wymiana oleju z filtrem 199zł. 

Pogięło ich w tym reno? Za przęgląd w Mokce płaciłem 500-600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna to jakieś 180 PLN. Ja na wymianę po 15kkm pojechałem z własnym olejem i filtrem. 5L oleju w sklepie kosztuje 90 zł, w ASO 280 zł, podobnie filtr (w sklepie 40 zł, w ASO ok. 70 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LTar napisał:

Oni są normalni? Jeśli przegląd kosztuje 600 zl to jak wymiana oleju może kosztować 500? 

A zapytałeś co wchodzi w zakres usługi? Czy tylko wymiana oleju z filtrem czy może coś więcej? Np. jakieś czynności serwisowe. U mnie przykładowo za samą wymianę ze swoim olejem biorą około 200 zł. Nie od dziś wiadomo, że w ASO są ceny jak w ASO, a nie u Miecia za rogiem. Jak kogoś stać na nową Megankę za ładnych kilkadziesiąt tysięcy to nie stać na usługi ASO? Zawsze można jechać ze swoim materiałem jak robi wielu z nas bo jednak wpis w książce serwisowej należy docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pbet napisał:

A zapytałeś co wchodzi w zakres usługi? Czy tylko wymiana oleju z filtrem czy może coś więcej? Np. jakieś czynności serwisowe. U mnie przykładowo za samą wymianę ze swoim olejem biorą około 200 zł. Nie od dziś wiadomo, że w ASO są ceny jak w ASO, a nie u Miecia za rogiem. Jak kogoś stać na nową Megankę za ładnych kilkadziesiąt tysięcy to nie stać na usługi ASO? Zawsze można jechać ze swoim materiałem jak robi wielu z nas bo jednak wpis w książce serwisowej należy docenić.

Tak, wymiana oleju plus filtr. Jeszcze raz napisze ta sama usługa w Oplu kosztuje 199 zl, w reno 500. 2.5 raza drozej. 

P.s. teraz podrozalo bo to już Francuz na 229 zl

https://www.opel.pl/twoj-opel/promocje-serwisowe/sezonowa-promocja.html?&ppc=GOOGLE_700000001699283_71700000033521959_58700003902031519_p31323108081&gclid=Cj0KCQiA597fBRCzARIsAHWby0ECK2i8B8x_tx0szIDXwlgt0tmaJzOC0nT3JpD2fJ1YJOmAXJA4AhMaAlcWEALw_wcB

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ASO ma swoje roboczo godziny a nie cene za usługe jak u pana Kazia w warsztacie.

wymieniałem olej jak miałem około 6-7 tys  z własnym olejem  

i wymiana jest rozpisana na roboczogodzine za wymiane oleju i roboczogodzine na wymiane filtra oleju 

z tego co pamiętam  olej to 0,6 roboczogodziny

a filtr to 0,4 roboczogodziny

w kazdym ASO gdzie przyjmuja na serwis jest napisany koszt roboczogodziny i zazwyczaj jest to kwota netto

za olej mogą mieć podobna cene do tego co sie kupi w sklepie bo oni leją z beczki 

I stąd takie ceny bo serwis za coś musi żyć. 

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie musi z czegoś żyć tylko musi utrzymać cały salon - dealer nie zarabia na sprzedaży aut tylko na ASO.

 

To ja nie wiem co wy macie za ASO, bo w tamtym roku w grudniu przy przeglądzie rocznym zapłaciłem za wymianę oleju (przywiozłem swój olej i filtr) - 80pln.

Mam pakiet serwisowy full (czyli przy przeglądzie nie interesują mnie materiały itp.)  - no ale niestety Renault przewiduje wymianę co 30tyś albo co 2 lata - a ja stosuję prostą metodę - co rok albo 15 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcinDe napisał:

Serwis nie musi z czegoś żyć tylko musi utrzymać cały salon - dealer nie zarabia na sprzedaży aut tylko na ASO.

 

To ja nie wiem co wy macie za ASO, bo w tamtym roku w grudniu przy przeglądzie rocznym zapłaciłem za wymianę oleju (przywiozłem swój olej i filtr) - 80pln.

Mam pakiet serwisowy full (czyli przy przeglądzie nie interesują mnie materiały itp.)  - no ale niestety Renault przewiduje wymianę co 30tyś albo co 2 lata - a ja stosuję prostą metodę - co rok albo 15 tyś.

 Kolego być może coś przeoczyłeś ale dealer również zarabia na sprzedaży aut i co lepsze nie mało .Każde auto jest objęte marżą jaką ( tajemnica) każdy salon ma inne umowy ,oprocentowanie itp  ale zasada prosta czym droższe tym więcej dla dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar A skąd różnice w cenach różnych produktów w zależności od sklepu? W każdej dziedzinie. Mamy wolny rynek. Nie wiem jak Wy ale ja gdy szukam auta analizuję również ceny części, opon, serwisowania. Jak wiem, że mnie stać to kupuję i nie jestem później zaskoczony rzeczywistością. 

A nawet z cenami usług. Facet może iść do fryzjera za 20 zł, a może też za 100. Kobieta podobnie z tym, że pewnie między 100 a 300. Niby zrobią to samo. Czy lepiej? Wątpię.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOJO pracowałem rok w salonie samochodowym jako handlowiec (Citroen) - i tak naprawdę na samochodzie jest gówno nie zarobek. Przerzucałem papierologię od faktur dla salonu po faktury dla klientów (łącznie z papierologią rozliczeniową pomiędzy Citroen Polska a salonem) - tak że wiem jak wygląda zarobek na aucie (max masz 10%) - czyli sprzedajesz ayto za 100 tyś. to masz z tego 10tyś - to jak policzysz koszty działania salonu to masz lipę.

Chyba że masz salon marki gdzie idzie sprzedaż jak "świeże bułki" - to wtedy jest kasa. A tak to ASO zarabia na całą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!