Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto wyładowuje akumulator.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Już od kilku miesięcy borykam się z takim problemem, auto zeruje mi akumulator. Najpierw było to bardzo sporadyczne, później stało się częstsze. Aku został wymieniony na nowy. Obecnie zjawisko to powtarza się kilka razy w tygodniu. Jest taki okres, że auto pali codziennie przez 3-4 dni a następnego dnia po nocy już nie odpala, akumulator jest wyssany do zera. Ładowanie w normie. Pobór prądu na zgaszonym aucie stały 0,06A, miernik nie pokazuje żadnych skoków lub nadmiernego zużycia. W aucie jest zamontowane CA (dwa wzmacniacze, subwoofer, przedni system głośnikowy). Kiedy pojawiła się usterka nie było nic grzebane przy elektryce. Obecnie auto jest już u 3 mechanika i każdy rozkłada ręce...
Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie o 30mA pobiera za dużo, ale ja mam dodane sporo elektroniki jak 4 dodatkowe zegary, elektroniczna przepustnica wydechu, kompletnie przebudowane CA z nową jednostką sterującą. Mimo to 60mA to nie jest tak mocny pobór, który zeruje aku a 10 godz. Co do wzmacniaczy to nie wiem jak to jest podłączone, bo całą instalację wykonywała profesjonalna firma CA. CA już mam bardzo długo i nigdy nie było takich akcji, jedyna opcja to, że wzmacniacz się zawiesza i ciągnie prąd.
Dzisiaj tak dumałem i doszedłem do wniosku, że wszystko zaczęło się od momentu kiedy wywaliło mi bezpiecznik 30A na klemie i przy okazji wywaliło tez bezpiecznik od klimy, może wtedy zrobiło się jakieś zwarcie i teraz coś mi tak podjada prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wywaliło to zabezpieczenie to już wiesz, że masz źle podłączenia. Mówimy o obwodzie który jest sercem w sterowaniu samochodu. Sub nie może być zasilany z tego miejsca a nawet w najporzadniejszych firmach pracuja rozni ludzie.

Uspienie BSI to tylko jego zasilanie, ewentualnie dodatkowo alarm. Z alarmem może być do 60 mA i na pewno akumulator wytrzyma powyżej dwóch tygodni .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie... CA mam zainstalowane już chyba 4 lata, bezpiecznik wywaliło mi w maju zeszłego roku i a problemy zaczęły się jakoś od lipca.

 

Edytowane przez mek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś przebicie, prawdopodobnie na obwodach na których wywaliło bezpieczniki. 

Izolacja niektórych przewodów ( narażonych na zawilgocenie ) nie jest najwyższych lotów.

Kumaty elektryk się kłania, bez problemu znajdzie ujście prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Złodziej prądu nie został odnaleziony ale sytuacja opanowana. Jak się później okazało powodem rozładowywania akumulatora był tylna lampa. Od czasu do czasu miałem "nerwowy kierunkowskaz" jak wciskałem stop. Po umasowieniu lampy prąd przestał znikać.
Dzięki Wszystkim za pomoc!
Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!